Anadolu Gazetesi’ne MEYAD’dan ödül

Anadolu Gazetesi’ne MEYAD’dan ödül

Mobbing Eğitim Yardım Araştırma Derneği (MEYAD) Anadolu Gazetesine çalışma hayatına yaptığı katkı nedeniyle ödüle layık gördü.

A+A-

Mobbing Eğitim Yardım Araştırma Derneği (MEYAD) Anadolu Gazetesine çalışma hayatına yaptığı katkı nedeniyle ödüle layık gördü. MEYAD Başkanı Başkanı İsmail Akgün, “Çalışma hayatını ve dolayısıyla toplumu bir veba gibi saran mobbing ile STK, Özel sektör, kamu sektörü ve medya olarak topyekûn mücadele edilmesi gerektiğini, en etkili mücadelenin de eğitim ve rehabilitasyon çalışmaları olduğunu” belirtti.

Anadolu Gazetesi’ne bir ödül de Mobbing Eğitim Yardım Araştırma Derneği’nden (MEYAD) geldi. Gazete adına ödülü geçtiğimiz gün eski Anadolu Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Eyüp Kara aldı. Kendisinin de “MEYAD dostu” olduğunu ifade eden eski Sorumlu Yazı İşleri Müdürümüz Kara, “Bu anlamla ödülü Anadolu Gazetesi adına almaktan dolayı mutluluk duyduğunu” ifade etti.

mayde.jpg

TEBRİK EDİYORUM

MEYAD olarak Ankara SAVİS Otel’in ev sahipliğinde düzenlenen törende duygularını ifade eden Eyüp Kara, “Mobbing Eğitim Yardım Araştırma Derneği’nin (MEYAD) yapmış olduğu çalışmaları çok önemli buluyorum. Bu nedenle hem işletme sahiplerine hem de çalışanlara katkı amacıyla kurulan MEYAD Yönetim Kurulu Üyelerini ve tüm mensuplarını canı gönülden tebrik ediyorum” dedi.

MOBBİNG KUL HAKKIDIR

Eyüp Kara konuşmasının devamında şunları söyledi, “MEYAD’ın mobbing illeti ile mücadelede ne denli katkısı olduğunun ileriki yıllarda daha iyi anlaşılacağını vurgulayarak, temel insan hakkı ihlali ve aynı zamanda kul hakkı olarak tanımlanan bu veba ile mücadelenin bir vatandaşlık ödevi olduğunu” belirtti. Topluma ve çalışma hayatına faydalı yayınları ve MEYAD’a katkılarından dolayı kendisine verilen “MEYAD DOSTU” plaketinin çalışma hayatı boyunca aldığı en güzel ödül olduğu ve çok onurlandığını belirten Kara, MEYAD’ın doğru yolda olduğunu ve sonuna kadar arkalarında olduğunu” belirtti.

MOBBİNG ÇAĞIMIZIN EN BÜYÜK VEBASIDIR

Mobbing Eğitim Yardım Araştırma Derneği (MEYAD) Kurucu Başkanı ve Mobbing Bilirkişisi ve Dernek Başkanı İsmail Akgün de çalışma hayatının vebası olan Mobbing konusunda değerlendirmelerde bulundu. Başkan Akgün, “Çalışma hayatını ve dolayısıyla toplumu bir veba gibi saran mobbing ile STK, Özel sektör, kamu sektörü ve medya olarak topyekûn mücadele edilmesi gerektiğini, en etkili mücadelenin de eğitim ve rehabilitasyon çalışmaları olduğunu” belirtti.

ÜLKE EKONOMİSİNE ÇOK BÜYÜK ZARAR VERİYOR

Başkan Akgün konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi, “Mobbingin çalışana, işletmelere, aileye dolayısıyla topluma ve ülkeye zararlarını anlattı. Akgün özellikle söylemek isterim ki, “Vatan, Millet, Bayrak ve Değerlerimizle” barışık olma ilkesinden yola çıkan, “Bilimsel ve Teknik bir dernek” olan MEYAD ailesi, çok yoğun bir şekilde çalışmalarına devam etmektedir. Ancak ülkemizde sivil toplum kuruluşlarına yeterince önem verilemediği için maddi ve manevi engellerle sıklıkla karşılaşmaktayız. MEYAD ailesinin kapısı herkese ve her kesime daima açık olacaktır. “Çalışma Hayatına Katkı İçin Çalışıyoruz” sloganımızı üst noktalara taşımak için mücadelemize herkesin destek vermesini bekliyoruz” şeklinde konuştu.

ANADOLU GAZETESİ’NE TEŞEKKÜR EDİYORUM

Başkan Akgün, konuşmasının devamında SAVİS Otel Sahibi Murat Keçeli’ye teşekkürlerini belirterek, MEYAD Saymanı ve MEYAD AKADEMİ koordinatörü Suat Bağcı ile MEYAD Yönetim Kurulu Üyesi, MEYAD Akademi Koordinatörü ve MEYAD metin yazarı Hasan Kaya ile yol yürümekten ziyadesi ile keyif aldığını ve dostluk olgusunun başarının temel anahtarı olduğunu belirtti. Akgün Anadolu Gazetesi eski Sorumlu Yazı İşleri Müdür Eyüp Kara şahsında tüm ANADOLU gazetesi çalışanlarına çalışma hayatına ve MEYAD’a olan katkılarından dolayı şükranlarını ifade ederek, “MEYAD DOSTU” plaketini Eyüp Kara’ya ye takdim etti. Konuklar daha sonra SAVİS Otel’in misafirperver sofrasına geçerek keyifli bir sohbet gerçekleştirdiler. Gecenin ilerleyen saatlerine kadar SAVİS OTEL in doyumsuz teras katında sohbetler edildikten sonra bu anlamlı akşam çekilen hatıra fotoğrafı ve ödül takdiminin ardından sona erdi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.