Ankara ile Suceava arasında kültür köprüsü kuruldu

Ankara ile Suceava arasında kültür köprüsü kuruldu

Ankara’nın eğitimde marka okullarından Ufuk Arslan Anadolu Lisesi Erasmus+ KA 229 AB projesi kapsamında Romanya’nın Suceava şehrinin küçük bir yerleşim yeri olan Vicovu de Sus’taydı.

A+A-

Ankara’nın eğitimde marka okullarından Ufuk Arslan Anadolu Lisesi Erasmus+ KA 229 AB projesi kapsamında Romanya’nın Suceava şehrinin küçük bir yerleşim yeri olan Vicovu de Sus’taydı. Dört ülkenin ortaklığıyla yürütülecek olan projenin konusu ülkelerin kültürleri. Türkiye, Romanya, Bulgaristan ve Çekya’nın içinde bulunduğu proje 2018-2020 yılları arasında yürütülecek. Projeye katılan ülkelerin öğretmenleri Vicovu de Sus’taki bir meslek lisesinde öğretmen eğitimi için toplandılar. Eğitim için Romanya’ya giden grupta Okul Müdürü Mehmet Emin Gökdere, Müdür Yardımcısı Filiz Çolak; İngilizce Öğretmenleri Asuman Bayram, Hülya Ünal ve Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Şule Yıldırım bulundu.

ufuk-arslan-13.jpg

PROJE HAKKINDA

Ufuk Arslan Anadolu Lisesi öğretmenleri proje hakkında şu bilgileri verdiler: Romanya koordinatörlüğündeki projenin adı “The more you know, The more you love.” Türkçedeki anlamı “Ne kadar tanırsan o kadar seversin.”olan projede amaç ülkelerin kültürel, sosyal ve folklorik özelliklerini yerinde görmek ve bu yolla ülkelerin yakınlaşmasına katkıda bulunmak. 2-6 Aralık tarihleri arasında yapılan ilk hareketlilik öğretmen eğitimiydi. “Kültürün toplum üzerindeki rolü ve etkisi” konulu eğitim üç gün sürdü. Şehrin belediyesine resmi ziyaret gerçekleştirildi. Ardından ev sahibi Romanya eşliğinde tarihi ve kültürel mekanlar hakkında bilgi alındı. Kültürel keşiflerde bulunuldu. Proje ekibi 2019 Ekim ayında yapılacak olan Türkiye hareketliliği için şimdiden çalışmaya başladıklarını ifade ettiler.

Ufuk Arslan Anadolu Lisesi proje grubu diğer ortak ülkelerle birlikte üç günlük eğitim sırasında.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.