Avrupa’ya anestezi öğretecekler

Avrupa’ya anestezi öğretecekler

Avrupa’dan gelecek anestezistler Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı’nda ‘ileri anestezi’ eğitim alacak.

A+A-

Avrupa’dan gelecek anestezistler Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı’nda ‘ileri anestezi’ eğitim alacak.

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı, 2015’te Avrupa Anesteziyoloji Derneği’nin Hastane Ziyareti ve Eğitim Akreditasyonu Programı çerçevesinde “Uluslararası Uzmanlık Eğitiminde Akredite Merkez” olmaya değer bulundu. Akademik departmanların verdikleri uzmanlık eğitiminin Avrupa uzmanlık eğitimi ile uyumluluğunu, kalitesini ve içeriğini değerlendiren programın yanında bu yıl ise dikkat çeken başka bir akreditasyon haberi geldi.

avrupa-1.jpg

ÖĞRENCİLERE ÖNEMLİ EĞİTİM

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı, Avrupa Anesteziyoloji Derneği’nin “Uzmanlık Öğrencileri Değişim Programı Merkezi” unvanını kazandı. Ankara Üniversitesi bu kapsamda, tüm Avrupa’da farklı merkezlerde eğitimleri devam eden uzmanlık öğrencilerine 3 aylık süre ile ileri anestezi eğitimi verecek.

DEĞERLERİMİZİ ÖĞRENSİNLER

Ankara Üniversitesi olarak uluslararasılaşmaya, eğitimde kaliteye ve akreditasyona çok önem verdiklerini ifade eden Rektör Prof. Dr. Erkan İbiş, konuyla ilgili şunları söyledi: “Tıp uygulamaları konusunda sadece ülkemizde değil dünyada da öncü kurumlardan olan Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi, akredite birimleriyle uluslararası alana dönük eğitim hizmetlerini sürdürüyor. Uluslararası akreditasyonu olan Tıp Fakültesi’ndeki Anestezi bölümümüzün dünyanın değişik ülkelerinden anestezistlere yönelik eğitimini de çok önemsiyoruz. Bu bağlamda, Avrupa Anesteziyoloji Derneğince ülkemize eğitim için gönderilen anestezistlerin eğitim sürecinde iyi bir eğitim almalarının yanı sıra ülkemizin kültürünü, geleneklerini ve değerlerini öğrenmelerini de arzu ediyoruz. Eminim ülkemize gelen anestezistler bu süreci başarılı ve mutlu bir şekilde tamamlayacak, ülkelerine Türkiye, Ankara Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi dostu olarak döneceklerdir.”

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.