Orhan Aksakal

Orhan Aksakal

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

“Lan oğlum bomba atan sizsiniz terbiyesizler”

A+A-

Barış Pınarı Harekatında 3. gün geride kaldı. Suriye’de terör örgütlerine karşı başlatılan amansız hareket devam ederken Mehmetçiğimiz sınırda adeta destan yazıyor.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın başla emriyle harekete geçen Mehmetçiğimiz Suriye’de teröristlere dünyayı dar ediyor. Barış Pınar Harekatının başlamasının ikinci gününde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ak Parti Genişletilmiş il başkanlığında yaptığı konuşması büyük ses getirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan sosyal medyada provokasyon amaçlı üretilen ve aslı olmayan, "Barış Pınarı Harekatı'nda siviller ölüyor" iddialarına ateş püskürerek, "Lan bombayı atan sizsiniz terbiyesiz herifler. Çocuk katili sizsiniz. Kadınlara saldıran sizsiniz. Bizim kadına çocuğa asla elimiz kalkmaz. Ama inşallah bu yılanların başını en kısa sürede ezeceğiz. Suriyeli kardeşlerimizin huzuru için bunu yapacağız” diyerek başta Avrupa Birliği ülkeleri olmak üzere dünyaya rest çekti.

Cumhurbaşkanının bu tutumu milletimiz tarafından büyük gururla karşılanırken Muhalefet kanadında Barış Pınarı harekatında olduğu gibi Cumhurbaşkanının bu çıkışında yine yanında oldular.

Barış Pınarı Harekatı başladı... Biz böyle durumlarda ülke olarak millet olarak her zaman tek yürek oluyoruz. Olmaya da devam edeceğiz. Aramızda tabi ki çatlak sesler çıkıyor. Ama onları da susturmasını iyi biliyoruz. Barış Pınarı harekatının başlamasıyla birlikte siyasetçiler çıkıp birer birer açıklama yaptı. Askerimizin hükümetimizin yanındayız diye. Daha düne kadar birbirlerini eleştirenler olası bir durumda nasıl birlikte oluyor işte bunu ülke olarak bütün dünyaya gösteriyoruz. Biz böyle olduğumuz için bizi yıkamıyorlar “ Çünkü biz Hep birlikte güzeliz...”

Gelelim ABD Başkanı Trump’a... Trump ne yapacağını bilmeden düşünmeden küstahça tehditler savuruyor. Geçtiğimiz gün yine çıktı ülkemizi ekonomik yaptırımlarla tehdit etti. Sen dünyanın bir ucundan gel Ortadoğu’da savaşı başlat insanları katlet sonra birde Türkiye kendini savunmak için harekat başlatsın sonra gel utanmadan çekinmeden tehdit et. Trump’ın gittiği yol yol değil. Trump tarafından yapılan ekonomik tehditlere Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan da ışık hızıyla tehdit gelerek “KAPILARI AÇARIZ” dedi. Bunun üzerine gerek AB’den gerek NATO’dan bir ses gelmedi.

Yani demem o ki Türkiye üzerine oynanan senaryoları, oyunları bozmaya çalışırken içeride ve dışarıda çıkan çatlak seslerle de uğraşıyor. Benim demem o ki bizim ülkemizden başka gidecek yerimiz yok. Vatanımız yok yurdumuz yok. O yüzden birliğimizi dirliğimizi koruyup tek ses tek nefes olmalıyız. Allah devletimize milletimize zeval vermesin...

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları