Enver Baltaş

Enver Baltaş

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Milli haykırış

A+A-

Ne zaman milli kelimesinin hakkını vereceğiz?

Milli değer, milli dil, milli eğitim, milli ekonomi, millî gelir, milli güvenlik, milli hüviyet, milli iktisat, milli irade, millî kimlik, millî marş, milli Misak, milli mücadele, milli müdafaa, milli savunma, milli takım, milli varlık.

Görüldüğü gibi birçok cümle başında milli var peki millilik ne? Nasıl olmalı? Kurtuluş savaşı sonrası Gazi Mustafa Kemal Atatürk iş adamlarını toplar yatırım için teşvik verilecek bakar ki gelen iş adamlarının arasında tek Türk yok. Toplantıyı iptal ederek biz bu ülkeyi sizin için kurtarmadık der Kurtuluş Savaşında ülke menfaatine katkısı olmayanların ülkeyi terk etmesini ister sonrasında yapılan teşvik paketinde ilk Türk yatırımcılar ülke genelinde ekonomide yerlerini almışlardır.

Bugünlerde de sağlıkta, tarımda, sanayide ülkemiz işgal altına girmiş durumda. Yabancı şirketler ülkemizdeki KOBİ’leri tek tek hedefe koyup alanını daraltarak önce ekonomik sıkıntıya sokuyor sonrasında ya devralıyor ya da batmasını sağlıyor. Ülkeyi yöneten duyarlı yöneticilerimize sesleniyorum 15 Temmuz’da bir Kurtuluş Savaşıydı. 15 Temmuz’da ülkesi için sokağa inen bu kahraman millete hak ettiği milli değeri verin. Kalın sağlıcakla…

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları