Aleyna Erzurumlu

Aleyna Erzurumlu

yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Korona virüs bitmedi!

A+A-

Merhaba sevgili okurlarım, öncelikle herkese şeker tadında bir bayram diliyorum. Güzel günlerin tadını çıkardığımız, ailemizle kucaklaştığımız, tatlı anların yaşanmaya başladığı günlerden birindeyiz. 

Bayram demek birlik beraberlik demek, küskünlerin barışması, aradaki buzların erimesidir. Bir çatı altında bütün ailelerin bir araya gelmesi, kahkaların sokağa inletmesi demektir. Çocuktan yaşlısına toplanılan evlerde kurulan sofraların tadı bir başkadır elbet ama bu bayram günlerini buruk geçirenleri de unutmamak önemli olan kan bağı değil gönül bağıdır. Akrabayla, eşle dostla birlik olma günüdür.

Herkes memleketine, tatile doğru yola çıkarken can sıkıcı olayların yaşanmamasını diliyorum. Maalesef iki yılı aşkındır hayatımızı alt üst eden, bütün her şeyimizi engelleyen, hayat şartlarımızı kısıtlı yaşamamıza neden olan illetten bahsedeceğim. Herkesinde bildiği gibi koronavirüs. 

Hayat normalleşmeye başladı, fakat Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca, kontrollü normalleşme dedi biz aldık bunu tamamen serbest hayat gibi kaldığımız yerden devam ettik. İçimizde ki özlemi, enerjiyi atmamız lazımdı tamam ama bu kadar da olmaz.

Vaka sayılarını her akşam haber kanallarından dört gözle beklerken, vefat eden vatandaşlarımıza üzülürken şuan hayatımızdan öyle bir illetin geçip gittiğini, kısıtlı hayat yaşadığımızı ve bu hastalığı ağır yada hafif geçirenlerin neler yaşadığını kulak arkası ettik. 

Maske yok, otobüsler tıklım tıklım, kafelerde ayakta sıra bekle... Bu kadar özlem, sevgi ve enerjinin bize dönüşü inşallah kötü olmaz. Çünkü iki yılı aşkın zamandır home office yani evden çalışmaya başladık, ailemizden sevdiklerimizden uzak kaldık. Bayramları ayrı ayrı buruk geçirdik. Hasta ziyareti ve cenaze görevlerini yerine getiremedik. Saat sınırlamalarına göre hareket ederek planımızı yaptık. Bunlar şaka gibi hepimiz hayatımızı kontrollü bir şekilde dakika dakika işledik. Bütün bu emeklerin çöp olmasını kimse istemez ve o yaşadığımız sıkıntıları bir daha çekmemek adına evlere kapanmak istemez. 

Lütfen bayramda da olsa normal hayatımızda da olsa dikkat edelim. Hijyene, temasa ve en önemlisi kalabalık ortamlarda maskemizi takalım. Sen ben değil bizim sağlığımızdır. Herkes birbirinden sorumlu olmaktadır. Ben yandıysam bir başkası yansın deme lüksümüz yok. Herkese iyi günler diliyorum, iyi tatiller...

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları