D. Doğan Kandemir

D. Doğan Kandemir

YAZAR
Yazarın Tüm Yazıları >

Kırıkkale’nin sayın milletvekilleri!

A+A-

Bir zamanlar Kırıkkale-Ankara arasında her sabah Kırıkkale’den Ankara’ya;

Ve her akşamüstü Ankara’dan Kırıkkale’ye hareket eden, yolcu treni vardı. Bu tren’e halkımız “Oturay” derdi.

Ankara’ya gidecek herhangi kimse Kırıkkale’ye gelir ya da varır, “Otoray” Ankara’ya gider, her akşamüstü Ankara’dan Kırıkkale’ye gelirdi. Halk, bu trene “Oturay” derdi amma trenin asıl adı “Otoray”dı.

2 Ocak 2018’den, iki yıl kadar önce “tren hattı yapılıyor” diye Kırıkkale-Ankara arasında her sabah Ankara’ya yolcu götüren;

Her akşamüstü Ankara’dan Kırıkkale’ye yolcu getiren, Kırıkkale halkına özel tren vardı ki, bu tren şu anda Ankara-Kırıkkale arasında “ikinci bir emre kadar” diye çalıştırılmıyor.

İki yıla yakın bir zamandan beri hat yapılıp bitirilemedi de tren bu sebeple mi çalıştırılamıyor acaba? Umulur ki halkın isteğiyle samimi olarak Sayın Milletvekillerimiz ilgilenilir ve sonucu basın yoluyla açıklarlar.

***

Sayın Abdullah Öztürk, Ramazan Can ve Mehmet Demir beyefendiler… Hemen her Cuma günü telefonuma mesaj gönderiyorsunuz. Teşekkür ediyorum. Lâkin Mesajı okumak için telefonumu açıyor ve görüyorum ki;

Sayın Milletvekillerimizin telefon numaraları yok. İşte o zaman üzülüyorum. Milletvekillerimizin telefonunu bilir ve biz de onlara mesaj yazarsak kıyamet mi kopar.

***

Efendim Kırıkkale’den trene binecek, Irmak’ta inecek, Ankara’dan dönerken Irmak İstasyonunda inecek, oradan otobüse binecek ve Kırıkkale’ye geleceksin. Allah, Allah.

Tren yolcularına bundan daha yakışıklı, bundan daha şık eziyet olabilir mi?

***

Sayın Milletvekilleri! Lütfen, her sabah Kırıkkale’den, Ankara’ya her akşamüstü Ankara’dan Kırıkkale’ye yolcu taşıyan treni yeniden devreye koymak için gayret gösterin hem de ciddî bir gayret gösteriniz.

***

CADDE, SOKAK VE PARKLARA DİKKAT!

Kâğıtlarla, su şişeleriyle, cips ambalajlarıyla sokakları, caddeleri, parkları ve başka yerleri kirletenler!

Cadde ve sokağa, parklara atacağınız yukarıda yazılı ve benzeri şeyler ile şehri kirletenler! 232 Türk Lirası ceza ödemeye hazır olunuz.

2018 yılının hazineye hediyesi olarak yalnız evet yalnız attığınız kâğıtlar, cips ambalajları ve su şişeleri için çöp kutusuna attığınız şeyler için 232 Türk Lirası ödemek istemiyorsanız elinize sâhip olunuz.

Bir de ayçiçeği çekirdeği çitleyen, kabuğunu yere atanlar var ki, herhâlde yetkililer onları unutmuşlar. Cadde ve sokakları, parkları, kısaca şehri kirletmenin cezası bundan böyle 232 Türk Lirasıdır. 232 lira ödemek isteyenler ha gayret, gayret ha gayret.

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.