Abdullah Polat: Aynı sofrada olmaktan dolayı çok mutluyuz

Abdullah Polat: Aynı sofrada olmaktan dolayı çok mutluyuz

11 ayın sultanı Ramazanın bitmesine sayılı günler kala iftar davetleri birbiri ardına düzenleniyor. Kırıkkale İli ve İlçeleri Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Etimesgut’taki hemşerilerini iftar yemeğinde buluşturdu.

A+A-

Kırıkkaleliler Etimesgut’ta iftar yemeğinde bir araya geldi. Dernek Başkanı ve Kırıkkaleli Dernekler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Av. Abdullah Polat, “Ramazan ayına elveda demek üzereyiz. Bu vesile bir araya gelmiş olmaktan, sizlerle aynı sofrayı paylaşmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum” dedi.

11 ayın sultanı Ramazanın bitmesine sayılı günler kala iftar davetleri birbiri ardına düzenleniyor. Kırıkkale İli ve İlçeleri Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Etimesgut’taki hemşerilerini iftar yemeğinde buluşturdu. Dernek Başkanı ve Kırıkkaleli Dernekler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Av. Abdullah Polat başkanlığındaki iftar yemeğine çok sayıda davetli katıldı. Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan anlamlı gecede misafirler hem bol bol sohbet etti hem de siyaset konuştular.

abdullah-polat-11-003.jpg

ÜST DÜZEY KATILIM

İftar yemeğine katılan davetliler arasında Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, AK Parti Ankara 3. Bölge Adayı Asuman Erdoğan, MHP Ankara 3. Bölge Adayı Bahadır Alperen, MHP Milletvekili Adayı Gökay Sapan, Kırıkkaleli işadamıHaydar Albayrak, Kırıkkaleli Dernekler Federasyon Genel Başkanı Cemal Sertkaya, MHP Etimesgut İlçe Başkanı Halil Şahingöz ve yönetim kurulu, Edremit Başsavcısı Çetin Güzel, Kırıkkaleli Mülkiye Müfettişi Yusuf Güni, MİDDER Kırıkkale İl Başkanı ve DEC-YAD Başkanı Ali Rıza Koçoğlu, Türkiye Şehit ve Gazi Vakfı Etimesgut Temsilcisi Gazi Alparslan Hüyük, Kırıkkale İş Adamları ve Yöneticileri Dernek Başkanı Yılmaz Taşpınar, Niğdeliler Dernek Başkanı Ömer Kalkan, Sivaslılar Dernek Başkanı Mehmet Şahin, Yozgatlılar Dernek Başkanı Ebuzer Gıffari Bakır, Çankırı Dernek Başkanı Şenel Yalçın Bey'e, Belediye Meclis Üyesi Cennet Özcan, Tokatlılar Dernek Başkanı İbrahim Ocak, Etimesgut Belediyesi Kent Konseyi Yönetim Kurulu, Etimesgut İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Mehmet Ali Akkurt, Keskin Dernek Başkanı Mehmet Özder, Delice Dernek Eski Başkanı Necati Gökkaya, Sarıkayalılar Dernek Başkanı Osman Teke, Yahşiyan Gençlik Başkanı Salih Aktuğ, İç Anadolu Türkmen Birliği Genel Başkanı Musa Hançer, Batı Karadeniz Sanayici ve İş İnsanları Federasyon Başkanı Bahri Küpeli, Karakeçili Dernek Başkanı Kadir Hasgül, PGS Hukuk Bürosu Kurucu ortağı Av. Serkan Saygılı, Tavaözü Köyü Dernek Başkanı Yunus Ertekin, Danacı Köyü Dernek Başkanları Yüksel Özkan, Dağobası Köyü Dernek Başkanı İbrahim Laçinok, Keçili Köyü Dernek Başkanı Cemalettin Karakuş, Sincan Kırıkkaleliler Derneği Başkanı Abdullah Tolu, 15 Temmuz Gazileri temsilen Ramazan Göndeşli, Kanal Siyaset Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yaman başta olmak üzere çok sayıda Kırıkkaleli katıldı.

AYNI SOFRADA OLMAKTAN DOLAYI ÇOK MUTLUYUZ

Gecenin açılış konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen Kırıkkale İli ve İlçeleri Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı ve Kırıkkaleli Dernekler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Av. Abdullah Polat şunları söyledi, “Sayın Başkanım, çok kıymetli hemşerilerim, değerli misafirler. Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ise cehennemden kurtuluş olan onbir ayın sultanı Ramazan ayına elveda demek üzereyiz. Bu vesile bir araya gelmiş olmaktan, sizlerle aynı sofrayı paylaşmaktan büyük bir mutluluk duyduğumuzu özellikle ifade ederek konuşmama başlamak istiyorum.”

ÜLKEMİZİN ÜZERİNDE OYUNLAR OYNANIYOR

Başkan Polat konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi, “Değerli misafirler, kıymetli hemşerilerimiz. Cennet ülkemiz, güzel vatanımız, bereketli topraklarımız üzerinde yüzyıllardır büyük oyunlar oynandığı bir gerçek. Bu mücadele hiç şüphesiz Hakkın tarafında olan bizlerle zulmün, sömürünün ve küfrün tarafında olan düşmanlarımızın mücadelesidir. Yüce Türk milleti 1000 yıla yakın bir süredir bu topraklar üzerinde Haçlılara karşı, kefereye karşı büyük bir onur savaşı vermiştir. Dini için, ezanı, namusu, bayrağı için Peygamberinin yolundan giden ecdadımız, Ridaniye’den Çanakkale’ye, Malazgirt’ten Niğbolu’ya kadar büyük bir coğrafyada her zaman mazlumun yanında olmuştur.

MÜMİNLER KARDEŞDİR

Müminler ancak kardeştir düşüncesiyle en zor şartlarda bile ekmeğini bölüşmüş, komşusu açken tok yatan bizden değildir düsturuyla hareket etmiş, şehadet şerbeti içmek üzere olan Mehmetçiğimiz “önce diğer asker kardeşime verin bu son damla suyu” diyerek deyim yerindeyse her zaman bir kadirşinaslık timsali olmuş ve dalga dalga bir kanaat toplumu oluşmuştur. Ne yazık ki bugün bu değerlerimizi yaşatmada bir sıkıntı yaşandığı gerçektir. Bizler, ecdadımızın, aziz Türk milleti olarak büyüklerimizin bize miras bıraktığı çok önemli hasletleri unutmamalıyız, unutamayız.

ÖNCELİĞİMİZ BERABERLİĞİMİZ

Bunlar en başta birinci önceliğimiz birliğimiz, beraberliğimiz, tek vücut olma kabiliyetimizdir; ikincisi kendi nefsimize, kendi rahatımıza değil, vatanımıza, devletimize düşkünlüğümüzdür, o yüzden ya devlet başa, ya kuzgun leşe diyerek Afrin’in, Sincar’ın ve hatta Kandil’in tepesine çökerek ülkemiz üzerinde gözü olan hainlerin, eşkıyaların, teröristlerin kökünü kazımak, terör yuvalarını darmadağın etmek en önemli beklentilerimizden biri olmalıdır. Üçüncüsü ise yeni ve milli bir mücadelenin neferi olmaktır. Bu sebeple bu topraklarda çocuklarımızın Kur’an okurken, minarelerden ezan seslerinin dinmeyeceği, bayrağımızın nazlı nazlı dalgalanacağı bir istikbalin bekçisi olmaktır. Bunun için de çok net ifade etmek gerekirse “Yüreği vatan sevgisiyle dolu, imanla dolu, ahlaklı, gözü pek, azimli, çalışkan evlatlar yetiştirmek” önceliklerimiz arasında olmalıdır” dedi.

BİRLİKTELİĞİMİZ DAİM OLSUN

“Bizler Kırıkkaleliler olarak az önce bahsettiğim huşularda aynı ruh ikliminde olan son derece şanslı bireyler olarak bir arada bulmanın onurunu yaşıyoruz” diyen Başkan Abdullah Polat, “O yüzden Allah, bizim bu birlikteliğimizi, beraberliğimizi inşallah ömrümüzün sonuna kadar bizlere hediye eylesin. Bin aydan hayırlı bir geceyi idrak etmek üzereyiz. Orada da dualarda buluşalım. Cennet vatan Türkiye’nin üzerinde oynanan oyunların bir an önce bertaraf edilmesi için dualarda buluşalım. Mübarek Kadir Gecesinin daha güzel günlerin habercisi olması için umut içindeyiz. Bu mübarek geceler vesilesiyle nerede bir yardım bekleyen, ihtiyaç sahibi olan, şifa arayan, darda kalan, zorluk yaşayan varsa onların da bir an önce huzura kavuşması için hep birlikte dua edelim, birbirimizin duasına amin diyelim. Üstad Merhum Abdurrahim Karakoç’un dediği gibi;

“İnşallah kör dünyanın göbeğine,

Hak yol İslâm yazacağız.

Kuşların göz bebeğine

Hak yol İslâm yazacağız.

Yola, ağaca, pınara esen yele, yağan kara

Yağmur yüklü bulutlara

Hak yol İslâm yazacağız.

Sözlerime son verirken hepinizi, sevgi, saygı ve muhabbetlerimle selamlıyor şimdiden Ramazan Bayramınızı kutluyorum diyerek sözlerini tamamladı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.