ANODER: Hükümetimizin yanındayız

ANODER: Hükümetimizin yanındayız

Ankara Oto Galericiler Derneği (ANODER) tarafından geleneksel hale gelen iftar yemeği yoğun katılımla gerçekleşti.

A+A-

ANKARALI GALERİCİLER 24 HAZİRAN SEÇİMLERİ İÇİN TEK SES OLDU;

ANODER’in iftarında konuşan Başkan İlkay Kalkan “İnşallah 24 Haziran seçimleri ülkemiz için, istikrar için, kalkınmanın birlik ve beraberliğin ortaya çıkmasını sağlar. Bizler galerici esnafı olarak dün olduğu gibi bugünde, yarında devletimizin, milletimizin hükümetimizin yanında yer alacağız. Devletimizin kazanması için canla başla çalışacağız” dedi.

anoder2.jpg

Ankara Oto Galericiler Derneği (ANODER) tarafından geleneksel hale gelen iftar yemeği yoğun katılımla gerçekleşti. Siyasetten iş dünyasına başta olmak üzere kadar çok sayıda galerici esnafını bir araya getiren ANODER’de ortak ses “Hükümetimizin Yanındayız” oldu. Gerçekleşen iftar yemeğine Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı ve AK Parti Ankara 2. Bölge Milletvekili adayları Mustafa Destici ve Ahmet Fethan Baykoç, ANODER Başkanı İlkay Kalkan, ANODER 2. Başkanı Mustafa Macar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

ÜLKEMİZ ÖNEMLİ BİR SÜREÇTEN GEÇİYOR

Programda konuşan Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı ve AK Parti Ankara 2. Bölge Milletvekili Adayı Mustafa Destici “Ülkemiz önemli bir süreçten geçiyor. Önemli meselelerimiz var. Bu meseleleri açmak için ilk önce yapmamız gereken bir ve beraber olmak. Vatan sevdalıları, millet sevdalıları yüreği sadece Ankara için, Sivas için, Hakkâri için, Edirne için, Trabzon için, Diyarbakır için değil, Doğu Türkistan içinde, Filistin içinde, Kafkaslar içinde Müslümanların birlik olma günüdür. Bugün Can Azerbaycan’ın devlet oluşunun 100. Yıl dönümü bu vesile ile kardeş ve dost ülkemiz 100. Kuruluş yıl dönümünü tebrik ediyorum. Rabbim nice yıllarda bağımız özgür hür ve bayrağının dalgalanmasını nasip etsin. Çünkü Türk ve İslam Coğrafyasında yaşayan kardeşlerimiz gibi onlarda ağır bedeller ödediler. Türkiye’nin istikrarını muhafaza etmesi lazım ki dost ve kardeş ülkelere her zaman yardımcı olalım” dedi.

 

CUMHUR İTTİFAKI BAŞARIYA ULAŞACAKTIR

Destici konuşmasına yaptıkları Cumhur İttifakı’ndan bahsederek “Türkiye sadece bölgesinin değil dünyanın en büyük ve lider kategorisine girmesi lazım. Özellikle bizim ekonomide kendi meselelerimiz var. Ama şuna inanın bu son dönemde dolar ve dövizdeki artış asla ve asla Türkiye’nin bu tamamen seçimlere yönelik bir operasyondur. Bakın bunu sadece ben söylemiyorum. Birkaç gün önce iftar ettiğimiz büyük bir komşu ülkenin büyükelçisi diyor. Kim ki bunun üzerinden siyaset yapar bunu kendi ucuz siyasetine malzeme ederse Türkiye’ye kötülük yapar ve yanan millet olur. 24 Haziran seçimlerinde yaptığımız Cumhur ittifakı ile birlikte Türkiye gücüne güç katacaktır. 24 Haziran yeni sistemin hayata geçmesi için çok önemli. Büyük Birlik Partisi olarak buna inandık doğru bulduk ve yanında olduk. Cumhur ittifakının tek cumhurbaşkanı adayı vardır o da Recep Tayyip Erdoğan’dır. İnşallah adayımız ilk turda seçilecektir. Milletvekili seçimlerinde de cumhur ittifakı mecliste çoğunluğu elde ederek uyumlu bir çalışmayla Türkiye’yi ileriye doğru taşıyacaktır” ifadelerini kullandı.

İÇİNİZDEN GELEN BİRİYİM

AK Parti Ankara Milletvekili Ahmet Fethan Baykoç yaptığı konuşmada “ Bende sizin sektörünüzden çıkma bir kardeşinizim. Sıkıntılarınızın neler olduğunu çok iyi biliyorum. Ülkenizin kalkınmasında pay sahibi olmak için neler sağladığınızı çok iyi bilen bir kardeşinizim. Allah nasip ederde seçimlerden sonra bende bu ailenin bir üyesi olarak elimden geldiğince sizlerin çalışmalarına başarılar sağlamak çalışmalarımızı sürdüreceğim” dedi.

DÜN OLDUĞU GİBİ BUGÜN DE DEVLETİMİZİN YANINDAYIZ

ANODER Başkanı İlkay Kalkan iftar yemeğinde yaptığı konuşmada “ Türkiye ramazan ayı sonrası son derece önemli bir seçim havasına girecektir. İnşallah 24 Haziran seçimleri ülkemiz için, istikrar için, kalkınmanın birlik ve beraberliğin ortaya çıkmasını sağlar. Bizler galerici esnafı olarak daima istikrardan yana olmuş devletimizin ve hükümetimizin yanında yer almışızdır. Dün olduğu gibi bugünde yarında devletimizin, milletimizin hükümetimizin yanında yer alacak milletimizin ve devletimizin kazanması için canla başla çalışacağız. Bizler ahilik kültüründen gelen esnaflar olarak büyük küçük esnaf demeden bir araya gelerek ses ve güç birliği yapıyoruz ”dedi.

ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYMAKTAN ÇEKİNMİYORUZ

Kalkan “ANODER’in en büyük projesi olan Ankara’nın 2. Oto galericiler sitesi de bu birlikteliğin ve dayanışmanın en büyük ispatıdır. Bu galericilik sitesiyle esnafımız, milletimiz, Ankara’mız ve Türkiye’miz kazanacaktır. Bizler ekonomik kriz söylentilerinin zirveye çıktığı şu günlerde yaptığımız bu dev yatırım ile devletimizin ülkemizin yanında olduğumuzu net göstermekteyiz. Bizler ekonomik kriz söylentilerine kulak asmadan ülkemiz için yatırım yapıyor. Devletimizin büyüyüp gelişmesi için elimizi taşın altına koymaktan çekinmiyoruz. Bizler bu ülkenin evlatları bu ülkenin yetiştirdiği esnaflarız” ifadelerini kullandı.

İVEDİĞE 200 MİLYONLUK YATIRIM YAPACAĞIZ

Kalkan sözlerine yapacakları 2. Galeri sitesine anlatarak devam etti. Kalkan “Ankara’nın 2 . galeri sitesini Allah izin verirse açılışını gerçekleştireceğiz. İvedik’te 120 bin metre kareye inşaat alanı olan toplam 254 tane iş yeri olan toplam beş katlı güzel Ankara’mıza yakışır eser ortaya çıkaracağız inşallah. Projemiz bitme aşamasında onaylandıktan sonra Allah izin verirse seçimlerden sonra sizlerle ve siyasi büyüklerimizle beraber inşallah hep böyle galerici esnafımızla temelini atacağız. Aşağı yukarı 200 milyonluk bir yatırım yapacağız. Bu durumda hem Ankara’mız kazanacak, Ankara halkı kazanacak hem de burada galerici esnafı ticaretini yapacak. Biz istiyoruz ki Ankara büyük bir kent 2. Galerici sitesi hatta üçüncü ve dördüncüsünün yapılması lazım. Bizlerde Allah izin verirse ikincisini yapmak istiyoruz. 7 Haziran’da ki seçimlerde hataya düşmemek için bizler biliyorsunuz iş veriniz bizim ülkemizde istikrar olacak ki piyasalar iyi olacak. Bizler galericiler esnafı olarak istikrara oy vereceğiz. Hükümetimizin yanında olacağız. Piyasada tedirginlik karamsarlık olunca alacak almıyor satacak satmıyor piyasa kitleniyor. Bunları önlemek için ANODER olarak taşın altına elimizi koyacağız” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.