Ferhat Ünal

Ferhat Ünal

yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Ne verirsen elinle o girer cebime!!!

A+A-

Hey Allah'ım Fatih'in İstanbul'u kimlere kaldı. Fitre ve zekat istiyor. Eli, kolu çok oynuyor hiç güven vermiyor. Sürekli gülerek şirin görünme derdinde. Samimiyet sıfırın altında. Siz zaten bu ülkenin aydın kesimisiniz. Ona ne şüphe…

Hani millet açtı, hani kimse ekmek bulamıyordu, hani ülke batmıştı zaten millette para yok deyip, milletin devletine verdiği on lirayı eleştirdiniz. Ne oldu da şimdi herkes birden zekat verecek mala sahip mi oldu?

Önce ekmek, süt, su bedava dedi şimdi fitre zekat toplama ya çalışıyor adam resmen önce öptü, şimdide kucaklamaya çalışıyor. 10 gün önce devlete dilenci diyen zihniyet. Şimdi milletten zekat ve fitre istiyor.

Hayır, bakıyorum da devlet yardım kampanyası başlatınca günlerce yaygarasını koparanlar, 26 milyarlık belediye bütçesini ne yaptın da zekat fitre dileniyorsun diyemiyor arkadaş.

Sizin jargonla; Hadi kardeşim Allah versin. Adam fetva vermeye de başlamış. Bir fetva vermediği kalmıştı o da oldu. Fitre zekat konusunda bilmediklerinizi danışabilirsiniz.

Peki buna kim inanır?

Belki Kadir inanır :))

Koronayı fırsata çevirenlerden biri daha. 85 liralık yardım kolilerini 150 liraya millete dağıtmayı bile beceremeyen biri ne kadar inanırlılık seviyesinde olabilir ki, milletin zekat fitresine göz dikmiş. Kusura bakma Başkan zırnık yok sana:)

Zabıtalar nerede? İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı fitre istiyor. Allah'ım sana geliyorum! Hiç kimse fitre zekat vermiyor acaba camilere mi gitsem? Fitre-zekat-kurban derilerini bize verirseniz “Her Şey Çok Güzel Olacak” diye…

Dört binden fazla çalışanı gözünü kırpmadan kapının önüne koyan adama fitre ve zekat teslim edeceğiz öyle mi?

Güler misin, ağlar mısın? Rahmetli Necmettin Erbakan hocamın da dediği gibi. “Hadi oradan, hadi oradan”

1 yılda çivi çakmadı İstanbul’a üstüne Avrupa’dan 250 milyon euro borç aldı şimdi çıkmış zekâtları istiyor. Seçimden önce: İsrafı bitirirsek, İstanbul’un bütçesi her şeye yeter, seçimden sonra: Abi 2 liran var mı abi, 3 gündür karnım aç abi, 1 lirada olur abi, Allah rızası için abi. Çakmağım Zippo, canım çekti Luppo:))

İBB'ye yapacağınız yardımlar size konser, bale, tiyatro, alem, resim ve heykel olarak geri dönecektir! Ekmek arası bedava gazetesini dağıttığın basına söyle, gazete basmasın bir ay zekatını sana versin. Ekrem ile tosta doğru. Fitre, zekat, sadaka hemen teslim alınır yerine Sözcü verilir:)

Seçim zamanı sana kampanya yapanlar var ya hani sanatçı, zengin ve cukkası sağlam yağlı tabakaya git zaten 2500'e kitapta alıyorlar. CHP'liler İBB'ye "mal zekatı" bağışı yaparsa en yüksek meblağın onlardan geleceğine eminim:)))

Ne demişler; tilki vaaz vermeye başladıysa gözünüz tavuklarda olsun. Hani bunlar Biz Bize Yeteriz Türkiyem Kampanyası ile dalga geçiyordular vah vah milletin fitre ve zekatlarına peşine düştüler Rabbim bunların durumuna düşürmesin. (Amin)

Az çok demeyelim, zekât fitre. Boş geçmeyelim! Ne verirsen elinle o girer cebime… Hayde İBB'ye yardım, İBB'ye yardım.

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.