Gülay Ertunç

Gülay Ertunç

yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Kuşatılan ülkem

A+A-

Tarihte öyle olaylar var ki, insan bu olayların tarihte değil de bugün yaşanmakta olduğunu sanar. Bu olaylardan alınacak, eğer alınma amacı varsa, O kadar dersler var ki insanın hayrete düşmemesi mümkün değildir. Aslında dünyada, kuruluşundan bu tarafa yüzlerce yıllık sorunlar; değişikliğe uğraşa da, dengelerin kurulması veya bozulması ile yaşanan yıllarda şu veya bu şekilde yeniden ortaya çıkmaktadır.

Kimileri sanki hiçbir şey yokmuş gibi, bir şey olmamış gibi, bulundukları düzenin sürdüğünü düşünürler; kimileri düzenin değiştirilmesinin kaçınılmazlığı üzerinde yoğunlaşır, kimileri de çöken parçalanan bir toplumda, kendi etnik kimliklerinin rüzgarına kapılarak bağımsızlık peşinde koşarlar. Bu sosyolojik, sosyo politik gelişmeler, eski tarihte olduğu gibi, günümüz dünyasını da etkisi altına almıştır.

Türkler Cezayir'de, Tunus 'ta, Traplusgarp 'ta, Kahire'de, Aden'de, Mekke'de, Kudüs'te, Şam'da, Halep'te, Bağdat 'ta, Semerkant 'ta, Kaşgar' da, Kazan'da, Kabil'de, Astrahan'da, Saray'da, Sofya'da, Atina'da, Belgrad 'da, Budapeşte'de, Delhi'de, Ötüken'de ve Pekin'de hüküm sürdükten sonra ellerinde artık sadece bir tek büyük kentte, hür ve egemen olabilecek bir tek Anadolu ve kısmi Trakya kalmıştır.

Lâkin yeryüzünün tüm mazlumları ve Başta Ortadoğu, Balkanlar, Kuzey Afrika olmak üzere tüm insanlık bu büyük medeniyetten yardım ve ağabeylik beklemektedir.

Selçuklu'dan, Osmanlı'dan dün beklenen bugün Anadolu'dan beklenmektedir.

Bu aziz ve Yüce Türk Milleti Trakya ve Anadolu coğrafyası olan, Batı'nın son Türkistan'ı olan bu topraklarda tutunabilmenin, Türkiye Cumhuriyeti olarak vatanı ile Milleti bölünmez bir bütün olarak sonsuza dek yaşamanın mücadelesini vermektedir.

Nasıl ki, Osmanlı İmparatorluğu parçalamadığında; Türkler, Türkiye Cumhuriyeti olarak dünyada yeniden var olduysa; ABD'nin Yenidünya düzeni politikası ile oluşturmaya çalıştığı yenidünya atlasında da yerini mutlaka alacaktır.

Bunu Afrin örneği ile gösteren Siyasi irade 31 Mart 2019'dan sonra başta Ankara, Ahlat, Söğüt, İstanbul ve İzmir'deki birlik ve beraberlik ruhu ile perçinleyecektir.

Herkese iyi hafta sonları dilerim.

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.