Orhan Aksakal

Orhan Aksakal

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Nedir bu kininiz?

A+A-

ABD Başkanı Joe Biden, geçtiğimiz hafta 24 Nisan dolayısıyla yaptığı açıklamada 1915 olaylarından “soykırım” olarak söz etmiş ve “Ermenilerin hikâyesini onurlandırıyoruz. Acılarını görüyoruz. Tarihi teyit ediyoruz." ifadelerini kullanmıştı.

Biden’in bu açıklamasının ardından; Türkiye’den büyüğünden, küçüğüne, siyasetçisinden, akademisyenine, köylüsünden, memuruna bütün kesimlerden sert tepki geldi kendisine. Çünkü bu açıklama kabul edilir gibi değildi.

Ama benim üzüldüğüm ne biliyor musunuz? HDP ile seçimde ittifak yapanların, ülkemize bu kadar hainlik eden, binlerce masum vatandaşımızı öldüren PKK destekçisi bu  partiye tek laf edip kınamamaları. Yazıklar olsun onlara da, onların politikasına da…

Nedense siyasetçilerin en kolay sığındığı yalan başka bir ülkenin üzerinden kendini haklı göstermesi ve hedef aldığı ülkeyi zor durumda bırakması olsa gerek. Hele bizi soykırımla suçlayan bu ülke Amerika olunca işler bambaşka bir boyuta geçti.

Bize soykırım yaptınız diyen Amerika kendi tarihine dönüp baksın önce. Gittiği her coğrafyaya mutluluk ve demokrasi getireceğiz dedikten sonra o ülkelerde kan, gözyaşı, sefalet ve fakirlik nasıl bir boyuta geçiyor görüyoruz.

Amerika kendi tarihinde yüzbinlerce  Kızılderiliyi, Vietnamlıyı, Afganistanlıları, Iraklıları ve son olarak gaddarca girdikleri Suriye’de yaptıkları katliamları unuttu herhalde. Komşumuz Suriye ve Irak’ta halkın sefilliği, ülkelerinden sürülüp mülteci durumuna düşürülmelerini görüyoruz.

Iraklı ve Suriyeli çaresiz insanları ülkemizde misafir ediyoruz ve ekonomik olarak onlara destek veriyoruz. Peki Amerika ne yapıyor, oradaki teröristlere silah vererek masum halkı katletmelerine neden oluyor.

Sonra da kalkıp başka ülkeleri soykırımcı olarak ilan ediyorsunuz. Sizden ala soykırımcı, sizden ala katil olamaz dünyada. Çünkü dünyanın başına soykırımın en acımasızlığını yaparak zaten örnek oluyorsunuz. Sonra başka ülkeleri utanmadan soykırımcılıkla suçluyorsunuz.

Hadi bunları anladık içimizdeki Ermeni sevicilere ne demeli. Başta Kürt kardeşlerimizin değil de teröristlerin destekçisi HDP’ye ne demeli. Kendilerine yakışır açıklamaları ve davranışları sergileyerek zaten PKK teröristlerine destek olduklarını ayan beyan söylüyorlar.

Hadi bu terörist sevicisi partiyi geçtik, içimizdeki “Türk” olamayan Ermeni meraklısı sanatçısı ve akademisyenlere ne diyeceğiz. Ülke olarak düşmanı dışarıda aramamıza gerek yok zaten, baksanıza içimizdeki hainler zaten dünden ellerine kına yakmaya başladılar bile.

Yahu bu ülke size ne yaptı? Nedir bu ülkeye olan kininiz? Nefretiniz ve hainliğinizin sebebi nedir? Bu ülkenin ekmeğini yiyin, suyunu için, ceplerinizi parayla doldurun, sonra kalkın ülkenize soykırımcı diyen katillerin açıklamalarını haklı bulun.

Yazık, güzel ülkem bu zavallıların söylemlerini hak edecek ne yaptı merak ediyorum? Bu güzel ülkenin sizin gibi hainlerden çektiği nedir. Bir, bitmediniz gitti. Sonra da bu vasıfsız kendini sanatçı zanneden hainler paylaşımlarını silip hiçbir şey olmamış gibi ellerini kollarını sallayarak dolaşıyorlar.

Hem ülkenin ekmeğini yiyin, hem ülkenize hainlik edin, sonra dizilerde, filmlerde rol kesip kendinizi adam yerine koyun. Ama böylesi müstehaktır bize. Biz bu hainlere dizilerde, filmlerde rol vermeyip onları ait oldukları topraklara sürmediğimiz sürece, bu güzel vatana rahat ve huzur yok anlaşılan.

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları