Enver Baltaş

Enver Baltaş

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Küreselciler ne diyor? Çözüm ne?

A+A-

Uluslararası Para Fonu (IMF) ülkelerin, yükselen gıda ve enerji fiyatlarını kontrol etmeye çalışmayı bırakmaları, bunun yerine “en kırılgan kesimleri korumaları” ve en dar gelirli grupları desteklemeleri gerektiğini söyledi.

IMF ekonomistleri  tarafından kaleme alınan raporda IMF, “Ülkeler, yurt içi fiyatların uluslararası fiyatları izlemesine izin vermeye odaklanmalı” dedi.

Raporda, fiyatları düşük tutmaya çalışmanın bütçeler için maliyetli olduğu belirtildi ve “Yüksek enerji fiyatları, enerjinin daha verimli kullanımını ve yenilenebilir enerji yatırımlarını; yüksek gıda fiyatları ise daha fazla tarımsal üretimi teşvik etmeli” denildi.

“Bu nedenle, özellikle gıda güvenliğinin bir endişe kaynağı olduğu durumlarda, temel gıda maddelerine uygun fiyatlı erişimin sağlanmasına öncelik verilmeli” denilen raporda, vergi indirimleri ve devlet yardımları yerine düşük gelir gruplarına doğrudan nakit transferleri yapılması ya da başka hedefli araçlar kullanılması önerildi.

Fon ayrıca ihracat kısıtlamaları uygulamaktan kaçınılması çağrısında bulundu ve bu uygulamanın küresel gıda güvenliğine zararlı olabileceğini ve “özellikle küresel pazarda önemli bir paya sahip ülkeler tarafından uygulandığında daha fazla fiyat baskısı yaratabileceğini” savundu.

Kıtlık senaryoları yazan küreselcileri ters yüz edecek çalışmalarımız devam ediyor. Deccal çağında yaşadığımız şu günlerde korku ve hipnoz üzerine insanlığı esir almak isteyen sahte ilahlar, onların değirmenine su taşıyan korkak Müslüman görünümlü münafıklar ve küçük menfaatleri için tüm kişiliğini satan haysiyetsizlere karşı verilen büyük mücadeledir bu. Yaptığımız çalışmaların sonuçlarını yerinde görüp sizlerle paylaşabilmek için yarın Osmaniye ve Kadirli turum olacak. Detayları sahadan göstererek anlatacağım inşallah. Sonuçları Ehline Soralım youtube kanalımdan takip edebilirsiniz. Zafer Allah rızasına talip samimi çalışanların olacak.

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları