Abdullatif Acar

Abdullatif Acar

Yazarın Tüm Yazıları >

Oyun büyük, düşman çok…  

A+A-

Ortalık tuz duman… Ortadoğu kan gölü içerisinde yüzerken, masumların ve mazlumların ümidi olan Türkiye’ye karşı batılı güçler adeta güç birliği yaptılar. Bu zamana kadar yüz binlerce insan katledilirken, milyonlarca aile evini, yurdunu terk edip sığıntı durumuna gelirken ses çıkaramayan çıkar devletleri, Türkiye’nin meşru operasyonu nedeniyle, etkisiz hale getirilen teröristlerin ölümüyle paniklediler; her nedense çözüm, barış laflarını etmeye başladılar.

11 Eylülde ikiz kulelere yapılan uçaklı saldırıyı bahane ederek sivil, asker ayrımı yapmadan Müslüman ülkelere bomba yağdıran, Afganistan’ı çıkılmaz bir bataklık haline getiren bunlar değil mi? Yeni icat ettiği silahlarını bu insanlar üzerinde denemekten bile çekinmediler. Irak’a “kimyasal silah üretiyor, durdurulmasa bu dünya için bir felakettir; Saddam diktatördür, söylemleriyle halkını liderlerine karşı kışkırtarak ‘size demokrasi getireceğim” deyip orayı da kan gölü ve kargaşanın membaı haline getirdiler. Irak’ın kimyasal silah üretmediği meydana çıktığı halde kim, ABD ye hesap sorabildi? Çünkü güçlünün haklı olduğu bir dünyada yaşıyoruz.

İt, itin ayağına basmaz derler ya! Aynen onun gibi. ABD kendi kurduğu; “DEAŞ terör örgütüyle mücadele edeceğim, kim benim yanımda?” dediğinde herkes “ben de varım” deyip koalisyon güçleri çatısına doluştular. Bugün Türkiye teröre karşı meşru mücadelesini verirken birkaç devletin dışında kimse yok yanında. Bu ne çifte standart? Binlerce km uzaktaki ülkeler, akbabalar gibi Suriye üzerine üşüşürlerken “ben, bu pastadan ne kaparım” hesaplarını gizleme gereği bile duymuyorlar. Dikkat ederseniz özellikle ABD başta olmak üzere güç zehirlenmesi yaşayan bu ülkelerin söylemleri bile saatlik olarak değişiyor.

Akıl alıyor mu sizce? Bir tarafta terör örgütü PYD/ PKK öte tarafta NATO’nun en önemli gücü olan Türkiye… Ancak ABD, terör örgütüyle işbirliği yapmayı tercih ediyor. Çünkü asıl hedef üzüm yemek değil, bağcıyı dövmek. Büyük İsrail devletinin kurulmasına engel teşkil eden, sözünü esirgemeyen, her istediklerini yerine getirmeyen; tam bağımsız ve güçlü devletler istemiyorlar.

15 Temmuz darbe girişiminde batılı ülkelerin FETÖ terör örgütünün yanında söylem geliştirdiklerini de gördük; uzun bir zaman rüzgârın hangi yöne eseceğini izlediler. Kalkışma başarılı olsaydı, işin Türkiye ayağı da tamamlanmış olacak, Ortadoğu’da istedikleri gibi at oynatacaklardı. Bugün gelinen bu noktada, Barış Pınarı Harekâtıyla hayalleri suya düştü, bağırmaları çağırmaları birazda bundandır.

En çok zoruma giden de bizim içerimizde ki hainler; onların değirmenine su taşıyanlar. Hani derler ya “sen dost kazan düşman ocak başından zaten çıkar.” Bu yobaz ve işbirlikçilerin de tek hedefleri İslami değerlerimiz. Onlar için vatan, millet, bayrak sadece slogandan ibaret; İslam ve değerleri söz konusu olunca vatan, millet söylemlerini bir kenara itiyorlar, salya sümük saldırıyorlar, kuduz köpekler gibi. Bu milletin ve bu ordunun beslendiği damarları kurutmak isteyenler de bunlardır. 15 Temmuzda sala okuyan imamlara saldıranlar uzaydan gelmediler ya! Devam eden Barış Pınarı Harekâtında müddetince camilerde okunacak fetih süresine bile karşı çıkanların derdi sizce ne olabilir? Bir kuran kursunda askerlerimiz için topluca dua eden talebelerin bu davranışlarını bile, gizli ve sinsi bir iş olarak servis eden bu insanlar, kimin yanında olduklarını zannediyorlar, Allah aşkına. İçimizdeki bu hainler ne zaman adam olur ve kendilerine gelirler bilmem ama Türkiye’nin hem içerde hainleri hem de dışarıda düşmanları var.

Son söz olarak:

İçerde ki düşmanları bertaraf etmek için inadına birlik ve beraberliğimizi her zamankinden daha çok pekiştirecek, dışarıdaki düşmanlarımız bizi siyasal, ekonomik ve psikolojik sıktırmaya çalışıyorlarken dua eden ellerimizi indirmeyeceğiz; secdede akan gözyaşlarımızı dökmeye devam edeceğiz. Seher vaktinde büyük bir intizar ve acziyet içerisinde İslam’ın son ordusu, mazlumun ümidi olan bu askerlerimiz için yalvarıp yakaracağız Allah’a.

 Unutmayın!

 Herkesin bir planı varsa planları bozacak, planlar üstü bir plan vardır. O da Allah’ın kâfir ve işbirlikçileri için kurduğu tuzaktır. Biraz sabır…

Selam ve dua ile…

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları