Ferhat Ünal

Ferhat Ünal

yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Muazzam bir milletiz!!!

A+A-

Devlet olmak budur.

İsveç’te bulunan Leyla'nın sesine Türkiye Cumhuriyeti kayıtsız kalmadı. Atam Şeyh Edebali ne demiş "İnsanı yaşat ki Devlet yaşasın"…

Büyük Türkiye Cumhuriyeti bir güneş gibi doğuyor. Bir vatandaşı için İsveç'e jet yolladı. Şükür, 75 ülkeden 40 bin vatandaşımız yurda getirildi. Çok duygulandım. Helal Olsun.

İşte Türk insanının gücü, İşte Türk insanının merhameti. İşte Türk'ün farkı. Başınızdaki yönetici merhametli ise hiç korkmayın Türkiyem. İnsanın boğazı düğümlenip, daha ne kadar tüyleri diken diken olacak.

Yüce Türk Milleti varol. Dünyanın her hangi bir yerinde bir mazlumun sesi yükseliyorsa. İşte tam da orada Ay Yıldız dalgalanır. Gurur duydum, duygulandım.

Eski Türkiye’den eser kalmadı. Birileri kabul etmese de kafalarını kuma gömse de. Her gün türlü iftiralarla bu ülkeye saldırsalar da gerçek hiç değişmiyor.

Sayın Sağlık Bakanım Fahrettin Koca sizin ve Bakanlığınızın bu zor süreçte insan hayatına hassasiyeti gün geçtikçe korkarım ki halk tarafından maalesef ki normalleşecek.

Sosyal devlet olmanın gereği denecek aynı Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı bütün hizmetler gibi.

Çağdaş batının insana verdiği değeri sığınmacılarla görmüştük ve görmek istemeyenlere de Rabbim böyle gösterdi tabi yine görmek isteyene. İnsan hayatına değer vermenin çağdaşlıkla değil islam ve ona imanla olduğunun görülmesi dileğimle.

Korona bitince Türkiye’de kazandıklarını Avrupa’ya saçıp savurmaya gider birçoğu. Başta da sanatçı kesimi afedersiniz kıçına giydiği elbiseyi bile Avrupa’dan alıp ülkemde kazanıp ülkeme yatırım yapmazlar ama zor zamanlarında onları Türkiye’den başka tanıyan olmaz.

Nerde Hollywood filmlerinde tek bir askeri için Ortadoğu’ya operasyon düzenleyen, denizatı indiren, F16’lar uçuran Amerika. Filmler aracılığıyla bile hep dünya insanlarına kendi vatandaşının tüm ülkelerin üzerinde olduğunu empoze etmeyen beş büyük ülke.

İnsanları ölüme terk ediyorsunuz ne yazık ki. Adı Avrupa ama Türkiyemin kesip attığı tırnak olamaz hiç biri. Her defasında yurtdışına hayran olanlar umarım bu dönemde kör değilsinizdir.

Şu aşağılık kompleksinden ve batıyı gözümüzde büyütmekten vazgeçelim. Doktorlarımız ve diğer sağlık çalışanlarımızla gurur duyalım.

Türkiye’nin ekonomi, üretim, tarım, teknoloji gibi alanlarda da gelişmesini ve gelir dağılımının dahi adil olmasını dileyelim. Harika bir ülkede yaşıyoruz. Gerçek birlik bilinci içinde iyi niyetli, sevecen, adil ve vicdanlı olursak bunu başarabiliriz.

Ancak böyle hırsla, aç gözlülükle, kinle, bencil bir tavırla yaklaşırsak zor. İşte “DEVLET” budur şu zamanda bile kim ne derse desin karalamak için “ÜLKEMLE GURUR DUYUYORUM…”

Türkiye’de yaşadığım için hep gurur duyup şükrediyorum. Elhamdülillah bu dönemde de şükrümüz kat ve kat arttı, iyi ki Müslümanım, iyi ki Türk'üm, iyiki Türkiyedeyim…

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.