Aysel Ayşe Aygün Özer

Aysel Ayşe Aygün Özer

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Ne kadar korunursan korun kurtuluş yok

A+A-

Merhaba sevgili okurlarım; Kendi yaşadığım bir olayı kaleme almak sizinle paylaşmak istedim. Evet son zamanların kabusu Koronaya bizde yakalandık. Bununla ilgili birkaç şikayetim var buradan sesimi duyurmak istiyorum yetkililere.

Geçtiğimiz salı günü sabah saat 7.45 de bende kuru bir öksürük başladı yutkunurken hafif ağrı hissettim. Çarşamba günü halsizlik ve eklemlerimde ağrı eşimi aradım izin alıp geldi sağlık ocağına gittim doktor muayene etti ateşim 38 buçuk olmuş bana ağrı kesici verdi.

Ve biz oradan ayrıldık ama benim mide bulantım da başladı ben test yaptırmak istediğimi söyledim. Eşimle birlikte Keçiören’deki Meslek Hastalıkları Hastanesi’ne gittik pandemi çadırında görevli iki doktor vardı bana şikayeti mi sordular bende anlattım.

Ateşim hala 38 buçuk ve bana ne dediler biliyor musunuz?

Eve gidin biz ateşi 39 buçuk olandan ve solunum sıkıntısı olana test yapıyoruz dediler. Burası kalabalık belki COVİD-19 değilsiniz burada enfeksiyon kapmayın dediler.

Bende eve geldim. Özel bir hastaneyi arayıp kulak burun boğaz bölümüne randevu aldım sabah gittim. Muayene oldum antibiyotik verdi 3 gün kullan geçmezse mutlaka test yaptır dedi. Bu arada bende öksürük halsizlik mide bulantısı devam etti 184 aradım kimse geri dönmedi.

 Ve bugün 10 gün oldu ben evde öyle veya böyle geçirdim derken eşim tat alamadığını söyledi. Onda ateş öksürük hiçbir şey yok sadece tat almadığını söyledi. Dün çalıştığı yerden izin alıp Sincan Lokman Hakim Hastanesi’ne gidip test yaptırdı önce kanda bakmışlar COVİD-19 ile ilgili hiç bir bulguya rastlanmamış.

Ama eşim burundan da baktırmak istediği söylemiş doktor bakalım demiş. Ve bugün mesaj geldi eşimin test sonucu pozitif çıktı. Çok üzüldük hiç bir kalabalığa girmedik dikkat ettik ama yine de kaçamadık dedik.

Rabbim beterinden korusun. Akşama doğru eve filyasyon ekibi geldi. Eşime ilaç getirdi bana belirti var mı nasılsınız diye sordu bende başımdan geçeni anlattım ve sadece öksürük hafif bulantım var dedim bana yine test yapmadılar siz hafif atlatmışsınız dediler.

Bu kadar basit mi bu olay yani belki ben normal grip oldum. Ya da korana oldum ama test yapılıp sonuca göre konuşulması gerekmez mi?

Ya da madem bende belirtileri vardı neden test yapmadılar? Hastaneye gittiğimde yapılan ya da yapılmak istenen ne? Sağlık Bakanlığı sesimi duysun ve ben gerçekten test yaptırmak istiyorum ezbere konuşmayla olmaz bu iş madem bu kadar ciddi insan sağlığı ile oynanmaz herkes üstüne düşeni yapsın.

Parası olan özel de yaptırıyor ama her özel yapmıyor. Parası olmayana da her hastane yapmıyor bu is nasıl olacak sağlık bakanım. Size sorarım yada test kitleri eczanede satılsın gebelik testi gibi insanlar kendileri alıp yapsın bu durum hoş değil. Her şeyin başı sağlık diyoruz ama onu da ihmal ediyoruz. Rabbim herkese sağlıklı yaşam nasip etsin.

Saygılar...

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları