Orhan Aksakal

Orhan Aksakal

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Korona Türkiye’de

A+A-

Nitekim beklenen oldu. Koronavirüsü Türkiye’ye geldi. Fırsatçılar için bir adım öne geçme vakti geldi. Tüm hijyenik malzemelerde zamlar yapıldı. Okullar 2 hafta süreyle tatil edildi.

OKULLAR TATİL EDİLDİ

Dünyayı saran Koronavirüsü Türkiye’ye bir ayakbastı pir ayak bastı. Hükümet tarafından yapılan açıklamalarda virüsün hangi şehirde olduğu açıklanmadı ve Koronavirüsü tespit edilen vatandaş sayısının 2’ye çıktığı açıklandı. Toplantılar istişareler sonucu belirli kararlar alındı. Halk bilinçlendirmeye başlandı. Belediyeler teyakkuza geçti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde toplanan heyet raporunda okulların 2 hafta eğitime ara verildiği açıklandı. Tüm Türkiye’de ki belediyeler de programlar iptal edilip yerini hijyen çalışmalara bıraktı.

FIRSATÇILARA AĞIR CEZALAR

Tabi bu durumlar olurken maske, kolonya, dezenfektelere yapılan zamlarda bazı esnafların ne kadar fırsatçı olduğu bir kez daha ortaya çıktı. Bu yapılanlara tabi ki hükümet sessiz kalmadı. Fırsatçılara çok ağır cezalar verileceği açıklandı.

BÜYÜKŞEHİR TEYAKKUZDA

Bütün bunlar yaşanırken Ankara Büyükşehir Belediyesi de vatandaşını unutmadı. İlçe belediyelerle birlikte harekete geçen Büyükşehir tüm toplu ulaşımda seferberlik ilan etti. Dezenfekte çalışmalarına ara vermeden devam eden Ankara Büyükşehir Belediyesi en son yayınladı bildirim de vatandaşını bir kez daha düşünerek “ Su borçlarını ödeyemeyen vatandaşların 2 ay süreyle hiçbir şekilde sularının kesilmeyeceğini” açıklaması Ankaralılardan tam not aldı.

2020’ye yılına girdik gireli ülkemizde ve dünyada yaşanan tüm gelişmeler hepimizi derinden üzdü üzmeye de devam ediyor. 2020 dünyaya iyi gelmedi. Allah’tan tek istediğim savaşsız, hastalıksız barış içinde bir dünyada yaşamak. Umarım güzel günler yakındır. Kalın sağlıcakla...

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları