Süleyman Göksu

Süleyman Göksu

Köşe Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Madem öyle, işte böyle

A+A-

İdlip’te Rusya tarafından, Regaip Kandilinde insafsızca 33 askerimizin şehit edilmesi Milletimizi derinden üzmüştür. Türkiye düşmanları, Kahramanlarımıza karşı bu yanlış hareketi bilerek yapılmışlardır. İnsanlarımız, Şanlı Al Bayrağımızın eşliğinde birlik ve beraberliğin en güzel örneğini göstermişlerdir. Daha da ileri gidilerek ambülânslar bile topa tutulmuştur. Bunun arkasında Suriye ve İran’ın olduğu muhakkak. Rusya’nın yaptığı havadan sudan açıklamalar gerçekten uzaktır. NATO’nun yaptığı toplantı göstermelikten başka bir şey değildir. Birleşmiş Milletler, olanı biteni seyretmekte, hiçbir icraat göstermeyerek tarafsızlığına gölge düşürmektedir.

Mültecilerin her sıkıntısını Türkiye çekmiş, kapılar açıldığında insanlık dışı hareketlere girişenlerin foyaları ortaya çıkmıştır. İnsan hakları sloganları sadece lafta kalmıştır. Sığınmacılar konusunda, Türkiye haricinde kimse vazifesini yapmamıştır. Söz verilmesine rağmen maddi miktar, maalesef Ülkemize gönderilmemiştir.

Olaydan önce koordinatlar bildirilmiş, ilk atıştan sonra da uyarılarımıza rağmen üzücü hadise maalesef gerçekleşmiştir. Türkiye’nin çok yakınımızdaki bölgede bulunmasının nedeni, terör devleti kurma çabalarına engel olmaktır. Bu sayede sınır bölgesindeki illere tedirginlik vermenin önüne geçilmiştir. ABD ve Rusya’nın petrol için uzaklardan gelerek bulunması ilgi çekici bir durum. Kimse, ABD ve Rusya’nın Suriye’de ne işi var diye sormuyor. Çok öncelerde hazırlanan senaryo uygulanmaya çalışılmaktadır. Tavşan kaç tazı tut taktiği işin başka bir yönü.

Bir askerimizin şehit olmadan önce ailesine yazdığı mesaj, neden orada olduğumuzun en güzel şekilde açıklamaktadır. Hazımsızlık içerisinde bulunan Suriye Rejimine karşı ne gerekiyorsa yapılmıştır. Yapılmaya da devam edilmektedir. Belirlenen yerler, bombardıman atışına tabi tutulmuştur. Yaptıkları yanlarına kar kalmamıştır. Adeta yerin dibine batırılmışlardır. Hainler neye uğradıklarını şaşırmışlardır. Rejim unsurları yaptıkları yanlışlıkların neye mal olduğunu bizzat yaşamışlardır. Madem öyle, işte böyle. Yaptığın kalleşliğin sonucuna katlanırsın. Şehitlerimizin kanları hiçbir zaman yerde kalmayacaktır.

22 Ekim 2019’da imzalanan Soçi Mutabakatında belirlenen 10 madde tam ayrıntılarıyla uygulanmalıdır. Hiçbir ülke hesap peşinde olmamalıdır. Uluslararası hukuktan kaynaklanan her şey yerine getirilmelidir.

Şehitlerimizin kanları yerde kalmayacaktır. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, Gazilerimize acil şifalar diliyorum. Vatan sizlere minnettardır.

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları