Bilkent CYBERPARK yine en başarılı teknoparklar arasında

Bilkent CYBERPARK yine en başarılı teknoparklar arasında

Bilkent CYBERPARK; T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen 2017 Yılı Performans Endeksi sıralamasında yine ilk 3’te yerini aldı.

A+A-

Bilkent CYBERPARK; T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen 2017 Yılı Performans Endeksi sıralamasında yine ilk 3’te yerini aldı. Bilkent Otel’de açılışı yapılan ve T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü tarafından ödüllerin verildiği 6. Teknoloji Geliştirme Bölgeleri (TGB) Zirvesi’nde 2017 Yılı Performans Endeksi Sonuçları’na göre Bilkent CYBERPARK Olgun Teknoparklar kategorisinde 3. oldu.

Bilkent CYBERPARK özellikle AR-GE projeleri, uluslararasılaşma ve katma değerli hizmetler başlıklarında oldukça yüksek skorlar alarak başarısını bir kez daha tescil ettirmiş oldu. Bakanlık, Teknopark, Sanayi ve Üniversite üst düzey yetkililerinin katılım gösterdiği etkinlikte konuşmasını yapan Bakan Özlü, Türkiye’deki teknoloji üreten firmaların sayısına değinerek, performans endeksindeki alanlarda katedilen mesafenin de altını çizdi. Bilkent CYBERPARK’ın ödülünü Bilkent Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Abdullah Atalar ve Bilkent CYBERPARK Genel Müdürü Faruk İnaltekin aldı.

Ödül töreninin ardından gerçekleşen firma ziyarette Bakan Dr. Faruk Özlü ve Rektör Prof. Dr. Abdullah Atalar, Bilkent CYBERPARK standında yer alan Karel, E-A Teknoloji, Hercules ve Simsis ile tanışarak, firmaların projeleri hakkında detaylı bilgi aldı. Firmalardan Karel-Bulutta konferans sistemiyle, E-A Teknoloji-Optik ve lazer teknolojileriyle, Hercules-giyilebilir teknolojileriyle ve Simsis de sanal ve artırılmış gerçeklik temelli eğitim ve tanıtım uygulamaları ile bölgede yer alıyor.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.