İlhami Şahin

İlhami Şahin

Yazarın Tüm Yazıları >

MSÜ kara deniz hava harp okulu kariyer aşamaları

A+A-

Üniversite tercih sonuçları ile beraber MSÜ tercih sonuçları açıklandı ve kara, hava, deniz harp okulu bünyesinde eğitime devam etmek isteyen adaylar kariyer planlamasını, kariyer hayallerini ve kariyer rotasını askeri okullar üzerinden planlayan subay ve astsubay adayları 2.aşamayı bekliyor. 2 aşamada adayları evrak kontrolü, fiziki değerlendirme, psikomotor testi mülakat, fiziki yeterlilik testine adaylar tabi tutulacak. Bu testlerden başarı ile geçen adaylar hayal ettikleri kariyer dünyasına ilk adımı atmış olacaklar.

ekran-alintisi-038.jpg

Özellikle korona virüs salgını sonrasında sağlık programları tekrardan önemini bizlere hatırlatmıştı. Üniversite yerleştirme sonuçları incelendiğinde sağlık programlarının doluluğu göze çarpmakta, meslek danışmanları, rehber öğretmen, kariyer danışmanı gibi üniversite tercihinde söz sahibi uzmanlar öğrencileri sağlık programlarlarının geleceği hakkında detaylıca bilgilendirdi. Milli Savunma Bakanlığı Sağlık Bilimleri Üniversitesi de ikinci seçim aşamaları için kazana adaylara duyuruda bulundu. 

Değerli Adaylarımız;

1. Milli Savunma Bakanlığı nam ve hesabına Sağlık Bilimleri Üniversitesine yerleştirilen adayların (Ankara ve İstanbul Sağlık Bilimleri Üniversitesini kazanan tüm adaylar) ikinci seçim aşamaları 04-05 Eylül 2020 tarihleri arasında Kara Harp Okulu Komutanlığı /ANKARA'da icra edilecektir.  

2. Adayların seçim aşamaları;

Birinci Gün:

a. Evrak Kontrolü

b. Fiziki Değerlendirme (Boy-kilo ölçümü) 

c. Kişilik Değerlendirme Testi

ç. Fiziki Yeterlilik Testi                                    

 (1) 400m koşu

 (2) Mekik

(3) Barfikste kol çekme (Kadın adaylar için "barfikste açık tutuşta bekleme" uygulanacaktır.)

İkinci Gün:

a. Mülakat (05 Eylül 2020 tarihinde yapılacaktır)

b. Hastanelere sevk evrakının adaylara teslim edilmesi.

3. Adayların aşağıda belirtilen evrak ve malzemeleri yanlarında getirmeleri gerekmektedir;

a. Mavi Kapaklı Şeffaf Dosya.

b. Aday Çağrı Formu (Form çıktısına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz)

c. Nüfus cüzdanı ve fotokopisi

ç. Terhis Belgesi;

7179 Sayılı Askeralma Kanunu kapsamında askerlik hizmetini tamamlayan adaylara ek puan verilebilmesi için terhis belgelerini de (askerlik hizmetini ilk altı ay yapan adaylar tek terhis belgesi, ikinci altı ayını da yapan adaylar iki terhis belgesi getireceklerdir) yanlarında getirmeleri gerekmektedir. (Askerlik hizmetini tamamlayan adayların askerlik durum belgeleri kabul edilmeyecektir.) Terhis belgesini ibraz edemeyen adaylara ek puan verilmeyecek işlemlerine devam edilmeyecektir.

d. 2020-YKS Yerleştirme Sonuçları belgesi

e. Durum Bildirir Tek Hekim Sağlık Raporu (Aile hekimi, Toplum Sağlığı Merkezi, SGK ile anlaşmalı tıp merkezleri ve polikliniklerden). Bu raporu olmayan adaylar Fiziki Yeterlilik Sınavına katılamayacaklardır. 

f. Muvafakat Yazısı Yazı örneğine ulaşmak için tıklayınız.

g. Adli Sicil Kaydı ve Kesinleşme Şerhi (Adli Sicil kaydı bulunmayanlar e-Devlet çıktısı ile gelecek, herhangi bir mahkemede kaydı bulunanlar ise ilgili mahkeme kararı/kesinleşme şerhi, devam ettiğine dair belge, itiraz ettiyse temyiz belgesinin aslı ve fotokopisini getireceklerdir.)

Detaylar ve tüm maddelere adaylar  https://personeltemin.msb.gov.tr/ adresinden ulaşabilir.

Tüm adaylara başarılar. Kalın sağlıcakla…

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları