Amber Türkmen: Siyasete değil hizmete talibim

Amber Türkmen: Siyasete değil hizmete talibim

AK Parti Çankaya İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen ve muhtarlar ve STK temsilcilerinin de yer aldığı toplantıda AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı tanıtım toplantısı Ankara’da bir otelde gerçekleştirildi.

A+A-

AK Parti Çankaya Belediye Başkan adayı Amber Türkmen, “Çankaya bize Mustafa Kemal Atatürk’ün mirası. Cumhuriyetin mirası. Dolayısıyla Çankaya’nın her geçen gün kıymetini arttırması gerekirken ne yazık ki son 50 yılda her geçen gün kıymet kaybetti” dedi.

AK Parti Çankaya İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen ve muhtarlar ve STK temsilcilerinin de yer aldığı toplantıda AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı tanıtım toplantısı Ankara’da bir otelde gerçekleştirildi. AK Parti Çankaya Belediye Başkan adayı Amber Türkmen toplantıda önemli açıklamalarda bulunup, “Siyasete değil, hizmete talip” olduğunu ifade etti.

akparti-cankaya-12.jpg

ÜST DÜZEY KATILIM

AK Parti Çankaya İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen muhtarlar ve STK temsilcilerini kapsayan AK Parti Çankaya Belediye Başkan adayı tanıtım toplantısına Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Mehmet Özhaseki, AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Amber Türkmen, AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, AK Parti Çankaya İlçe Başkanı Mustafa Hasgül, Çankaya Bölgesi mahalle muhtarları, STK temsilcileri, Kırşehirliler Vakfı Yönetimi ve çok sayıda vatandaş katıldı.

SİYASETE DEĞİL HİZMETE TALİBİM

Düzenlenen toplantıda bir konuşma yapan Cumhur İttifak tarafından Çankaya’da Belediye Başkan Adayı olarak gösterilen Amber Türkmen bir konuşma yaptı. Türkmen, konuşmasında “Öncelikle ben hoşbuldum demek istiyorum. Yaklaşık bir ay önce Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın teveccühleriyle siyasete küçük bir adım attım. Ben siyasete değil hizmete talibim. Her zaman teşkilatımızın yanında bulunduğum mevkilerde çalışırken bir adım arkalarında onları zaten izliyordum. Ben cumhur İttifakının AK Partinin Çankaya belediye Başkan Adayı olarak kadın kimliğimle, yayıncı kimliğimle, anne kimliğimle Sayın Cumhurbaşkanımızın teveccühleri ile bürokrasinin çeşitli kademelerinde yaptığım görevlerim tecrübeleri ile birlikte büyün varlığımı Çankaya’ya sunmak üzere karşınızdayım. Ama bu tek başına yapılacak bir iş değil. Teşkilatımız ve sizlerle birlikte güzel sonuçlar alacağız. Ben doğduğum büyüdüğüm yer olan Çankaya’yı çok iyi biliyor ve çok iyi tanıyorum. Eminim hepinizde tanıyorsunuz ve Çankaya’yla ilgili çok iyi fikirleriniz var. Radyocu kimliğimle şunu söyleyebilirim ki hem dinlemeyi hem söylemeyi çok iyi biliriz. Şuanda can kulağıyla sizleri dinleme sürecindeyim. Kıymetli önerilerinizi, olması gerektiğini düşündüğünüz fikirlerinizi bana yer yolla ulaştırabilirsiniz. 24 saat sizlerin hizmetindeyiz. Çankaya ile ilgili çok güzel fikirlerimiz var öncelikle tespitlerde bulunmamız lazım. Çok değerli projelerle karşınızda olacağız. Önümüzdeki günlerde projelerimizi açıklayacağız. Çankaya bize Mustafa Kemal Atatürk’ün mirası. Cumhuriyetin mirası. Dolayısıyla Çankaya her geçen gün kıymetini arttırması gerekirken ne yazık ki son 50 yılda her geçen gün kıymet kaybetmiştir. Buna hepimiz şahidizdir. AK Parti Belediyeciliğinin tanıdığı imkanlarla hemen hemen her ilçemizde Çankaya’yla eşit derecede olan bölgelerimize gelen imkanlar söz konusu. Bizim yapmamız gereken en önemli şey Çankaya’yı imkanlarla buluşturmak. Genel Merkezle koordineli olarak çalışarak Çankaya’yı hak ettiği değere kavuşturacağız” ifadelerini kullandı.

akparti-cankaya-1.jpg

MUHTARLAR BELEDİYELERİN ELİ AYAĞIDIR

Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki, muhtarlar belediyelerin eli ayağı olduğunu belirtirken konuşmasına şu şekilde devam etti: “Bir yandan da vatandaşın sıkıntılarında ilk müracaat ettiği yerlerdir. Her bir vatandaş bir sorunu olduğunda bunu belediyelere kadar gidip anlatma imkanı her zaman bulamayabilir. Ama mahallesinde tanıdığı oy verdiği muhtarına her zaman ulaşabilir. Muhtarda tabii ki bunu belediyelere aktarır ve karşılığını almak ister. O yüzden vatandaşla belediye arasındaki en önemli köprü görevini yapan muhtarlarımızdır. Muhtarlarımızın bir kamu görevi yaparak fedakarca çalıştıklarını biliyorum. Onlar bizim mesai arkadaşlarımız” dedi.

BELEDİYECİLİK FAALEYETİ YÜRÜTÜLMEZSE SEMT DEĞERİNİ KAYBEDER

Özhaseki konuşmasının devamında şunları söyledi, “Çankaya’nın çocukluğumuzdan beri ismini duyduğumuzda aklımıza ilk olarak Gazi Mustafa Kemal’in hatırası gelir. Çankaya deyince akıllara bir zenginlik gelir. Çankaya denince elit bir semt akla gelirdi. Şimdi bu pozisyondan eser yok. Bunun neden olduğunu sorgulamak hepimizin hakkı. Çankaya’da belediye hizmetleri hakkınca verilmezse, projeler ortaya hakkınca konulmazsa sadece ideolojik takıntılı içerisinde belediyecilik faaliyeti yürütülmezse elbette ki bir semt değerini kaybeder. Tam tersi olursa ne olur orada kıymet olur. Orada yaşayanlar yaşamaktan keyif alır.  Belediyeyle bütünleşme olur. Daha sonrada hizmetler arka arkaya yağmaya başlar ve insanlarda yaşadıkları yerlerde huzur bulurlar. İnşallah şimdi önümüzde bir fırsat var. Bu fırsat Büyükşehir ile ilçe belediyemizin kol kola gireceği sizlere sonuna kadar hizmet edeceği bir dönem” ifadelerini kullandı.

İŞİMİZİ AŞKLA YAPACAĞIZ

Belediye Başkan Adayı Özhaseki “Ben 94 yılında belediye başkanlığına başladım. Başladığım yıllarda kendi şehrimde CHPli belediyecilik vardı. Fakat işin garip tarafı maaşlar ödenemiyor. İşçilerin bir çoğu işe gelmiyor, banka memurları her tarafı sarmış icra için bekliyorlar. Belediye ihalelerine mafyalar dışında kimse giremezdi. Vatandaşlar belediyelere giremezdi hizmet hak getire. Şehrin arkasından kapkara bir ırmak akardı lağım suları. Şehir perişan bir haldeydi. Herkes şehri terk etmeye başladığı dönemde iş başına geldik. Hamdolsun ki ilk göreve başladığımda hacizciler kapımızda iken görevi bıraktığımda kasayı dolu bir şekilde bıraktım. Bunları yapmak çok mu zor. Elbette değil. Bunları yaparken vatandaştan gelen istekleri göz ününe alıp aşkla sevdayla işimizi yapmamız gerekir. Bizlerde sizin için Çankaya için aşkla tevazuyla özveriyle çalışmalarımızı yapacağız. Sizlerin istekleri bizler için bir görevdir. Belediyeler hizmet yeridir. Cumhurbaşkanımız emir verdikten sonra yaklaşık 3 aydır 30 kişilik bir ekibimle sokaklarda anket çalışmaları yapıyoruz. Vatandaş belediyeden ne bekliyor diye sorduk ve çalışmalarımızda bu istekleri göz ününe alıyoruz. Merkezinde insanı ortaya koyan projelerimiz var” şeklinde konuştu.

Tanıtım toplantısında konuşma yapan AK Parti Çankaya İlçe Başkanı Mustafa Hasgül şunları kaydetti:

"Çankaya’mız Türkiye’nin en büyük ilçesi 124 Mahallesi 921.999 gece nüfusu 2.500.000 gündüz nüfusu ile 50’nin üzerinde ilimizden daha büyük Ankara’mızın başkentimizin kalbini oluşturan güzide bir ilçemiz. Çankayamız'da muhtarlık yapmak ,sivil toplum kuruluşlarında yöneticilik yapmak hem özel hem de zorlukları olan görevlerdir, bu sebeple sizleri kutluyor çalışmalarınızda başarılar diliyorum. AK Parti Çankaya İlçe Başkanlığı olarak muhtarlarımızla sivil toplum kuruluşlarımızla sıcak İlişkiler kurmak ve birbirimize faydalı olmanın amacındayız, kimseyi ayrıştırmadan gönlümüzü açtık yaratılanı yaratandan ötürü sevmenin bilinciyle hareket ediyoruz.

Çankayamızı AK belediye yapmak için önümüzde bir fırsat var. Bu fırsat “Amber Türkmen “ hanımefendidir. Çankaya artık farklı bir anlayışla yönetilmeli, Çankaya ya bir kadın elininin değmesinin  zamanı gelmedi mi? Çankaya değişimi hak etmiyor mu?  Gönüllere girmenin çok önemli olduğunu vatandaşımızın derdiyle hemhal olmanın bilinci ve inancı içindeyiz. Bizler tevazu sahibi olup samimiyetle ve gayretle çalışıp Çankaya’nın bu makus kaderini değiştirmek için elimizden geleni yapacağız."

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.