Zafer ÇAM

Zafer ÇAM

Köşe Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Ölçünüz hak olmalı

A+A-

Ak merkezlerde oturup kendilerini gurur ve kibir abidesi görenler. Bu kibrinizle ve gururunuzla bir gün boğulacaksınız.

Gerçekleri görmelisiniz. At gözlüğünü çıkarın artık. Gördüğünüz gözlerini sizleri gururdan uzaklaştırmıyor. Duyduğunuz kulaklarınız sizleri kibirden arındırmıyor. Konuştuğunuz dilleriniz sizleri dedi, kodundan ayrı tutmuyor.

Bakın etrafınıza ne durumdasınız görün. Muhalefet bazı sözlerini boş konuşmuyor. Kulağınızı tıkarsanız da seçmen duyuyor, çarşının pazarın ateşini görüyor.

Bugünlerde geçiyor, gecenin karanlığına sığınıp sabahın aydınlığını unutmayın. Geçmişte yaşananlardan da ibret alınmıyor. Alınsa hatalar, yanlışlar devam eder mi?

Kalpler karmaya görsün. Birilerinin gözleri var görmüyorlar, kulakları var duymuyorlar, kalpleri var hissetmiyorlar. Görmek istemeyenlerden daha kör sağır kim olabilir ki! 

Ak merkezlerde kurguladıkları dünyada yaşayanlar, biraz da gerçeklerle yüzleşmekten korkularından, halkın güvenini istismar ederek, insanlardan kendi fantezilerine inanmalarını bekliyorlar.

Halk artık hesap soruyor. Halkın karşısında halk gibi durun. Hakk’ın karşısında “emredilmiş olduğunuz gibi dost doğru” olun.

İktidarın seçilmişleri kibir abidesi gibi durmayın. Sanmayın bu teker her zaman böyle dönecek. Sanmayın bu seçmen sizlerin arkasında hep duracak. Adınız dinciye çıktı hangi dinin dindarlarısınız beli değil.

Çünkü duruşunuz Müslümanlar gibi değil. Ahlakınız ağzınızda düşürmediğiniz Hz. Muhammed (S.A.V) uymuyor. Adalet diyorsunuz Hz. Ömer’i örnek gösteriyorsunuz perde arkasında her şeyi normal görüyorsunuz.

Dilinizde Kuran olsa da hayatınızda, yaşamınızda uzak…  Allah’ın belirlediği Kuran’da habersiz yaşıyorsunuz. Camileri doldursanız da namazdan uzaksınız.

Cuma namazlarında en önde olsanız da, cumanın bilincinde değilsiniz. Bunun için bir an önce kendinize çeki düzen verin, Müslüman’sanız Müslüman gibi yaşayın.

Bakın ekonomi tepe aşağı gidiyor. Halkın omuzlarına her geçen gün zamlar yükleniyor. Gelir seviyesi düşük olanlar eziliyor.

Bunları görmemezlikten gelip Ak merkezlerinde duranlar. Gerçekleri ne zaman göreceksiniz. Böyle dönemlerde dostlar acı gerçekleri söylemezlerse gerçek dost değillerdir. 

Evet, doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar. Kovsunlar. Yine de biz doğru söyleyenlerden olalım, yaşasın on birinci köy diyelim! 

Çünkü Allah’ın arzında köyde çok, şehirde… Biz durduğumuz yeri bilelim. Allah’ın kullarına gerçekleri hakkı ve hakikati söyleyenlerden olalım.

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları