Zafer ÇAM

Zafer ÇAM

Köşe Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Laik olunur Müslüman olunmaz

A+A-

Ülkede Laik kafa ne üretiyor dersiniz. İlim mi, bilim mi, teknoloji mi? Düşmanlık mı?

Laik kafalar ülkeyi tam bağımsız nasıl yaparız, Amerika’nın, Avrupa’nın, Rusya’nın, Çin’in ekseninde nasıl kurtarırız demiyor. Ülkeyi kalkınmış, hoş görüyle birlikte kardeş ülke nasıl yaparız demiyor.

Böyle bir dertleri de yok gibi. Bunların tek derdi laiklik, dinsizlik üzerinde Müslümanlara nasıl saldırırız. Müslümanlara saldırmakta üzerlerine yok gibi. Yıllardır bu kafa yapılarında bir türlü vaaz geçemediler.

Her gün kalktıklarında Bismillah değil, şeytan ilah diyorlar. Şeytanın yanında olan şeytanın fikrini savunacak ve onun askeri olacaktır. 

Çokbilmiş laik kafa ne diyor, yatıp kalkmayı namaz kıldık sanıyorlar sakal, sarık, takke, cübbe, çarşaf, türbana bürünmeyi din ve dindarlık sanıyorlar, din adına yaptıkları uydurmadan kendi uydurmalarına inanıyorlar.

Şeytanın taraftarı elbette böyle diyecek. Allah’ın dinini laik kafalardan mı öğreneceğiz. Sizler Allah’ın dinine saldırdıkça bizler daha çok dinimiz benimsiyoruz.

Yıllardır iktidar olmamamın acısını muhafazakâr iktidar üzerinde Allah’ın dini İslam’a sadırlarında hız kesmiyorlar.

AK Parti’ye kızgınlıklarında Müslümanlara saldırıyorlar. Ey laikler taşıdığınız imansız kafayı bir kenara koyun, Allah’ın dini İslam’la uğraşmayın.

Siz dindarlara saldırdıkça muhafazakârların oylarını almıyorsunuz. Muhafazakâr sizden daha çok Atatürklerine ve ilkelerine bağlı merak etmeyin. 

Sizler laik kalacağız, Atatürkçüyüz dedikçe seçmeden direniyor. Atatürk’ün arakasına sığınarak İslam’a saldırıyı kesin artık.

Demokrasi hayranlığı uğruna laiklik deyip durmayın. Kuran hangi İslam’ı anlatıyor insanlığa bir bakın. Kur’an’sız İslam’ın muhafazakârları üzerinde Allah’ın dinine saldırmayın.

Müslümanlık edep erkândır güzel ahlaktır, Allah’a kul olmaktır, yardımlaşmak ve paylaşmaktır, Allah rızası gözeterek çalışmaktır, ilim irfandır, okumak öğrenmektir.

Adaleti koruyan hakkı üstün tutan haksızlığa baş koyandır. Hırsızlara, hainlere, katillere taraf olan değil, zulmün iktidarlarına dur diyendir.

Dünya düzeninde zalimlere diktatörlere krallara, firavunlaşanlara dur demektir. Müslüman’ım demekle Müslüman olunmaz, Allah’a kul olmuş iman etmiş olunmaz, gereğini yapmak lazım, gereği: Önce Allaha noksansız teslimiyet…

Müslüman’ın hayatının her alanında Allah olacak, sonra hayatını düzene koyacak Kuran’a, daha sonra yaşantısında uygulayan elçi Hz. Muhammed’e göre iman ediyorum gereğini yapmaya söz veriyorum diyecek. 

Vahyin sırrına ermeyen mükemmel Müslüman olamaz. Kimin huzurunda durduğunu bilen, kime söz verdiğini bilen, gerçek iman sahibi kişiye Müslüman denir.

Laikler kafalarında ürettikleri kişilere dindar diye bilirler ama Müslümanlıkla dindarlığı ayırmalısınız bunu ayıracak kadar bile bilginiz yoksa bırakın Müslümanlara saldırmayı.

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları