İlhami Şahin

İlhami Şahin

Yazarın Tüm Yazıları >

Milli Savunma Üniversitesinde eğitim ve kariyer yolculuğu

A+A-

14 Haziran 2020 tarihinde gerçekleştirilen ve 451 bin 272 adayın katılıp sonucunu heyecan ile bekledikleri Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı sonuçları 2 Temmuz Perşembe günü, saat 17.00'de açıklandı. Eğitim ve kariyer yaşantısına MSÜ bünyesinde askeri okullarda devam etmek isteyen adaylar için ÖSYM daha önce MSÜ sınav sonucunun 7 Temmuz tarihinde açıklanacağını bildirmişti. Fakat belirtilen tarihten 5 gün öncesinde ÖSYM, MSÜ sınav sonuçlarını açıklandı. Ayrıca ÖSYM sonuç sayfasından sınav cevap kağıtlarını ve adayların sorulara verdikleri cevapları da paylaştı. Adaylar sistem üzerinden 10 gün süresince hem doğru cevapları inceleme hem de sorulara verdikleri cevaplar ile karşılaştırma fırsatı bulmuş oluyor. MSÜ sınav sonuçlarının açıklanmasın ardından adaylar Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) bünyesinde yer almak ve askeri alanda kariyer hedeflerine ulaşmak için 2. aşamaya geçmiş oldu.

2020 MSÜ sınav sonuçları adaylar ile paylaşılmasının ardından adaylar belirledikleri okul öncelik sırasına göre Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokulları tercihlerini belirlenen tarihler arasında https://personeltemin.msb.gov.tr adresinden yapacaklar. Belirtilen süre içerisinde internet sitesi üzerinden okul tercihini yapmayan adaylar, MSÜ’de 2. seçim aşaması için çağrılmayacaktır.

ekran-alintisi-022.jpg

Bando Astsubay Meslek Yüksekokulunu düşünen adaylar müzik yetenek sınavına girecektir. 24. sayfa "f." maddesindeki şartları sağlamayan adayların tercih etmemesi gerekmektedir. Okul tercihi yapan adaylar için Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokulları kendi içinde ayrı ayrı değerlendirmeye alınacaktır.

Kalın sağlıcakla.

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları