Dış Ticaret Eğitimleri tamamlandı

Dış Ticaret Eğitimleri tamamlandı

Türkiye'de eğitim görmekte olan uluslararası Balkan öğrencileri ile Ankara’da faaliyet gösteren firma personellerine yönelik düzenlenen, “Dış Ticaret Eğitimi” tamamlandı. Dış Ticaret Eğitimi toplamda 36 saat sürdü.

A+A-

Türkiye'de eğitim görmekte olan uluslararası Balkan öğrencileri ile Ankara’da faaliyet gösteren firma personellerine yönelik düzenlenen, “Dış Ticaret Eğitimi” tamamlandı. Dış Ticaret Eğitimi toplamda 36 saat sürdü. Ankara Kalkınma Ajansı organizatörlüğünde, Ankara Bölge Planı öncelikleri doğrultusunda Ankara’nın ticaret hacminin artırılması, Ankara'daki kurum ve kuruluşların dış ticaret kapasitelerinin geliştirilmesi hedefiyle düzenlenen "Dış Ticaret Eğitimi" tamamlandı.

AMAÇLARI ANKARA’NIN SANAYİSİNİ TANITMAK

Düzenlenen eğitimde Balkan öğrenciler ile Ankara sanayisini tanıtmak amacıyla, Ankara'da dış ticaret yapan şirketlerle, dış ticaret yapma potansiyeli olan şirketler buluşturularak dış ticaretin gelişmesine katkı sağlandı. Bu eğitimler sayesinde uzun vadede, Türkiye ile Balkan öğrencilerin ülkeleri arasındaki ticaret köprüleri güçlenecek, oluşan dostluk ve arkadaşlıklar neticesinde Türkiye'den bu öğrencilerin ülkelerine ziyaret gerçekleştiren iş adamlarına tercüme ve danışmanlık gibi hususlarda destek verilecek ve katılımcılar arasında sosyal kaynaşma ve uyum sağlanmış olacaktır.

TEMSİLCİLER KATILDI

Eğitimde bulunan dış ticarete meraklı Balkan öğrenciler teorik ve uygulamalı eğitimlerin yanı sıra ders aralarında, Ankara’daki firma dış ticaret temsilcilerinin de hazır bulunduğu eğitimde uygulamaya yönelik kafalarındaki soru işaretlerini gidermeye çalıştılar. Dış ticaret temsilcileri ise Balkan ülkeleri ile ilgili ticarete yönelik merak ettikleri hususları Balkan öğrencilere sorma fırsatı buldular. Bir araya gelen grup sosyal medya üzerinden kurdukları platformla birlikte bu ilişkinin eğitimden sonrada sürdürülebilir interaktif bir iletişim haline getirilmesini sağlamış oldular.

SERTİFİKA VERİLECEK

Eğitimler ile Ankara’da faaliyet gösteren işletmelerin küresel rekabet güçlerinin artırılması, insan kaynakları gelişiminin desteklenmesi ve özellikle de Ankara’nın ihracat kapasitesinin artırılması hedeflenmektedir. Konusunda uzman ve deneyimli eğitmenler tarafından gerçekleştirilen eğitimlerin içeriği, dış ticaret esasları ile ilgili farkındalık oluşturmayı, temel düzeyde teorik ve uygulamalı bilgi ve beceri kazandırmaya olanak sağlamaktadır. Tamamen ücretsiz olarak sunulan program sonrasında bir kapanış toplantısı ve sertifika töreni yapılarak, eğitimi düzenli takip eden katılımcılara sertifikaları takdim edilecektir.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.