Ankara’nın gülen yüzlü şoförü

Ankara’da dolmuş şoförlerinin güler yüzlü çalışması vatandaşları memnun etmeye devam ediyor.

Ankara’nın gülen yüzlü şoförü
Yayınlanma:
Güncelleme:

Ankara’da dolmuş şoförlerinin güler yüzlü çalışması vatandaşları memnun etmeye devam ediyor. Sincan Bakanlık güzergahında çalışan dolmuş şoförü Murat Köse’nin güzel yüzlü nazik ve işine olan sevgisi Ankaralıları kendine hayran bırakmaya devam ediyor.

511 Sincan-Bakanlık Hat Güzergahında çalışan dolmuş şoförü Murat Köse’nin kullandığı dolmuşa binenlerin şaşkınlıkları yüzlerinden okunuyor. Köse dolmuşa binen yolculara gülümseyerek “Hoş geldiniz, iyi yolcuklar diliyorum” demesi yolcuların tebessüm etmesine neden oluyor. Bizde Anadolu Gazetesi olarak Başkent’in bu yoğunluğunda karmaşasında nasıl bu kadar kibar ve güler yüzlü olduğunu sizler için sorduk. Oda içten anlatarak sorularımıza cevap verdi.

YOLCULAR SİZİN GÜLER YÜZLÜLÜĞÜNÜZÜ NASIL KARŞILIYOR?

Şoför Murat Köse “İnsanlar benim aracıma bindiğinde şaşırıyor. Ben sadece insani görevimi yerine getiriyorum. Bu meslekten ekmek yiyorum, Burası benim ekmek teknem. Bir yere gittiğim zaman nasıl karşılanmak istiyorsam ben de yolcularımı öyle karşılıyorum. Güler yüzlülüğü mü gören yolcularda gülümseyerek mutlu oluyorlar. Günde birkaç yolcum keşke bütün şoförler sizi örnek alsa diyor, böyle takdir edilmek beni mutlu ediyor” dedi.

SİZİN YOLCULARA VE MESLEKTAŞLARINIZA ÖNERİLERİNİZ NELERDİR?

Şoför Murat Köse “Yolcular da önerim araç durağa yaklaşmadan hemen arabanın önüne atlıyorlar onu yapmamalarını rica ediyorum. Yolcular genelde şoförü çok küçümsüyorlar onu yapmamalarını, ayrıca sürekli yavaş gidiyorsun diye tepki alıyoruz. Duraklardan belli saatlerde geçmemiz gerekiyor erken veya geç geçersek ceza alırız lütfen bunu herkesin bilmesini istiyorum ayrıca yolcuların biniş ve inişleri, araç trafiği aksatmayacak şekilde durduktan sonra güvenli bir biçimde gerçekleştirmek istediğimiz zaman çok tepki alıyoruz, biz yolcularımızın güvenliğini düşünmek zorundayız bu konuda da anlayış bekliyoruz. Şoför arkadaşlarıma önerim, yolculara karşı çok nazik olmalısınız siz nazik olduğunuz zaman yolcularda sizin onlara davrandığınız gibi size karşı nazik oluyorlar” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.