Halis Haktanır

Halis Haktanır

yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Olmadı be yiğidim

A+A-

Yiğidim diye başlıyorum çünkü MHP’nin her bir kişisi yiğittin. Yüreği mangal gibidir. MHP’nin her ferdi özgürdür, hürriyetçidir, bağımsızlıktır vatandır, bayraktır, topraktır. MHP’nin sembol haline gelmiş Bozkurt İşareti yiğitliktir, kahramanlıktır. Gözünü budaktan esirgememektir. Bozkurt Türk milletinin efsaneleşmiş bir kahramanıdır, bir esaretten kurtuluşun simgesidir. Bunu hiçbir MHP’li sembolize edilmiş, bozkurt işaretini başkasının müsaade almasıyla yapmaz yapamaz.

MHP’li ülkücü özgürce içerisindekini haykıran o işareti ile tanrı dağlarına ulaştırmaya çalışan Metehan’lara, Buğrak Beylere biz buradayız diye haykırandır. Biz ölmedik, tanrı dağı kadar Türk, Hıra Dağı kadar Müslümanız diye haykıran yiğitleriz. Olmadı be yiğidim. Çok seçimler geldi geçti. Rahmetli Alparslan Türkeş zamanında Sayın Devlet Bahçeli’nin zamanında her MHP’li ülkücü aday bu liderlerden müsaade istemedi.

Kahramanca, yiğitçe, göğsünü gere gere bozkurt işaretini heyecanla şevkle iki ellerini kaldırarak salonlarda alkışları inleyerek alkışlandığı salonların coştuğu onlarda kişiden müsaade almıyordu. Salonlar, alanlar yıkılıyordu. Bu yazımın özü Türk milliyetçilerinedir. Bu yazıyı beni yazmaya zorlayan bir isteyişe sürüklemiştir. Sayın Cumhurbaşkanımız Sakarya Belediye Başkanlarının ve ilçelerinin adaylarını açıkladığı sırada MHP’nin destekleneceği başkanlık tanıtımında bir ilçe başkan adayının Sayın Cumhurbaşkanına bozkurt işareti yapabilir miyim sorusuna Cumhurbaşkanını olur yanıtına bozkurt işareti yapması.

Sayın Cumhurbaşkanımız yok yapamazsın mı diyecekti? Yahut ta sen yüreklice bozkurt işaretini yaptın da Cumhurbaşkanımız niye yaptın mı diyecekti. Olmadı yiğidim, Türk’ün efsaneleşmiş bozkurt selamını özgünce sergiler, kaldır ellerini ellerin kolların uzansın Ötüken’e uzansın Çin Setlerine. Kucakla Türk’ü dağlarında hürriyet isimli bozkurtlarını. Bu milletin geçmişi geleceği yiğit insanların elinde olmalı. Bu millet aşıktır atasına geçmişine. Korkma! Alparslan Türkeş’in devlet bahçelinin yanında nasıl davranıyorsan öyle ol, yiğit ol, MHP’li ülkücü yiğit olur, gözü pek, bileği sağlam olur. Kaldır kollarını selamla Türk milletini, kucakla Türk Yurtlarını. Yiğit ol yiğit. Geçmişti yiğit olanlar gibi.

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.