Berat Erkök: Toplumsal ahlakı yıkmak istiyorlar

Berat Erkök: Toplumsal ahlakı yıkmak istiyorlar

Ankara Hacıbayram’daki Akmedrese’de, medyadaki manipülasyon hareketleri ve gençlere eşik altı mesajlar hakkında sunum yapıldı

A+A-

GÜLFERİ ÖZBEK

Akmedrese'de düzenlenen toplantıda subliminal gönderiler hakkında sunum yapan Medya ve Demokrasi Derneği Başkanı Berat Erkök "İlk başta ticari kaygılarla mal ve hizmet pazarlama aracı olarak kullanılan eşik altı mesajlar, günümüzde sapkın gruplar ve kimi devletler tarafından toplumsal ahlakı bozmak için kullanılıyor. Görsel ve işitsel mesajlar içine gömülü olarak verilen subliminal mesajlar direkt olarak algılanmaz. Ancak beynimiz bu mesajları fark ederek depolar. Beyin daha önceki veriler ile bu mesajları birleştirerek istem dışı bir algı oluşturur. Ticari markaların satış ya da marka değerini arttırmak kullandığı subliminal mesajlar, masonik ya da siyonizm gibi yapılar tarafından toplumların ahlak ve din anlayışını bozmak için kullanılıyor. 1950'li yıllardan itibaren kullanılan bu yöntem, Türkiye'de 6112 sayılı kanun ile yasaklansa da herhangi bir ceza belirtilmediğinden uygulamada aksaklıklar vardır” dedi.

ÇOCUKLARI KORUMALIYIZ

Eşik altı mesajların daha çok çocukları hedef aldığını belirten MEDER Başkanı Berat Erkök sözlerine şöyle devam etti "Projelerine uygulamaya çocuklardan başlayan karanlık odaklar, toplumları dizayn etmek için on yıllar süren bir çalışma yürütüyor. Çocuklardaki ahlak ve din kavramını bozarak, toplumun değer yargılarının içini boşaltmak istiyorlar. Maalesef bu mesajlardan kendimizi koruyamıyoruz. Televizyonda, sinemada, gazete, dergi ve billboardlardaki görsellerde, radyodaki müziklerde hatta AVM'lerdeki kokularda bile eşik altı mesajlar olabiliyor. Haliyle bunlardan kaçmak da imkansız duruma geliyor. Kaçamıyorsak mesajların farkında olmamız ve buna karşı bir savunma mekanizması geliştirmemiz gerekiyor. En büyük savunma ise ahlakımızı ve imanımızı diri tutmak olacaktır. Özellikle çocukları bu tür mesajlardan korumak ve onların gelişim süreçlerinde eşik altı mesajların etkisini asgari düzeyde tutmak ebeveynlerin görevidir. Çarpık ahlak anlayışı ile yetişen çocuklar, bedbaht toplumların habercisidir” ifadelerini kullandı.

berat-erkok-11.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.