“Bedensel Zararlar” sempozyumu Ankara TBB’de gerçekleştirildi

“Bedensel Zararlar” sempozyumu Ankara TBB’de gerçekleştirildi

Yargıtay ve Danıştay’ın katkılarıyla düzenlenen “Bedensel Zararlar Konusunda Yüksek Mahkeme Görüşleri Sempozyumu”, Türkiye Barolar Birliği’nde gerçekleştirildi.

A+A-

Yargıtay ve Danıştay’ın katkılarıyla düzenlenen “Bedensel Zararlar Konusunda Yüksek Mahkeme Görüşleri Sempozyumu”, Türkiye Barolar Birliği’nde gerçekleştirildi.

EĞİTİMDE ÇOK TİTİZİZ

Toplantının açılışını, Türkiye Barolar Birliği Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Av. Sabri Erdal Güngör yaptı. Türkiye Barolar Birliği’nin eğitim konusunda çok hassas olduğunu ve titiz çalışmalar yürüttüğünü söyleyen Güngör şunları söyledi, “Bu çalışmalarımızda Türkiye Barolar Birliği Başkanı Sayın Metin Feyzioğlu’nun akademik dünyadan gelmiş olmasının, o dünyadaki saygınlığının büyük bir katkısı olduğunu biliyoruz. Bu çalışmalarımız meslek içi eğitim ve staj eğitimi çerçevesinde gelişmekte ve çok planlı, düzenli sürdürülmekte. Onun başarılı sonuçlarını da derlemekteyiz. Öte yandan bu çalışmalara paralel olarak güncel temel hukuki konularda da düzenlemeler yapıyoruz, sempozyum ve paneller tertipliyoruz. O doğrultuda bugünkü çalışmamızda bedensel zararlar konusunda yüksek mahkeme görüşlerinde var olan uygulamalarla olması gerekenlere dönük araştırmaların bu sempozyumda değerlendirilmesi söz konusu. İki gün sürecek bu çalışmada alt başlıklarda derinlemesine tartışılacak, sonuçları değerlendirilecek ve bunlar ufuk açıcı sonuçlar doğuracaktır. Bundan eminiz. Bugün özel bir de özel günü paylaşıyoruz. Tüm meslektaşlarımın Avukatlar Günü’nü kutluyorum.”

HAKLAR İHLAL OLMASIN

Avukatlar Günü programı nedeniyle Sivas’ta bulunması nedeniyle toplantıya geç katılabilen Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu konuşmasına geçtiğimiz haftalarda kutlanan 5 Nisan Avukatlar Günü’nü kutlayarak başladı. “Yalnızca biz avukatların günü değil bugün, herkesin günü” diyen Feyzioğlu, “Avukatın hakkı ihlal edildiğinde vatandaşın hakkı ihlal olur. Avukata tanınmış haklar, ona tanınmış ayrıcalıklar değil. Her sistemde bir iddia makamı olur, yargılayan da olur. Fakat sisteme özelliğini veren bağımsız, etkin savunmanın varlığıdır” diye konuştu.

tbb-sempozyumu-41.jpg

TARTIŞILAN KONULAR

Sempozyum, “Adam Çalıştıran-İşverenin Sorumluluğu”, “İdarenin Bedensel Zararlardan Sorumluluğu”, “Aile İçi Şiddet ve Sonuçları”, “Bedensel Zararların Hesaplanması İlkeleri”, “Hekimlik Sözleşmesinden-Tıbbi Müdahaleden Doğan Bedensel Zararlar (Malpraktis)”, “Sigorta Sorumluluğu-Araç İşletenin Sorumluluğu”, “Gelişim Kusuru, Yapı Malikinin Sorumluluğu ve Çevre Zararlarından Doğan Sorumluluk” başlıklı oturumlarla devam etti.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.