Gayemiz Ankara’ya sahip çıkmak

Gayemiz Ankara’ya sahip çıkmak

Başkent Ankara Meclisi iftar yemeğinde Ankaralılar bir araya getirdi.

A+A-

Amacı Ankara'ya sahip çıkmak misyonu ile kurulan ve Ankara’nın en büyük sivil toplum kuruluşlarını tek çatı altında toplayan Başkent Ankara Meclisi geleneksel iftar programında Ankaralıları bir kez daha bir araya getirdi. İftar yemeği Karayolları Tesisleri’nde düzenledi. Yoğun katılımla gerçekleşen iftar yemeğine Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, ATO Başkanı Gürsel Baran, DSP eski Genel Başkanı Zeki Sezer, CHP Ankara 2. Bölge Milletvekili Adayı Kenan Nuhut ve Başkent Ankara Meclisi çatısı altında olan Federasyon, Dernek ve STK’ların başkanları ile çok sayıda davetli katıldı.

ankara-meclisi-1.jpg

GAYEMİZ BAŞKENT'E SAHİP ÇIKMAK

Başkent Ankara Meclisi Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat Ceylan, iftar sonrası yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi, “Yaşadığımız şehir burasıysa derdimiz de burası olmalı’ diyerek Başkent Ankara Meclisi'nin Ankara'da yaşayanların Başkentlilik bilincini geliştirip, Ankara'ya sahip çıkmalarını sağlamak üzere kurulduğunu belirtti. Başkent Ankara Meclisi’nin çok geniş bir aile olduğunu aktaran Ceylan, meclisimiz 30’dan fazla hemşeri derneği federasyonu, dernekler, STK’lar, sendika genel başkanları ve kanaat önderlerinden oluşan bir çatı kuruluştur dedi. “Başkentin en büyük problemlerinden biri bilinç eksikliği” diyen ve Ankara’ya gelenlerin burayı sahiplenmemesine dikkat çeken Ceylan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ankara’da yaşayanların tekrar kendi memleketlerine dönme isteği yok, çocuklarının da yok o zaman hep beraber yaşadığımız şehir Başkent Ankara’ya sahip çıkalım ve Başkenti bu sahipsizlikten kurtaralım” dedi.

BAŞKAN TİRYAKİ’YE ÖDÜL

Başkent Ankara Meclisi Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat Ceylan: Yönetim kurulu olarak bu yıl Ankara'ya kattığı değerler nedeni ile Altındağ Belediye Başkanı Sayın Veysel Tiryaki'ye bir ödül takdim etme kararı aldık. Ankaramıza, Altındağ'a inanılmaz hizmetleri oldu. Altındağ'ı marka kent haline getiren çalışmaları ile Türkiye'ye örnek olan bir belediye başkanımız. Kendisini tebrik ediyorum" ifadelerini kullandı.

BENİM İÇİN ÇOK ANLAMLI BİR ÖDÜL

Başkent Ankara Meclisi'nin değerli üyelerine çok teşekkür ettiğini ifade eden Başkan Tiryaki’de şöyle konuştu, “Benim için çok anlamlı bir ödül. Çünkü Başkent Ankara Meclisi, Ankara'da faaliyet gösteren hemşehri dernek federasyonları ve sivil toplum örgütlerinin başkanlarından oluşan bir çatı örgüt. Bu nedenle bu seçkin topluluğun oluşturduğu yönetim kurulu tarafından bu ödüle layık görülmek beni gururlandırdı. Türkiye Cumhuriyeti'nin başkenti Ankara. Ankara'nın başkenti ise Altındağ. Cumhuriyetin kurulduğu, Cumhuriyeti kuranların yaşadığı ilçe Altındağ. Buna rağmen, bundan 15 yıl öncesine kadar ihmal edilmiş bir Altındağ vardı. Tüm gayretimizle Altındağ'ı ayağa kaldırmak için çalışıyoruz. Emek verilmeden, Mevla karşılığını vermez.

ankara-meclisi-12.jpg

MÜCADELEDEN VAZGEÇMEDİK

Altındağ'ın hak ettiği değere kavuşması için yıllardır büyük emek ve mücadele veriyoruz. Çok zor ve sıkıntılı anlarımız da oldu. Ancak mücadeleden hiç vazgeçmedik. Tarihi ve kültürel değerlerimize sahip çıkmak bizim öncelikli görevimizdir. Bu değerleri korumak ve gelecek nesillere sağlam bir şekilde miras bırakmak adına önemli mesafeler kat ettik. Bu önemli ödülü de almış olmak bizim için çok gurur verici ve çalışmalarımızın bir karşılığı adeta. Bu vesile ile tüm konukların Ramazan Bayramı'nı da tebrik ediyorum. Allah Ramazan bereketini üzerimizden eksik etmesin. Tüm İslam coğrafyasının gözyaşı dinsin. Herkese tekrar teşekkür ederim” dedi. Kendisine verilen üstün hizmet ve başarı ödülü için Başkent Ankara Meclisi’nin değerli üyelerine çok teşekkür ettiğini ifade eden Başkan Tiryaki, “Benim için çok anlamlı bir ödül, bu ödüle layık görülmek beni gururlandırdı” dedi.

ANKARA'YA HİZMET ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Gecede bir ödül de Ankara’ya ve Ankaralılara vermiş olduğu hizmetlerden ötürü Ankaralılar Vakfı ve Başkent Ankara Meclisi onursal başkanı olan Ayhan Sümer’e takdim edildi. Ayhan Sümer ödülünü, Başkan Tiryaki’nin elinden aldı.1938'den beri Ankara'da yaşayan ve bu zamana kadar Ankara'ya birçok hizmette bulunan Ayhan Sümer aldığı ödül sonrası yaptığı konuşmada, “Ankara'da gezmediğim sokak, basmadığım cadde kalmadı. Türkiye'nin 15 milyonluk zamanını yaşadım. Ömrüm yettiği kadar Ankara ve Türkiye'ye hizmet etmeye devam edeceğim. İnsanların yaşadığı ülkeye, yaşadığı şehre birtakım borçları vardır. İnsana ve eğitime yatırım yapılması gerektiğine inanıyorum” diyen Sümer, tüm Başkent Ankara Meclisi üyelerine teşekkürler etti.

ankara-meclisi-14.jpg

ankara-meclisi-15.jpg

ankara-meclisi-16.jpg

ankara-meclisi-17.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.