Derdimizde, sevdamız da ANKARA

Derdimizde, sevdamız da ANKARA

Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran, başkanlığını Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan’ın yaptığı Başkent Ankara Meclisini ziyaret etti.

A+A-

Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran, başkanlığını Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan’ın yaptığı Başkent Ankara Meclisini ziyaret etti. Başkent Ankara Meclisinin Hamamarkasında bulunan Ayhan Sümer Kültür Sanat Merkezinde gerçekleşen ziyarette Başkent Ankara Meclisi yönetim kurulunu oluşturan hemşehri derneklerinin federasyon Genel Başkanları ve diğer STK’ların başkanları da hazır bulundu.

NEVZAT CEYLAN: BİRLİKTE ANKARA İÇİN VARIZ

Başkent Ankara Meclis Başkanı Nevzat Ceylan ana amaçlarından bir tanesinin Ankara’yı sahipsizlikten kurtarmak ve bir Başkentlilik bilinci geliştirmek olduğunu belirtti. Hemşeri derneklerinin tek çatı altında toplandığı federasyonları da tek çatı altında toplayan Ankara’da ki tek Sivil toplum örgütü olduklarını belirten Ceylan hep beraber Ankara için güzel şeyler yapmak istediklerini kaydetti. Bir şehrin ana sorunlarının STK’ların biraraya gelerek güçbirliği oluşturması sonucunda çözülebileceğini vurgulayan Ceylan Ankara Ticaret Odasını da bu manada önemsediklerini söyledi. Ceylan Başkent Ankara Meclisi ve ATO’nun ele ele vererek önemli çalışmalara imza atılabileceğini kaydetti.

manset-004.jpg

GÜRSEL BARAN: İNGİLİZLER BİLE ANKARA’NIN FARKINDA

ATO Başkanı Gürsel Baran ise 1962 yılından bugüne kadar Ankara’da yaşadığını söyleyerek Siirt doğumlu olmasına rağmen kendisinin iyi bir Ankaralı olduğuna dikkat çekti. “Ankara’yı bir Ankaralıdan daha iyi bilirim” diyen Gürsel Baran “Derdimiz Ankara, Sevdamız Ankara” şeklinde konuştu. Bizden sonra gelecek nesle daha güzel bir Ankara bırakmak için mücadele ettiklerini ifade eden ATO Başkanı Gürsel Baran Ankara’nın değerlerini ortaya çıkaracak bir farkındalık çıkarılması gerektiğini kaydetti. Baran “Birkaç gün önce Hürriyet gazetesinin manşetinde İngiliz bir gazetecinin Ankara hakkında yazdıklarını okudum. İngiliz gazeteci Ankara’yı övmüş İstanbul’u unutun diyordu. Söyleceğim şu İngilizler bile Ankara’nın farkında biz farkında değiliz” dedi. Gürsel Baran 80 Milyonluk bir Ülkenin Başkentinde 25 yıldır Milli maç oynanmamış olmasının ve bir fuar alanının bulunmamasının inanılmaz bir ihmal olduğunu vurguladı. Baran ATO başkanlığı görevine geldikleri günden itibaren bu ve benzeri sorunların çözüme kavuşturulması için yoğun mesai verdiklerini ve büyük aşamalar kaydettiklerini sözlerine ekledi.

AYHAN SÜMER: TABELA KİRLİLİĞİNE SON VERİLMELİ

Başkent Ankara Meclisi Onursal Başkanı işadamı Ayhan Sümer’de ATO Başkanı Gürsel Baran’a Ankara’da ki tabela kirliliği ve esnafın uyguladığı indirimlerin daha ciddiyetli hale getirilmesi yönünde ki taleplerini iletti. Başkan Baran’da her iki konuyla ilgili çalışmalarının olduğunu ve bunu hızlandıracaklarını kaydetti. Başkent Ankara Meclisi Başkanı Nevzat Ceylan ve Başkan Yardımcısı Sanem Arıkan tarafından ATO Başkanı Gürsel Baran’a Ankaralı Deri kesme hat sanatçısı Murat Ateş tarafından yapılan “Vav” tablosu hediye edildi.

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.