Alper Taşdelen:Yeni sistem meclisi yok sayıyor

Alper Taşdelen:Yeni sistem meclisi yok sayıyor

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Kırşehirliler Derneği’ni ziyaret etti. Taşdelen, ziyarette hem Kırşehir’i konuştu, hem de anayasa değişikliği ile ilgili bilgi verdi.

A+A-

ÖZEL HABER

AYNUR ÇETİN

Kırşehirlilerin kendilerini konuk etmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Kültürüyle, tarihiyle şuan hak ettiği yerde olmadığına vurgu yaptı. Dernek olarak yapılan çalışmaları yerinde bulan Taşdelen, yerel yönetim olarak üzerlerine düşen ne varsa yapacaklarını söyledi.

tasdelen-kirbir-ziyareti-002.jpg

Kırşehirliler Derneği (KIR-BİR), Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’i konuk etti. Dernek binasında gerçekleşen ziyarete KIR-BİR Başkanı Recep Dedebali, Başkan Vekili Ömer Yılmaz, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, CHP Çankaya İlçe Başkanı Selçuk Dereli, Kırşehirliler Vakfı Eski Başkanı Erol Tosun, Anadolu Gazetesi Kurucu Sahibi Ali Çetin, KIR-BİR Başkan Yardımcısı Ahmet Haykır, Genel Sekreter Hüseyin Gül, Çankaya Şube Başkanı Nurdanur Gödek, Noterler Birliği eski Başkanı Rıfat Ertem, AK Parti eski Milletvekili aday adayı Recep Çakır ile çok sayıda dernek üyesi katıldı.

baskan--tasdelen-(1).jpg

KIRŞEHİR, KÜLTÜR VE EĞİTİM ŞEHRİDİR

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren KIR-Bir Başkanı Recep Dedebali, dernekleri ve çalışmaları hakkında bilgi verdi. Sivil Toplum kuruluşlarının birleştirici ve bütünleyici yapısına değinen Dedebali, Kırşehir’in bir kültür şehri olduğunun vurguladı. Aynı zamanda eğitim şehri de olduğunu belirten Dedebali, TEOG olmak üzere birçok sınavda ve eğitimde birinci il olduklarını vurguladı. Zaman zaman Belediyelerle işbirliği yaparak, kültürel etkinlikler, geziler ve toplantılar düzenlediklerini söyleyen Dedebali, bu konularda işbirliği yapabileceklerini söyledi.

tasdelen-kirbir-ziyareti1.jpg

KIRŞEHİR HAK ETTİĞİ YERDE DEĞİL

Kırşehirlilerin kendilerini konuk etmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Taşdelen, Kültürüyle, tarihiyle şuan hak ettiği yerde olmadığına vurgu yaptı. Dernek olarak yapılan çalışmaları yerinde bulan Taşdelen, yerel yönetim olarak üzerlerine düşen ne varsa yapacaklarını söyledi. Konuyu daha sonra 16 Nisan’da yapılacak olan yeni anayasa referandumuna getiren Taşdelen, başkanlık sisteminin getireceği olumsuzluklardan bahsetti. Yeni sistemin meclisi tamamen yok sayacağını belirten Taşdelen, şuan 550 milletvekilinin dahi çok olduğunu savundu. Azerbaycan Cumhurbaşkanı’nın kendi eşini yardımcısı yapmasını örnek veren Taşdelen, “Bir sabah kalktığınızda nasıl bir şey ile karşılaşacağınızı bilemeyeceksiniz. Çünkü her şey tek adam üzerine kuruluyor” dedi. Taşdelen, dış ülkelerin ve yatırımcıların tek adamlı başkanlık sistemine bakışının, parlamenter sisteme göre daha olumsuz olduğunu iddia etti.

Konuşmaların ardından çeşitli ikramların yapıldığı görüşme, toplu olarak çekilen fotoğrafın ardından sona erdi.

baskan--tasdelen-(6).jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.