Amacımız Ankara’da ki Kırşehirliliğin birliği

Hilmi Gökçınar iftar programında yaptığı konuşmada “ Tek bir amacımız var. Ankara’da yaşayan Kırşehirlinin birlik ve beraberliğini sağlamak.Federasyon olarak siyaset yapmadan ama içimizden siyasetçilerin olması gerektiği felsefesiyle yola çıktık" dedi.

Amacımız Ankara’da ki Kırşehirliliğin birliği
Yayınlanma:
Güncelleme:

Yaptığı çalışma projelere bir yenisi daha ekleyen Tatarilyas Kışla Köyü adeta gövde gösterisi yaptı. Düzenledikleri iftar yemeğiyle siyasetten, bürokrasiye 7’den 70’e birçok Kırşehirliyi ağırlayan Tatarilyaslılar adeta birlik ve beraberlik örneğini en somut şekilde gösterdiler. Düzenlenen iftar yemeğine AK Parti Ankara 3. Bölge milletvekili adayları Hacı Turan, Arife Polat Düzgün ve Enes Şişman, AK Parti Milliyetçi Hareket Partisi 3. Bölge Ankara Milletvekili adayı Fatih Çetinkaya, Cumhuriyet Halk Parti Ankara 2. Bölge Milletvekili adayı Yıldırım Kaya, Kırşehir Dernekler Federasyonu Başkanı Hilmi Gökçınar ve yönetim kurulunun yanı sıra çok sayıda bürokrat STK yöneticileri ve Kırşehirliler katıldı.

KIRŞEHİRLİLER OLARAK BİRLİK OLMALIYIZ

Tatarilyas Kışla köyü Dernek Başkanı Mehmet Gürbüz İftar yemeğinde yaptığı konuşmada “ Bu organizasyonu düzenlememizde ki amaç biz Tatarilyaslılar olarak bir araya gelelim, Ankara’da ki Kırşehirliler olarak bir araya gelelim diye yaptık. Kuveyt’te çalışan eski kurucu başkanımız Ömer Öz bize destek olarak bu geceyi düzenledik. Allah onlardan razı olsun. Ankara’da ki Kırşehirliler olarak birlik ve beraber olursak gerek Ankara’da gerekte Kırşehir’de hep biz kazanırız bu yüzden tek ses olmalıyız” dedi.

AMACIMIZ ANKARA’DA Kİ HEMŞERİLERMİZİN BİRLİĞİNİ SAĞLAMAK

Kırşehir Dernekler Federasyonu Başkanı Hilmi Gökçınar iftar programında yaptığı konuşmada “ Ankara’da kimisine göre 300 bin kimisine 500 bin Kırşehirli var. Ben uzun yıllardan beri STK başkanlığı yapıyorum. Kırşehirliler Federasyonunun kurucusuyum. Üyemiz olan 48 tane dernek var. Bu derneklerden biride Tatarilyas. 40 kişilik güzide bir yönetimimiz mükemmel bir kadın kollarımız harika bir gençlik kollarımız var. Tek bir amacımız var. Ankara’da yaşayan Kırşehirlinin birlik ve beraberliğini sağlamak. Allah’a çok şükür yapmış olduğumuz çalışmalarla bunu başarmış oluyoruz. Tabi biz bu birlik ve beraberliği sağlamaya çalışırken federasyon olarak siyaset yapmadan ama içimizden siyasetçilerin olması gerektiği felsefesiyle de sesimizi her yerde çıkardık. Dedik ki eğer şayet Ankara’da bir Kırşehir nüfusu varsa bizde Ankara’da parlamento da Kırşehirli milletvekili görmek isteriz. Ben Keçiören’in çocuğuyum orda doğup büyüdüm uzun yıllar bürokratlık yaptım hatırladığımız Gökhan Maraşlı var. Ama bir milletvekilimiz yoktu. Ama bu dönem siyasi partilerimizden Kırşehirli hemşerilerimiz var. Ben Kırşehirli Dernekler Federasyonu Başkanı olarak şunu söylemek zorundayım 24 Haziran’da yapılacak seçimlerimizin birlik ve beraberlik içerisinde huzur içerisinde sonuçlanmasını istiyorum” dedi.

KIRŞEHİRLİ OLMAKTAN ONUR DUYDUM

Milliyetçi Hareket Partisi Ankara 3. Bölge milletvekili adayı Fatih Çetinkaya “ Ben Ankara’da yedi yıl il başkanlığı yaptım. Ben bu şehirde Kırşehirliyim Yozgatlıyım Ankaralıyım Adanalıyım, Kayseriliyim gönlü yüreği vatan sevdasıyla pişmiş burada bu güzide şehirde istikbalimizin başkentinde yaşayan Anadolu’muzun töresini kültürünü yaşatan ev sahipliği yapan bu şehirde Kırşehirli olmaktan onur duyarım” dedi.

İYİ BİR KIRŞEHİRLİ OLARAK YETİŞTİRİLDİM

AK Parti 2. Bölge milletvekili adayı Prof. Dr.Arife Polat Düzgün yaptığı konuşmada “ Hemşerilerimin çoğu beni çok iyi tanır. Ankara’da doğdum Ankara’da büyüdüm. İyi bir Kırşehirli olarak yetiştirildim. Ne mutlu bana ki Ankara’nın yarısı Kırşehirli yarısı Çamlıdereli sevgili eşimden dolayı. Hastalarıma hiçbir zaman sormadım memleketiniz nereli diye. O yüzden hizmet götürürken de sormayacağım. Ama biliyoruz ki insanın en hayırlısı insana hizmet edendir. İnsanlar sizin nereli olduğunuzu yaptığınız hizmetten sonra daha iyi takdir edeceklerdir” dedi.

ANKARA KAYSERİ ARASINDA SIKIŞMAYI HAK ETMİYORUZ

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Milletvekili Adayı Yıldırım Kaya “ Milletvekili adayı hemşerilerim kardeşlerim sizlere çıktığınız bu kutlu yürüyüşte başarılar diliyorum. Türkiye’nin refahı, çocuklarımızın mutluluğu, esnafımızın çiftçimizin aydınlık yüzü olur. Eğer bugün Ankara’da ki siyasi partiler CHP, MHP’ye İYİ Parti’den AK Parti’ye uzanan tüm siyasi partiler Kırşehirlileri sıralarına aday olarak gösteriyorsa bunu Hilmi Gökçınar’a ve federasyonumuza borçludur. Kırşehir federasyonu kurulduğu günden itibaren her konuşmasında söylediği bir şey var. Sayımızın azlığına ve çokluğuna bakmıyorum. Kırşehirliler federasyonu olarak biz Ankara’da siyasette önemli kişiler çıkaracağız benim idealim ve iddiam budur dedi bugün gözü aydın olsun Kırşehir’den onlarca milletvekili adayı var ona sözümüz olsun ki en az Ankara’da dört Kırşehirli milletvekili çıkaracağız ikide Kırşehir’den gelecek altı. Ben Hacı Turan adına ve kendi adıma söz veriyorum. Milletvekili seçildiğimizden sonra ilk hafta federasyon başkanımızın davetlisi olarak onun yemeğine katılacağız. Onun talimatlarını alıp Kırşehir için yapılması gerekenleri ya Allah ya Bismillah deyip başlayacağız. Çünkü Ankara ve Kayseri arasında sıkışmayı hak etmiyoruz biz. Yeniden bir karanfil olarak kırmızı gül olarak doğacağız. Neşet’in söylediği türküler TBMM’de çınlayacak buda sizin eseri olacak” dedi.

SEÇİLDİKTEN SONRADA YANINIZDAYIZ

AK Parti 3. Bölge Milletvekili adayı Hacı Turan yaptığı konuşmada “ Bugün siyasetten bürokrasiye 7’den 70’e bütün Kırşehirli kardeşlerimiz burada. Aday olunca 3. Bölgede ki ilçelerimizi ziyaret ettim. Nereye gittiysem partisi ilçesi hiç fark etmeden çok farklı bölgede ki kardeşlerimiz Kırşehirli vekilim deyip saygı ve sevgi gösterdiler. Biz yıllardan beri Kırşehirli hemşerilerimizi parlamentoda görmek istiyorduk ve istediğimiz sonuçlandı. Biz Ankara’mız için Kırşehir’imiz için Türkiye’miz bir ve beraber olup çalışacağız. Ben her zaman şunu söylerim siyasette süreklilik çok önemlidir. Bugün çeşitli kademelerde siyaset yaparsınız ama size partiniz ne görev verirse onu temsil etmek ve yerine getirmek zorundasınız. 15 Temmuz olayı ile birlikte MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin dik duruşuyla birlikte ittifak süreci başlattık. Şimdi beraberiz güçlüyüz elbette düşüncemiz seçimlik değil ondan sonraki sürecin beraber etmesi. Sadece seçimler için değiş seçildikten sonra yine aranızda olacağız bunu böyle bilmelisiniz. Ankara’ da ki Kırşehirliler olsun Kırşehir olsun her zaman mutlu gününüzde, acı gününüz olmasın ama acı gününüzde yanınızda olacağız” dedi.

aaa.jpg

 

Keçiören'de Kırşehir gecesi

Her gün düzenlediği etkinliklerle Ramazan ayını dolu dolu geçiren Keçiören Belediyesi, 9’uncu Uluslararası Ramazan etkinliklerinde bu kez konuğu Kırşehir ağırladı.

Her gün düzenlediği etkinliklerle Ramazan ayını dolu dolu geçiren Keçiören Belediyesi, 9’uncu Uluslararası Ramazan etkinliklerinde bu kez konuğu Kırşehir’i ağırladı. Kırşehir’in gelenek kültür, örf ve adetinin tanıtıldığı açılışta siyasetten bürokrasiye yoğun katılımla gerçekleşti. Neşet Ertaş türküleriyle oyunlar oynayan Kırşehirliler birlik ve beraberliğin en somut örneğini gösterdiler.Kalaba Kent Meydanında Makedonya Kültür Evlerinin açılmasıyla başlayan geceye Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Makedonya Büyükelçisi Zvonko Mucinski, AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Adayı Hacı Turan, Lipkovo Belediye Başkanı Erkan Arifi, AK Parti Ankara Milletvekili Adayları Prof. Dr. Arife Düzgün Polat, Enes Şişman, Kırşehir Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Hilmi Gökçınar, Belediye Meclis Üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

KANDİLE TÜRK BAYRAĞI DİKECEĞİZ

AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Adayı Hacı Turan, mazlum İslam coğrafyası için mutlu bir gelecek dileyerek, “Türk Cumhuriyetleri, Ortadoğu, Orta Asya bize yabancı değil… Türkiye güçlü ve birlik içinde olursa bu coğrafyada daha da güçleniriz, istikbal ve istiklalimiz için çekim merkezi oluruz.” dedi. Turan’ın “Kandil’e Türk bayrağı dikeceğiz” sözleri ve Afrin’dekiler başta olmak üzere tüm Mehmetçiklerimiz için dua istemesi ise alandan büyük alkış aldı.

KIRŞEHİR VE MAKEDONYA TARİHİNİ ÖĞRENECEKSİNİZ

Makedonya ve Kırşehir’e misafir olduklarını ve onların da Keçiören’e misafir olduğunu belirten Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, “Makedonya’nın esintilerini Keçiören’e yansıtacak, kardeşliğimizi de pekiştireceğiz. Açtığımız kültür evleri ile hem Kırşehir hem de Makedonya’nın tarihi ve kültürü ile ilgili bilgiler edinebileceksiniz.” dedi.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.