Gültekin Uysal: İktidar kendinden olmayana savaş açtı

Gültekin Uysal: İktidar kendinden olmayana savaş açtı

Demokrat Parti 13. Olağan Büyük Kongresi’ni ve aday tanıtım toplantısını Ankara’da yaptı.

A+A-

DEMOKRAT PARTİ 13. OLAĞAN BÜYÜK KONGRESİNİ ANKARA’DA YAPTI

Demokrat Parti 13. Olağan Büyük Kongresi’ni ve aday tanıtım toplantısını Ankara’da yaptı. “İktidar kendinden olmayana savaç açtı” diyen Genel Başkan ve Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal “Siyaset, iktidar olma sanatıdır. Bu iktidar kendine oy vermeyene, kendi gibi düşünmeyene, biat etmeyene, boyun eğmeyene savaş ilan etti” dedi.

ÇIKIN DEYİN BECEREMEDİK ALDATILDIK DİYE

Demokrat Parti 13. Olağan Büyük Kongresini ve Aday Tanıtım toplantısını Ankara’da, Congresium’da Ankara ATO Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı gerçekleştirdi. Kongre’nin açılış konuşmasını yapan Parti Genel Başkanı ve Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, Cumhur İttifakını eleştirerek “Geçmişte biz siyasiler, bizlerin büyükleri anlatırdı, vatandaş dinlerdi.

Malum seçim dönemi. Proje anlatacaksınız, çözüm anlatacaksınız, programdan, ilkeden, vasattan dem vuracaksınız. Lakin ne mümkün, milletin mecali kalmamış, “bir dokun bin ah işit” dediklerini şu birkaç senede yaşayarak tecrübe ettik. Beka beka diyorlar ya; kelalaka. Bir milli mücadeleden bahsediyorlar ya, dış güçlerden, kumpaslardan, küresel oyunlardan. Yıllardır hasbi duygularla, samimiyetle sizleri destekleyen milyonlarca insanın hakkı için bari yalan söylemekten uzaklaşın. Çıkın deyin “beceremedik!”, “Aldatıldık” deyin yine, ona dahi razıyız. Bulun bir günah keçisi, yükleyin ne hatanız varsa, onu bile anlarız ama biraz utanın, yalan söylemekten, dalga geçmekten kaçının” dedi. 

KIRAT KOŞUYOR YİNE

Kongre’nin açılış konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen Demokrat Parti Genel Başkanı Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, “Hani denir ya “hayra anahtar olmak” diye, hem hayra anahtar olan, hem de dara düşülen vakitte derman olan bu hareket, millete soluk olan, memlekete umut olan Kırat koşuyor yine… Her siyasi hareketin bir arması, logosu var malumunuz. Ama kırat başka. Öyle bir ironi var ki, öyle bir mana... Dört ayağında, yelesinde, duruşunda, kılavuzumuz olan her değerin anlamı saklı.8. Cumhurbaşkanımız merhum Turgut Özal, 9 Kasım 1989’da, Cumhurbaşkanlığı seçimi sonrası Gazi Meclisimizin genel kuruluna hitaben yaptığı konuşmada hürriyetlerden bahsetmişti.

İfade hürriyeti, inanç hürriyeti, teşebbüs hürriyeti. Dünya’da “dört hürriyet” olarak bilinen hürriyetlerden bir tanesini zikretmedi, zira hürriyetçi demokrat kimlikleri ile kendisinin ve başbakan olarak merhum Genel Başkanımız Süleyman Demirel’in idaresinde o son hürriyeti zikretmeye ihtiyaç yoktu. Şimdi yeniden hasıl oldu. Sağ olsun iktidar bizlere 4. Hürriyeti anımsattı. Neydi o; korkudan kurtulma hürriyeti. Vatandaşların, diğer üç hürriyeti kullanırken kaygı duymamasıydı.

Fikrini beyan etti diye kovulmaması, hakim olanlar gibi inanmasa dahi liyakatiyle işe alınması, teşebbüs ederken eşit imkanlardan yaralanmasıydı. Bu gerekliliklerin tam zıddının yaşandığı, kişilerin tercihleri nedeniyle, tercih etmedikleri nedeniyle baskı ve dayatmaya maruz kaldığı bugün, bizim için elzem bir kavram Korkudan kurtulma hürriyeti, korkusuzca yaşama hürriyeti… Kıratın dört ayağıdır 4 hürriyet. Kıratın iki gözüdür demokrasi ve adalet. Demokrat Parti’nin vaat ettiği, kıratın yelesi kadar gür bir zenginliktir. Vakur bir duruş, asil bir şahlanıştır… Durmaksızın bir koşudur, hep daha ileriye, hep daha güzele… Kırat Milletimizin aslıdır, milletimizin hasletleri Kıratta saklıdır” dedi.

Demokrat Parti'den iddialı tanıtım

SELAMİ GENEL'İN ÖZVERİSİ BÜYÜK İLGİ TOPLADI

Demokrat Parti Ankara İl Başkanı Selami Genel ve Yönetim Kurulu Üyeleri 13. Olağan Büyük Kongre ve Aday Tanıtım Toplantısında ortaya koydukları gayret ve azimli çalışmalarından dolayı delegelerden ve üyelerden büyük takdir topladı. Gerek kongrenin hazırlanması aşamasında gerek kongrenin sunumunda ekibiyle birlikte başarılı çalışmaları tüm Demokrat Partili vatandaşlar tarafından büyük beğeni kazandı. 13. Olağan Büyük Kongrede gazetemize konuşan Selami Genel “Ankara İl Başkanlığımız olarak kongreye çok iyi hazırlandık. Gerek vatandaşlarımız gerek parti üyelerimizle birlikte kongreden alnımızın akıyla çıktık emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

selami̇-genel.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.