Eflatun Neimetzade

Eflatun Neimetzade

yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Koronavirus, Neden İpekyolu üzerinde daha etkilidir?

A+A-

Öten yazımda Korona virüsün ABD tarafından Çin topraklarına atıldığını kanıtlamaya çalıştım. Çin basınının TRT-de yayınlanan haberi üzerine yorum yaptım. Şimdi ise dünya devletlerini atom lavları gibi kucaklayan bu vahim virüsün gittikçe daha yaygın hal aldığı gözler önündedir. Her gün binlerce insan bu virüse bulaşıyor ve her gün çeşitli ülkelerde ölümler çoğalıyor. Ve virüsün daha çok etkili olduğu bölgeler-İpekyolu üzerinde yerleşen devletler olduğunu açıkça görmekteyiz. Sizce bu bir tesadüf mü? Bana göre hiç de tesadüf değildir.

Çin ile sınırda yerleşen Hindistan, örneğin en kalabalık nüfuza sahip devlettir ve ekranlarda hepimiz izliyoruz; bu ülkede sağlık sorunları hiç de üst düzeyde değildir. Ayrıca sokaklarda yalın ayak, çıplak dolaşan binlerce insan akınını görmekteyiz; örf-adetlerine göre vefat eden yakınlarını ateşte yakıyorlar ve Nil nehrine bırakıyorlar ve aynı zamanda nehirde yıkanıyorlar, suda sağa-sola üzmelerine devam etmekteler. Ve Çin sınırına daha yakın olan bu kalabalık ülkede virüs vakaları çok-çok aşağı düzeydedir. Bunu nasıl izah etmek mümkündür?

Çin sınırına yakın olan ülkeleri biliyoruz ve bu ülkelerde de korona virüs vakaları yok gibidir. Orta Doğu ülkeleri Kazakistan ve İran-İpek Yolu üzerinde yerleşiyor ve her iki devlet virüs ile savaş halindedir? İran-Çin’den çok uzakta yerleşiyor, fakat Kum kentinde bulunan ve ülkenin başka bölgelerine yayılan amansız virüs, her gün onlarca can almaya devam etmektedir. Evet, İran topraklarında Çin vatandaşlarının olduğu bilinmektedir. Kuvvetli ihtimaldir ki, bu kişilerin ülkelerinden virüsü İran topraklarına getirmişlerdir. Bunları da basından öğrendik. Fakat akla başka fikirler de geliyor-neden İran’da kısa zaman diliminde binin üzerinde ölüm vakaları vardı? Bana göre İran-hedef alınan İpek yolu üzerindeki devletlerden biri sayılıyor. İran ekonomisi son yıllarda yükselişe uçuyordu ve bu yükselişi durdurmak gerekiyordu. Nitekim durdurdular… Allah Türk düşmanlarımızı yok etsin, Tanrı Müslümanları korusun! Biz Türkler - tarih boyunca adil, sevgi dolu, barış insanı olmuşuzdur.

Virüsün ilk patlak verdiği iki gün diliminde Çin ekonomisi üç milyar dolar zarar gördü… Yazık değil mi bu insanlara? Bunlar tesadüf müdür? Bana göre hiç de yok.

eflatun-neimetzade-(1).jpg

BATILI DEVLETLERİN YENİ TUZAKLARI

ABD’de yerleşen ve Rokfeller kardeşlerinin yönettikleri Mason Kulübünün önde gelen isimleri İsviçre’deki toplantıda açıkladılar; Çin ve İran ekonomisi yükseliştedir ve bunu durdurmak gerekiyor. İşte size Korona virüs mucizesi işe koyulmuştur. Aslinde ilk hedefleri İpek Yolu üzerinde yerleşen devletler olmuştur; fakat yanlış hesap yapıldığından Batı devletleri-özellikle Fransa, İspanya, İngiltere ve mini-mini Avrupa devletleri de virüsten nasibini aldılar. Kendi üretmiş oldukları virüs-kendilerini de vurmuştur. Ama çok yazıktır ki ölenler mazlum, suçsuz insanlardır. Onların hiç suçları yoktur. İran’da ölenlerin çoğu doktorlar ve hemşirelerdir, çok yazık. İnsanları tedavi ettiklerinden dolayı doktor ve hemşirelerin ölmesine çok üzülüyoruz. Komşu ülkedeki ölüm hallerine kardeş Türkiye vatandaşları da üzüntü içindeler. Bu virüs-zalimdir, acımasızdır, bir o kadar da tehlikelidir.

Türkiye Cumhurbaşkanı, Sayın, Recep Tayyip Erdoğan, halk önünde ekrandan açıklama yaptı. Bütün TV kanalları Sayın Erdoğan’ın konuşmasını ivedilikle tekrar ettiler. Cumhurbaşkanı, aynen şöyle dedi-hedef Türkiye’dir. Sayın Erdoğan’ın son konuşmasını halkımız doğru ve düzgün idrak etmelidir.

Dünyada Müslüman nüfuzunun artması Vatikan’ı ve Rus Hristiyan Metropolitini rahatsız etmiştir ve 500 yıl buluşmayan iki Din adamı, Küba’da alil-acele bir araya geldiler ve “Arap Baharı” harekâtını Müslümanlara karşı yapmaya kalktılar.

DÜNYADA SADECE MÜSLÜMANLAR ÖLDÜRÜLÜYOR

ABD, önce Irak topraklarını istila etti ve Saddam’ı astılar. Amerikalılar Irak petrollerine el koydular. ABD, dünyada mevcut olmayan bir ilke de imza attı: ABD’nin Bağdat Büyükelçiliğinde bin diplomatı görev yapıyordur. Dünya devletlerinin hiçbir Büyükelçiliğinde analoğu olmayan bin kişilik ekibi görev yapmıyordur. Irak’ın Bağdat Milli Kütüphanesinden 100 bin tarihi kitapları ve Kuran’ın ilk el yazısı da çalındı ve Amerika’ya taşınmıştır; ülkenin altın rezervi ve milli Bankına el koyuldu ve Amerika’ya götürüldü. Irak’ın tüm hazinesi böylece çalındı. Petrollerine de el konuldu. Böyle hırsızlık, böyle kabadayılık uygar dönemlerde olmamıştır. Haince, gaddarca, düşmanca bir Müslüman ülkesi gözlerimiz önünde param-parça oldu, fiilen dağıtıldı…

Aynı hadise Libya’da da baş vermiştir: Devlet Başkanı, Kaddafi asıldı; ülkenin milli Bankına ve altın rezervlerine, ayrıca yurt dışındaki tüm varlıklarına el koydular, alıp Amerika’ya götürdüler. Bütün petrol rezervlerine el konuldu. Dünya devletleri adeta sahipsizler; güçlüler-güçsüz devletleri adeta işgal ediyorlar. Ne biçim bir dönemde yaşıyoruz-İlahi!

Fransa-işgal ettiği Afrika ülkelerinden yılda 567 milyar dolar gelir elde ediyor. Cezayir ve Ruanda’da resmen soykırım yapmıştır ve sömürge devlettir. Fransa’nın bir beyan Milletvekili olmayan bir Ermeni soykırımı hakkında yalan beyan vermiştir. Dış İşleri Bakanı, Sayın Mevlut Çavuşoğlu kendisine iyi bir ders verdi ve kadına tarihi ders verdi, bilgisiz ve eğitimsiz olmakla, adeta rüsva etmiş oldu. Utanmaz beyan Milletvekili ayrıca bir de hayâsızca gülüyordu… Fransa-resmen PKK’yı ülkesinde barındırıyor, onlara bütün kolaylıkları sağlıyor. Fakat Frengistan topraklarının bir zamanlar Oğuz Kağan’ın denetiminde olduğu, bir nevi Türk toprakları olduğunu unutuyorlar…

Amerika cellatları Orta Doğu devletlerin sokuluyor; Suriye – Rusya ile Amerika arasında resmen bölünmüştür. Ayrıca Suriye topraklarında PKK, YPG ve DYP’yi destekleyen Amerika sınırlarımızın dibinde PKK devletini (yalandan Kürt Devleti) kurmaya kalktı. Sayın Erdoğan bunu iyi anladı ve Suriye topraklarına Silahlı Kuvvetlerimizin ağır silahları ve Mehmetçikleri yerleştirdi. İdlip harekâtı ülkemizin beka konusudur. Bunu tüm siyasi Partiler doğru anlamalılar.

SAYIN ERDOĞAN’IN ÇAĞRISINA KULAK VERMELİYİZ

Sayın, Recep Tayyip Erdoğan çok doğru ifade etti: “Hedef Türkiye’dir”. Neden mi? Çünkü Türkiye kendi silahlarını kendi üretmeye kalktı, ondan. NATO’ya güven yoktur, aynı NATO sınırlarımızdan Patriot savunma sistemini toplamadı mı?  Sınırlarımız savunmasız kaldı ve PKK düşmanlarına resmen açıldı, diye biliriz. Elbette ki Rusya’dan S-400-a almalıydık. Ne yani, sınırlarımız güvensiz mi kalacaktı?

Pek çok basın mensupları, düşüncesiz siyasiler de borazanlarını çalmaya başladılar: “Ordumuz neden Suriye’dedir? Mehmetçiklerin orada ne işi vardır? Biz Suriye topraklarındayız?”-gibi beyanlarına bazı siyasiler de utanmadan koşuldular. Peki, bu borazanları üfüren, ikiyüzlü vatan hainlerine soruyorum: “Neden on bin kilometre Okyanus ötesinden, ABD gelmiş de sınırımızın ötesinde PKK devletini kurmaya kalkıyordur? Neden Rusya, Sibirya’dan kalkmış, tam komşumuzun topraklarında askerleriyle dolaşıyor, Mehmetçiklerimize kurşun sıkıyor derseniz? Esat-topraklarına sahip olamıyor, kontrol edemiyor; Amerika ile de, Rusya ile de ayrı-ayrı sözleşmesi vardır. Amerika da, Rusya da kendi çıkarları vardır bu topraklarda. Ayrıca her iki devlet-Suriye topraklarında PKK, YPG DYP’yi destekliyor. Kime karşı derseniz? Türkiye’ye karşı, elbette! Bu beyanları veren kişiler Türk olamazlar, onlarda vatan duyguları, vatan sevgisi yoktur; başka azınlıklardır, vatan hainiler-bu kadar net diyorum! Amerika burnumuzun dibinde önce Kürt devleti kurmayı hedefliyor, daha sonra bu topraklarda Büyük İsrail Devletini kurmayı planlıyor.

Buna göre halkımız, Sayın, Erdoğan’ın arkasında düğümlenmeli ve hepimiz milli liderin etrafında tek yumruk olmalıyız. İleride Türkiye’nin ve İran’ın parçalanması planları Batılı devletlerin ve Amerika’nın ana hedefidir. Bizler buna karşı hazır olmalıyız.

Cumhurbaşkanı İletişim Başkanı açıklamasında da bunlar vardır. Halkımız uyanık olmalı, Cumhurbaşkanı, Sayın Erdoğan’ın etrafında adeta kenetlenmeliyiz, diye düşünmekteyim. Başka alternatif-yoktur!

Bu virüs oyunu da Amerika’nın oyunudur ve kendileri de kendi tuzaklarına yakalanmış durumdalar. Fakat dikkat edersek – İpek Yolu devletleri bu virüse daha çok yakalanmış durumdalar. Tarihten de biliyoruz ki zaman-zaman XII-XIX. yy’de, hatta II. Dünya Harbinden sonraki yıllarda bile çeşitli öldürücü hastalıklarda milyonlarca insanlar ölmüşlerdir. Bu gün yayınlanan Korona virüs de, çok tehlikeli ve acımasız virüstür. Virüse karşı olağanüstü hazırlıklı olmalıyız…

Devletimiz virüse karşı sert tedbirler alıyor ve halkımız çok-çok dikkatli olmalı, devletin almış olduğu kararlara uymalıyız ve evden çıkmamalıyız.

Azerbaycan-İran’a komşu devlettir; fakat virüs Azerbaycan’a da yayılmış durumda. Cumhurbaşkanı, Sayın İlham Aliyev’in ekrandaki konuşmalarına halkımız uymak durumundadır. Evden çıkmama kararına her kesinin dikkatle uyması lazım. Bu virüse karşı şimdilik ilaç yoktur. Fakat Çin’de yeni aşı bulunmuştur. Zan ediyorum ülkemiz hemen bu aşıyı ivedilikle alacaktır.

Ama şimdilik devlet Başkanlarının almış oldukları kararlara her bireyin, her vatandaşın uyması önemlidir. Bu vahim virüsün karşısında birlikte, devletimizin almış olduğu ciddi kararlar sayesinde, sıkı işbirliğimiz sayesinde yeneceğiz.

Devletimiz halkının sağlığı keşiğinde azimle duruyor. Türkiye – dünyada çok güçlü ve bağımsız devlettir. Ayrıca kardeş Türk devletleri ile el-ele vereceğiz ve bu hastalığı hep birlikte yeneceğiz.

Tanrı Türkü korusun!

Tanrı Müslümanları korusun. Amin!

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.