Eflatun Neimetzade

Eflatun Neimetzade

yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Neden Rus ordusu yeniden Garabağ topraklarındalar? (9. yazı)

A+A-

Azerbaycan devleti tarihte ilk defa kendi topraklarını azad etmiştir. Öten yazımda tarihi gerçekler hakkında kısa olsa da etraflı yazmışım (12. 11. 2020). Tekrar etmek istemiyorum. Ve bu tarihi zaferin iki reşadetli, mağrur, yiğit Türk kahramanları vardır – Türkiye Cumhurbaşkanı, Sayın Tayyip Erdoğan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı, Sayın İlham Aliyev! Ve bu iki yüce kahramanların arzu ve isteklerini, niyetlerini gerçekleştiren şerefli, Kahraman Azerbaycan Ordusu vardır ki, onların olaganüstü şücaatlarını tüm dünya devletleri de görmüş oldu.

Sadist ve gaddar düşman Ordusunda – Suriye, Lübnan ve başka devletlerden getirilen muzdlu askerler vuruşuyorlardı. Özellikle Amerika, Fransa ve Kanada`da yuvalanan Ermenilerin “Asala” terör teşkilatı külli miktarda para toplayarak yurt dışından muzdlu askerler kiraladılar ve her muzdlu askere 600 dolar maaş bağladılar. Öldürülen Ermeni askerler arasında böyle muzdlular da vardı ve onların isim ve pasaportları Az. TV-den tüm dünyaya canlı yayın yapılarak isim-isim gösterilmiştir.

ERMENİSTAN ORDUSUNDA MUZDLU ASKERLER DE ÖLDÜRÜLDÜ

Böylece muzdlu askerlerle vuruşan Azerbaycan`ın Şerefli Ordusu aslinde dünya halklarının berhah insanlarını da topraklarımızdan yok etti ve zafere ulaşmıştır. Buradan Fransa Devlet Başkanı, Makron “efendi”ye  bir daha hatırlamak isterim ki,  çünkü kendi topraklarında Azerbaycan`a karşı militanlar eğitiyor. Makron efendi, sen kim oluyorsun da Türkiye Cumhurbaşkanı, Türk Dünyasının mağrur ve kahraman evladı - Sayın Tayyip Erdoğan`a dil uzatıyorsun? Aklını başına topla, Makron “efendi” otur ve iyice düşün! Onun arkasında yer kıtasının tüm köşelerinde yaşayan ve sayıları bir milyara ulaşan, Müslüman kanı taşıyan Müslümanlar ve Yüce Türk Dünyası duruyordur! Sen ise topraklarında terörist “Asala” militanları eğiten bir ülkenin ikiyüzlü oyuncak Başkanısın. Ayrıca haince Rusya ve Ermenistan Başkanları ile Garabağ konusunu konuşuyorsun? Fransa, Luanda ve Elcazairde kütlevi soykırım yapan ülke olarak tarihe geçmiştir. Sen, soykırım yapan, tıpkı Ermenistan gibi katil bir devletin Başkanısın. Ve Müslüman düşmanısın, aklını başına topla ve otur yerinde. Unutma ha, yukarıda söyledim ki, Erdoğan`ın tek bir çağrısına bir milyara yakın Müslümanlar ellerinde silah sokaklara dökülecek. Sen aynı zamanda soykırım yapmış, ülkende terörist besleyen bir devletin Başkanısın.

Bir Azerbaycan Türkü olarak size sesleniyorum: neden Marsel`de yaşayan 500 bin Ermenilere Bağımsızlık vermiyorsun? Onlar Fransız vatandaşı olsalar bile Ermeniler ve çoğunluktalar. Paris`ten dilini topraklarımıza uzatıyor, Azerbaycan`ın iç işlerine karışıyorsun? Git de, Marsel`de meskunlaşan yarım milyon Ermenilere Bağımsızlık ver ki, zavallı Ermenilerin içleri rahat olsun. Türk dünyası bir bütündür ve Sayın, Tayyip Erdoğan`ın ve Sayın İlham Aliyev`in arkasında düğümlenmiştir. Bunu iyi idrak etmeni isterim.

ŞEREFLİ ORDUMUZ TOPRAKLARIMIZI AZAD ETMİŞTİR

Azerbaycan`ın kahraman, şerefli Ordusu mertçe, namusu ve şerefiyle ezeli topraklarını azad etmeye kalktı ve bunu layakatla, kahramanca başarmıştır. Fransa da dahil Minsk Grubu otuz yıl zaman diliminde bir santim ileriye hareket etmemiştir. Azerbaycan`ın kahraman Ordusu, BMT almış olduğu dört kararı tekbaşına, 47 günde tamamlamıştır. Baş Kumandan, Sayın İlham Aliyev`e helal olsun ki, şanlı Ordumuza kahramanca başkanlık etti, sıçak nefesini askerlerimizin üzerinden bir an olsun ayırmadı. Askerlerimizin manevi ruhunun yükselişini azemetle sağladı, vatan topraklarımızın katil, kelleş düşmanın esaretinden kurtarmaya sey gösterdi ve buna nail olmuştur. Fakat, terörist, vandal ve hain düşman işgal altında tuttukları şehir ve kasabalarda, köy ve ilçelerde bütün evleri varvarca dağıtmışlar, yerle yeksan etmişler... 3 milyon 200 bin iribaş hayvanları Ermenistan`a götürmüşler. Fransa basınında bir makale basılmıştır, o yazıda Ermeniler Kelbecer`den taşınıyorlar ve yaşadıkları evleri, ormanları nasıl yaktıkları yazılıyor. Dünya basını TV-lerde de Ermenilerin bu vandal, hain, terörist davranışlarını dünyaya tanıtıyor. Evlerin pencereleri, kapıları, banyodaki glazötler, musluklar bile çikarılıyor: ağaçlar kesiliyor, tahta, odun ve evlerdeki halılar, kovalar, yataklar da arabalara yükleniyor. Yabancı muhabirler çektikleri videoları dünya TV-de yayırlar, böylece Ermenilerin vahşi, hırsız ve garetçi olduklarına şahit oluyoruz. Azerbaycan`ın Şerefli Ordusu savaşı zaferle bitirdi, fakat azat olunmuş şehir ve kasabalardaki evlerin dağıtıldığı, yok edildiğini ekranda görüyoruz. Sanki II. Dünya Harbinde Stalingrad`ın yok edilen, dağıtılan ve ya yakılan evlerini ekranlarda görmekteyiz. Yahutta, yerden tümüyle silinen Belorusya kentlerini, şehirlerini görmekteyiz. Haince, gaddarca, vahşice, varvarca şehir ve koyler tümüyle yok edilmiştir...

ŞUŞA KENTİNİN-SİHİRLİ, EFSANEVİ KURTULUŞU...

Sadece Şuşa şehrini yok etmeye fırsat bulamadılar ve hiç ne yapamadılar. Çünkü Azerbaycan`ın kahraman, yiğit askerleri, özel Kuvvetleri, yüksek dağlara, Şuşa`nın elçatmaz duvarlarına tırmanarak, gizlice Şuşa kentine girmişler. Beklemedikleri karşıdurmada sadece bıçaklar ve tapançalarla düşmanın bel kemiğini kırıp yok ettik. Tunellerde, yeraltında saklanan Ermenistan`ın kaçak Başbakanı, Paşinyan ekranda üzüntüyle açıklama yaptı: “Şuşa`da 300 askerimiz öldürüldü...”Aslinde 600-den fazla düşman askeri öldürülmüşdür. Böylece Garabağ`ın kalbi sayılan, tarihi Şuşa`yı katil düşmanın vandalizminden kurtara bildik. Vandalizm ve gaddarlık -  Ermenilerin karakterinden, doğasından kaynaklanır. Çünkü nasist Hitler`in sağ eli ve fikir kardeşi, gaddar ve hünhar düşman, General Nije`ye Yerevan`da yüce heykel koyulmuştur. Bütün okul ve Universitelerinde, Hitlerin yakını olan Generali kendi Milli kahramanı ilan ediyor, onun nasist fikir ve düşünceleri ufkunda yeni Ermeni kuşak neslini eğitiyorlar... Genelde Türk düşmanlığı ruhunu minicik yavrularına kreşlerde ve ilk Okullarda aşılıyorlar... Ermenistan Ordusu savaş sonucunda diz çöktü, beli kırıldı ve teslim oldu...

İKI MİLLİ KAHRAMANLARA HEYKELLER YÜCELMELİDİR!

Zafer savaşının iki yenilmez, müdrik, mağrur kahramanları vardır: Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı, Sayın, Tayyip Erdoğan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı, Sayın, İlham Aliyev! İki kardeşlerdir, iki Türk Komutanlar sayesinde ezeli topraklarımız hain düşmanın zalim pencesinden kurtuldu ve zafere ulaştık.

Her iki kahramana layık iki kocaman heykel yüceltmeliyiz. Nerede dersiniz? Şuşa kentinde! Sayın Tayyip Erdoğan`a ve Sayın İlham Aliyev`e öyle heykeller yüceltmeliyiz ki, Ağrı Dağı gibi Ermenistan topraklarından gözükmelidir. Bu iki kocaman heykeller - düşmanlarımıza göz dağı vermeli, Türkün tarih boyunca zaferlerini hatırlatmalıdır. “Bizim hiç bir devletin topraklarında gözümüz yoktur” (İlham Aliyev). Fakat dede-baba topraklarımızı otuz yıl tarı-mar edip, istismar ederek, bütün yeraltı ve yerüstü zenginliklerimizi Ermenistan`a taşıdıktan sonra: “Garabağ Ermenistan”dır, diyenlerin dersini vermeye, diz çöktürmeye, azemetli  Azerbaycan`ın Şanlı Ordusu gereken dersi yeniden vermeye daima hazırdır. Bunu hiç zaman unutmasınlar!

Dünya da bilmelidir ki, Garabağ Azerbaycandır! Yaşasın azemetli, şanlı Azerbaycan Ordusu! Baş Komutanımız, Milli Kahramanımız-Sayın İlham Aliyev daima yücelsin! Size yücelmek çok yakışıyor, Sayın Baş Kumandan!

Devami vardır

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.