Gençler meslek bilinci kazanıyor

Gençler meslek bilinci kazanıyor

Bilkent Üniversitesi’nin 15-17 yaş gençler için düzenlediği Gençlik Akademisi Programı birbirinden ilginç dersler içeriyor.

A+A-

Bilkent Üniversitesi’nin 15-17 yaş gençler için düzenlediği Gençlik Akademisi Programı birbirinden ilginç dersler içeriyor. 30 Haziran tarihine kadar Türkiye’nin her tarafından 100 öğrencinin katılımı ile gerçekleşen Gençlik Akademisi Programının amacı gençler arasında meslek bilincini oluşturmak.

İLGİNÇ AKTİVİTELER

Gençlerin birbirinden ilginç aktivitelere katılarak Müzikten Turizme, Mühendislikten Hukuka, Felsefeden İşletmeye, Mütercim Tercümalığa kadar çok geniş bir yelpazede meslekleri tanımalararına yönelik hazırlanan programda 33 meslek tanıtılıyor; Psikoloji konularını içeren “Beyin ve Görsel Yanılsamalar Fuarı”, Siyaset Bilimi konularını içeren “Üst Akıl Ben Olsam”, “Canlı Heyecanlı Arkeoloji”, “Hayat ve Hukuk”, Felsefe konularına yönelik “Düşünce Deneyleri ve Bilincin Doğası”,Fizik alanı için “Işıkla Ölçüm Yapmak”, Endüstri Mühendisliği için “Kaçınılmazı Yönetebilmek”, Turizm ve Otelcilik alanında “Makarna Ziyafeti”, Güzel Sanatlar için “Mozaik Çalışması”, Makina Mühendisliği için “Sürücüsüz Minyatür Arabalar ile Trafikte Yol Alma”, Müzik alanında “Orkestranın İçinden” bu derslerden sadece bazısı.

100 ÖĞRENCİ KATILDI

Öğrenciler mesleki çalışmaların yanı sıra yoğun olarak spor aktivitelerine ve kültürel etkinliklere de katılıyorlar. Program Koordinatörü Hale Öklü; bu yıl yedincisini düzenledikleri programa yoğun ilgi olduğunu ama ancak 100 öğrencilik katılımın kabul edilebildiğini, bu yaşta meslek bilincinin oluşturulmasının ileride öğrencilerin tercih yaparken çok önemli olduğunu, bu programda çocukların hem eğlendiklerini hem de meslekleri öğrendiklerini belirtti.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.