Orhan Aksakal

Orhan Aksakal

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Kızılcahamam kampı

A+A-

AK Parti’nin Kızılcahamam’daki 30. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı başladı. Toplantının ilk gününde kürsüye çıkan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önemli açıklamalarda.

3 gün sürecek kampta dış politikadan ekonomiye kadar birçok başlık ele alınacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılıp önemli açıklamalar yaptığı kampta ülke gündeminin birçok konusu ele alınacak.

Gelen bilgilere göre kampta 3600 ek gösterge, fahiş kira artışları ve maaşlarda enflasyon farkı, yine kampta konuşulacaklar arasında olacak. Özellikle vatandaşın yaşadığı ekonomik sıkıntıların AK Parti kurmayları tarafından ele alınacak olması önemlidir bence.

Kızılcahamam kampına milletvekilleri, bakanlar, bakan yardımcıları, partinin MKYK üyeleri dahil kalabalık bir kadronun katılırken kamp öncesi genel başkan yardımcıları önemli uyarılarda bulundu.

Özellikle sosyal medyada çıkan dezenformasyon dikkat çekilirken kamp boyunca başta kılık kıyafetten tutun, yeme ve içme görüntülerine dikkat edilmesi ve medyaya olumsuz yorumlar yapılmasına fırsat verilmemesi istendi ve partililerin bu konuda dikkatli olmaları özellikle istendi.

Kampın bir diğer önemli konusu ise AK Parti teşkilatlarına gelen uyarıydı. Neydi o uyarı vatandaşın arasına karışın, vatandaşın sorununu yerinde dinleyin “sahada daha aktif olun” talimatıydı. Yani işin özeti 2023 seçim hazırlıkları da kampın önemli başlıklarından biri olacak gibi görünüyor.

Kampın en önemli gündem maddelerinden birisi de ekonomiye ilişkin düzenlemeler olacak gibi görünüyor.  Çünkü binlerce vatandaşın merakla beklediği 3600 düzenlemesiyle ilgili alternatifleri içeren rapor Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sunulmuş durumda.

Kampın ilk gününde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kürsüye çıktı ve önemli açıklamalarda bulundu.  Yeni konut projeleriyle ilgili müjdelerin yakında açıklanacağını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye'nin kuzeyine olası harekatla ilgili de çarpıcı mesajlar verdi. Kılıçdaroğlu'na tepki gösteren Erdoğan, “CHP’nin başındaki zat, güya bizim AK Parti Meclis Grubu toplantımızda sorduğumuz sorulara cevap vermiş. Sonra da güya bize 10 soru sormuş. Bizim sorularımıza verdiği cevapların her satırından bu zatın hep işaret ettiğimiz sinsiliği, riyakarlığı, kifayetsizliği buram buram tütmektedir. Önce adayınızı belirleyin. Sen kendin sıkıysa aday oluyor musun olmuyor musun? Önce bunu açıkla” dedi.

AK Parti Sözcüsü Çelik, Kızılcahamam'da AK Parti İstişare 30'uncu ve Değerlendirme Toplantısı'na katıldı. Çelik, basın mensuplarına toplantıya ilişkin açıklamalarda bulundu. Çelik, “Olmayan seçimin güvenliğiyle ilgili propaganda yürütülüyor. Belirli bir temele dayanmayan iddialar var. Seçim sonuçlarını 'kabullenmeyecekler' deniyor. En büyük seçim güvenliği garantisi terörle mücadeledir. Suç örgütlerine sesi çıkmayanların bize vereceği ders yoktur” dedi.

Kampın çok yararlı ve yapıcı olduğunu söylemek isterim. Çünkü bu toplantının yapılması ve vatandaşın ekonomik yönden rahatlaması için atılacak adımlar ve yapılacak yeni çalışmalar bu açıdan da önemliydi. Kamptan çıkan kararlar umarım vatandaşın beklentisi doğrultusunda olur…

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları