Büyük Su İşleri Projeleri değerlendirme toplantısı yapıldı

Büyük Su İşleri Projeleri değerlendirme toplantısı yapıldı

Büyük Su Projeleri Ankara Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü’nde masaya yatırıldı. Devlet Su İşleri Müsteşarı Akif Özkaldı, Büyük Su Projeleri hakkında değerlendirme ve istişare toplantısına başkanlık etti.

A+A-

Büyük Su Projeleri Ankara Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü’nde masaya yatırıldı. Devlet Su İşleri Müsteşarı Akif Özkaldı, Büyük Su Projeleri hakkında değerlendirme ve istişare toplantısına başkanlık etti. Ankara’daki Namık Kiper Toplantı Salonunda yapılan değerlendirme ve istişare toplantısına, Müsteşar Yardımcısı Ali Rıza Diniz, Genel Müdür Murat Acu, Genel Müdür Yardımcıları Ergün Üzücek, Kaya Yıldız, Mevlüt Aydın ve Daire Başkanları katıldılar.

buyuksu-projeleri-1.jpg

ÖZKALD: PROJELERİ GÖZDEN GEÇİRECEĞİZ

Toplantının açılış konuşmasını yapan Müsteşar Akif Özkaldı şunları söyledi, “Toplantının hayırlara vesile olmasını dileyerek” yürütülen Büyük Su Projelerini gözden geçireceğiz, sorun varsa çözüm bulacağız. DSİ Genel Müdürlüğü, ülkemizin en büyük kamu kuruluşlarından biridir. Bu bağlamda hep beraber canla başla çalışacağız. Bilindiği üzere yeni bir sisteme geçildi. Bu sistemle birlikte 100 günlük eylem planı hazırlandı. Bakanlığımızın eylem planında ağırlıklı olarak DSİ faaliyetlerimiz var” dedi.

PLANLAMARIMIZI ÇOK İYİ YAPACAĞIZ

Müsteşar Özkaldı konuşmasını şu sözlerle sürdürdü, “Özellikle prestijli vizyon projeler kapsamında; Silvan Projesi, Ankara Gerede İçme suyu, Mavi Tünel içme suyu, Melen Barajı, Gaziantep Düzbağ İçme suyu projeleri ile birlikte İnşaatı devam eden büyük enerji projelerimizde yer aldı. Ilısu ve Yusufeli Barajları gibi. Bu projelerimizde çalışma planlamalarımızı çok iyi yapacağız. Çünkü işi zamanında bitirmek için iyi planlama yapmak zorundasınız. Sulama projelerimiz çok önemlidir. Sulamada tamamlanan kısımları derhal sulamaya açarak faydaya dönüştüreceğiz. Bu bakımdan sıkı takip yapmalıyız” ifadelerini kullandı. Müsteşar Özkaldı’nın genel değerlendirme konuşmasının ardından Büyük Su İşleri kapsamında yer alan projeler üzerinde değerlendirme ve istişarede bulunuldu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.