Kimsesizlere şefkat eli

Kimsesizlere şefkat eli

Ankara Valisi Vasip Şahin, Ankara Valiliği’nin Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile birlikte 2011 yılından beri kimsesizleri, evsizleri çetin kış şartlarından korumak amacıyla hizmete aldığı Kimsesizler Evi'ni ziyaret etti.

A+A-

Şahin: Devletimiz kimsesizlerin yanındadır

Ankara Valisi Vasip Şahin, Ankara Valiliği’nin Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile birlikte 2011 yılından beri kimsesizleri, evsizleri çetin kış şartlarından korumak amacıyla hizmete aldığı Kimsesizler Evi'ni ziyaret etti.

VALİ YEMEK DAĞITTI

Vali Şahin, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının, kimsesizleri ve evsizleri çetin kış şartlarından korumak amacıyla hizmete açtığı kimsesizler otelinde barınan vatandaşlarca kapıda karşılandı. Vali Şahin daha sonra yemekhaneye geçerek, akşam yemeği için sırada bekleyen vatandaşlara yemek dağıttı. Vasip Şahin, otel sakinleriyle sohbet ederek, ihtiyaçları olup olmadığını sordu.  Kimsesizler oteli projesinin Ankara Valiliği ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının iş birliğinde 2011'den bu yana devam ettiğini anımsatan Şahin, havaların soğumasıyla birlikte bazı otellerle yapılan anlaşmalar neticesinde evsiz vatandaşlara barınma hizmeti verildiğini belirtti.

vali-sahin-2.jpg

SICAK YEMEK VERİLİYOR

Bu yıl iki ayrı otelde toplam 220 kişinin kalabileceği bir kapasitenin oluşturulduğunu kaydeden Vali Şahin, şunları söyledi, “İki öğün sıcak yemek veriliyor. Buraya gelen vatandaşlarımızın önce genel bir bakımı yapılıyor ve temizlik ihtiyacı gideriliyor. İlk muayeneleri yapılıyor ve tedaviye ihtiyaç duyanlara müdahalede bulunuluyor. Daha sonra burada, sıcak yuvada hayatlarını devam ettiriyorlar. Biz burada çalışabilecek durumu olan vatandaşlarımızı iş sahibi yapmaya çalışıyoruz. Özellikle 60 yaş üzerindeki engeli veya hastalığı nedeniyle çalışmayacak durumda olanları bakımevleri, rehabilitasyon merkezleri ya da huzurevlerine uzun süreli olarak yerleştirmeye gayret ediyoruz” dedi.

TOPLUMUN BİR PARÇASI

Vali Şahin, evsiz kalan vatandaşların toplumun bir parçası olduğunu vurgulayarak, “Bu insanlar bizim sorumluluğumuz. Onları kendi sorunlarının çözümsüzlüğüne iterek çaresiz bırakmaya izin vermeyeceğiz. Toplum ve devlet olarak ellerinden tutmaya çalışıyoruz. Bu konuda sivil toplum kuruluşları da zaman zaman çalışmalar yapıyor ama sivil toplum kuruluşlarının da bu konuya daha bir gayret ve ilgiyle eğilmelerinin de önemli olduğunu düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.