Ferhat Ünal

Ferhat Ünal

yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Kervan yola çıktı!

A+A-

Cumhurbaşkanlığı Türkiye Cumhuriyetinin Başkanlığıdır, Forsu Türkiye Cumhuriyeti’nin Başkanlığı’nın Forsudur, buraya kadar evet çok net anlaşıldı, şimdi Türkiye Cumhuriyeti’nin Başkanlık Forsuna düşmanlık yapana ne demeli?

Küfür yok, fikir var.

Adam kendi devletinin forsuna düşman oldu. Neye düşman olduğunu da bilmiyor... Sonra kendisi dışında herkese cahil diyor.

Ekrem İmamoğlu süt paketlerine inek fotoğrafı yerine kendi fotoğrafını koyarken ses çıkarmayanlar, maskeyi paketle gönderip mektup ile bilgi veren Reis'i eleştiriyor. Bu zihniyeti anlamak gerçekten çok zor dostlar.

Onlar Türkçülük, Milliyetçilik adına bu milletin 1000 yıllık tarihine düşmanlık edenler. Onlar piramit logosu kullanılsın derler.

Onların derdi başarılı yönetim sergilenmesi.

Alışılmış çaresizlik içindeler. Kitlelerini böyle ucuz algılarla hipnoz etmek zorundalar.

Kitleleri bunların aymazlığını sorgulamaya zamanları kalmamalı. Sorgulamaya başlarlarsa ellerindeki her şeyi kaybederler. Cambaza bak taktiği...

Forsun yıldızları neyi temsil ediyor? GELMİŞ GEÇMİŞ TÜRK DEVLETLERİNİ.

ORTADAKİ YILDIZ TÜRKİYE CUMHURİYETİNİ.

Düşmanlıkları ondan. Ne anlama geldiğini bizden öğrendiler. Devlet sevgisi olmayanın zoruna gider.

Devlet Başkanımız da çok forslu ama çekemiyorlar. Mesele fors değil, mesele ağaç olmadığı gibi. Onların korkusu fors değil o forsun anlamı o anlamın tekrar dirilmesinden korkuyorlar.

Hiç bir şeyi çekemiyorlar çünkü Türkiye büyüyüp merkez olacak bunların adı sanı duyulmayacak diye ödleri kopuyor korkuyorlar.

Düşündüm de adamlara sonradan hak verdim. Hiç bir zaman halkın onları seçmeyeceğini biliyorlar. Ne yapsınlar başka?

Başkomutanlık cumhurbaşkanlığı devlet ya da millet ellerinde olmayan hiçbir makama saygıları da itaatleri de yok. Zamanında Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün makamı diye yüceltip laf söyletmedikleri cumhurbaşkanlığı makamına düşman oldu bunlar söylemedikleri kalmadı.

Bunlar forstan değil forsun sahibinden rahatsız. Elinde içki kadehi ile yan gel yat Osman figürüne alıştıkları için milleti için çalışanı görünce pek haz etmiyorlar ve kafa hala çok gerilerde hala çaresizliğe bel bağlamışlar.

Çünkü cumhurbaşkanlığı nedir, cumhurbaşkanı ne iş yapar bilmiyorlardı. Bunlar azılı cahil. Reis şizofren yaptı bu şer ittifakını ne dediklerini bilmiyorlar.

Bu ülke için güzel bir şeyler kim ne yapıyorsa ona düşmanlar yeni çıkmadı. Bu düşmanlık onlar bukalemun gibi karşılarında ne görürlerse onun rengini alıyorlar. Halk arasında, nazar etme ne olur çalış senin de olur denir.

Salla gitsin, bağırsın dursunlar.

Allah devletimize zeval vermesin…

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.