Bahattin Demiray

Bahattin Demiray

yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Neden Noel’e özeniriz

A+A-

Hıristiyanlık aleminin, dünyanın çeşitli yerlerinde yapılan şenlikler sonucunda çam katliamları ile her türlü keyif verici içeceklerin tüketildiği, çeşitli çılgınlığın, dini ritüellerin, sembollerinin sergilendiği Noel Baba ile koruyucu ve yardımsever imajı ve emeksiz kazanca teşvik edilerek, çocuklarımıza Hıristiyanlığın bayramının medya ve alışveriş merkezlerinde sevdirildiği, bizlere de piyangoyla emeksiz kazanca,  hindi yemeye teşvik edildiği bir gerçektir.

Din İşleri Yüksek Kurulu Yetkili vaizleri ilede izah edilen, İslam dininin şans oyunlarının hiçbirine olumlu bakmadığını belirterek, 'İslam dinine ve kutsal kitabımız Kuran-ı Kerim'e göre, piyangonun her türlüsü haramdır' İslam'ın emek karşılığı kazancı helal gördüğünü anlatan Yeprem, herkesin kendi kararını vermekte hür olduğunu, ancak Müslümanların piyangodan uzak durmaları gerektiğini söyledi.

Batı dünyasının egemen olduğu günümüzde, Müslüman olduğu için Suriye’de Irak’ta, Müslüman coğrafyasında insanlar ya zorla göçe veya kalanlarında terörle katledilmesine neden olanların, bayramını kutlamak niye, oysa onlar bizim dini bayramlarımızı kutluyor mu? O gün geldiğinde oturup bir Yasin’i Şerif okuyarak yurtlarından olanlara, terör belasına uğrayanlara, bu güç durumdan kurtulmasına dua edelim. Bu sapıklık, diğer ümmetlerden intikal edip gelen bir adet halini aldı. Öyle bir hale geldik ki, İslam'a intisab edenlerden çoğunu, küfür ehli olan insanlardan ayıramaz oldu Yılbaşıyla Tanzim Kasdıyla Bir Yumurta Dahi Hediye Edilmeli. Bayramlarında onlar gibi eğlenmek, onlara benzemek olur. Milyonlarca çam fidanı Noel hurafesi uğruna kesilip yok edilmekte ve gecede eğlence sonunda cinayetler az işlendi diye sevinilmekte, hindi ise yememeli! Birkaç gün sonra yenebilir. Gece ile ilgili yapılan şenliklere katılmak, hediyeler vermek benzemek olur. Kumar oynamak, tombala çekmek v.b. oyunlar ise her zaman uygun değildir. Bu gece, gayrı Müslimlere benzemek gayesiyle çeşitli yiyecek, içecek almak da uygun olmaz. Allah’a kul ve Peygambere Ümmet olamamam korkusu varken; “Madem Bu Yılbaşı Bir Peygamberin Doğumu İse Neden İçki İçilerek Kutlanıyor ?”

Çam ağaçları neden kesiliyor? Tüketim yani israf çılgınlığı neden yapılıyor? İnsanlar eğlence çılgınlığı sonunda neden ölüyor? “İnsana Hıristiyan Desen Darılır, Özellikle Yılbaşında Hindi Yemeye Bayılır, Şimdi Bu Adam Nasıl Müslüman Sayılır?

Selam ve duayla…

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.