Orhan Aksakal

Orhan Aksakal

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Lütfen dikkat!

A+A-

Yine bir Kurban Bayramına kavuşmanın buruk bir sevincini yaşıyoruz. Neden buruk derseniz bu koronavirüs belası denen illet yüzünden sevdiklerimize doyasıya sarılamayacağımız için buruk ve biraz hüzünlü bizim için. Yine de bayram sevincini doyasıya yaşayacağımızı umut ediyorum.

Sıkıntılara, dertlere, kederlere her şeye inat bayram sevincimizi millet olarak el ele vererek birbirimizi ziyaret ederek, yaşlılarımızı yalnız bırakmayarak, sevdiklerimizi göremese te arayarak hatırlarını sorarak güzel bir bayramı birlikte yaşayabiliriz.

Koronavirüse karşı lütfen dikkatli olalım. Böylesi özel ve güzel günlerde bazen dikkatimizden kaçıyor ve fazla samimi olmaya çalışırken karşımızdaki insanları özellikle de sevdiklerimizi riske atmayalım.

İnşallah bu bayramda sevdiklerimizle güzel bir Kurban Bayramını sevinçle, mutlulukla en önemlisi hüzünlerin olmadığı şekilde kutlarız bütün temennim bu yönde.

Devletimizi Kurban Bayramı tatilini dokuz güne çıkardı ve birçok insanımız yollara düştü. Lütfen yola uykusuz çıkmayın, sık sık mola verin ve kendinizi dinlendirin. Özellikle uzun yola çıkacak vatandaşlarımız çok daha fazla dikkatli olsunlar.

Uzun yollar insanı yorar, dikkatini dağıtır o anlamda mümkünde arabada başka şoförlük yapabilecek ve araç kullanacak birilerinin olmasına dikkat edin. Bu güzel bayram sevinciniz hüzne ve acıya dönüşmesin.

Yollarımız son yıllarda yapılan yatırımlarla gerçekten çok güzel oldu. Hemen hemen bütün yollarımız iki hatta üç şeritle hale geldi. Bu anlamda daha rahat edeceğinizden kuşkum yok ama siz yine de tedbiri ve dikkati elden bırakmayın.

Kurban Bayramı sevdiklerimizle birlikte yeni güzellikleri beraberinde getirsin. Çünkü gerçekten huzura, sakinliğe ve mutluluğa şu sıkıntılı dönemde daha fazla ihtiyacımız var. Onun için sevdiklerimizi koruyalım ve onları sıkıntıya sokmayalım.

Şimdiden Kurban Bayramınızı tebrik ediyor, başta ülkemiz olmak üzere bütün İslam alemine hayırlar getirmesini, kan ve gözyaşının daha az olduğu ve mutlulukların paylaşıldığı bir bayram olmasını temenni ediyor hepinize sağlıklı günler diliyorum…

Lütfen trafik canavarına yenilmeyin ve fırsat vermeyin.

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları