Gültekin Uysal: Muhalefet etmek yasak mı?

Gültekin Uysal: Muhalefet etmek yasak mı?

Demokrat Parti Genel Başkanı ve Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, Ankara İl Teşkilatını makamında kabul etti.

A+A-

Ankara İl Teşkilatını kabulde konuşan Demokrat Parti Genel Başkanı ve Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, “Önümüzde ekonomik anlamda vatandaşlarımızın acısını 31 Mart’tan sonra daha fazla hissedeceği ve önüne acı bir faturanın geleceği bir Türkiye vasatı var” ifadelerini kullandı.

Demokrat Parti Genel Başkanı ve Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, Ankara İl Teşkilatını makamında kabul etti. Ankara İl Başkanlığına atanan Selami Genel Başkanlığındaki il teşkilat mensuplarından oluşan bir heyet, Genel Başkan Uysal’a bir ziyaret gerçekleştirerek istişarelerde bulundular. Ankara il teşkilatı olarak Genel Başkan Gültekin Uysal’ın milletvekilliğini kutlamak ve yeni oluşturulan teşkilatı tanıtmak ve yaptıkları çalışmaları paylaşmak amacıyla gerçekleştirilen ziyarette önemli açıklamaLar yapan Genel Başkan Gültekin Uysal, şunları ifade etti:

gultekin-uysal-1.jpg

KÖKLÜ BİR MÜCADELEYİ HEP BİRLİKTE VERİYORUZ

“Selami Başkanın nezdinde yeni il yönetimine hayırlı olsun dileklerimi iletiyorum. Olmazların ortaya çıktığını düşündüğümüz bir süreçte iddialarımızın sınanmışlığını ve Türkiye’nin beklentilerini göz önünde bulundurarak bu mücadeleyi sürdürme niyeti ve gayretindeyiz. Türkiye’de pek çok değişimi hep beraber yaşadık. Partimizde büyük ve köklü bir mücadeleyi birlikte veriyoruz. Önümüzde yerel seçimler var. Son yapılan referanduma, genel seçimlere ve önümüzdeki yerel seçimlere baktığımızda birbirini tamamlayan bir iklim dahilinde geliştiğini görüyoruz. Türkiye’nin dayatmalarla karşı karşıya kaldığı bir süreci yaşıyoruz. Siyasi tarihimizle mukayese edemeyeceğimiz bir siyasi iklimde “fiilen iktidara muhalefet etmenin neredeyse yasak” hale getirildiği bir süreç bu” dedi.

TÜRKİYE’NİN BEKA MESELESİ VARDIR

Yine de bu kürsüden söz söylüyor oluşumuz büyük önem arz ediyor diyen Gültekin Uysal, “Yeni ortaya çıkmış siyasi yapılar değil, arkasında büyük bir tecrübe ve hizmetin, icraatın olduğu bir parti olarak, dışarıdan içeriden uğradığımız bütün operasyonlara rağmen, mücadelemizi büyük bir inanmışlıkla sürdürüyoruz. Bugün ekonomi alanından başlayarak maalesef “süreçleri geçiştirelim yerel seçim akabinde kendimizi bir yere atalım” anlayışı içerisinde tüm vatandaşlarımızın acısını 31 Mart’tan sonra daha fazla hissedeceği ve önüne acı bir faturanın geleceği bir Türkiye vasatı var. Üzülerek görüyoruz ki her seçim öncesi, iktidar her dara düştüğünde Türkiye’nin bir beka meselesi ortaya çıkıyor” şeklinde konuştu.

gultekin-uysal-12.jpg

TÜRKİYE, İSTİKAMETİNİ KAYBETMİŞ BİR GÖRÜNTÜ VERİYOR

Demokrat Parti Genel Başkanı Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi, “Dün TBMM’de 2019 bütçesi görüşülürken Dışişleri Bakanlığı’nın bütçesi görüşülürken ben de bir konuşma yaptım. Orada da ifade ettiğim gibi; Türkiye savrulmuş, istikametini kaybetmiş bir görüntü veriyor. Avrupa Birliği ile ilişkiler sadece mülteciler kıskacında yürütülüyor. 3,5 milyon Suriyeli mültecinin çatımız altında yaşamasının da yol açtığı pek çok meseleyi hep beraber yaşıyoruz. Geldikleri yerde ve Türkiye’de demografik yapının değiştirilmesini tehdit edecek, kapalı devre yaşayan, topluma karışmayan, dilimizi öğrenemeyen, bir taraftan da itilip kakılan, çok büyük bir bütçeyi harcarken gelecekte pek çok tehlikeyi barındıran ciddi bir nüfustan bahsediyorum.”

ESNAFIMIZ BÜYÜK BİR SIKINTI İÇERİSİNDE

Siyasette bütçenin dışında her şey konuşuluyor diyen Uysal, “Türkiye’nin gerçek gündemini bir türlü konuşamadığımız bir ortamdayız. İnatla ve ısrarla inandığımız gerçekleri paylaşmaya gayret ediyoruz. Bakınız; son 5 sene içerisinde 7 tane yapılandırma çıkartmışlar. Son yapılandırmanın geri dönüşünü incelediğimizde; vergide yüzde 18 civarında bir geri dönüş var, sosyal güvenlik primlerinde yüzde 7 civarında bir geri dönüş var. Bu bile başlı başlına bugün Türkiye’de yaşanan esnafın, küçük ve orta ölçekli işletmelerin derinden işleyen büyük bir sıkıntı içerisinde olduğunu gözler önüne seriyor” ifadelerini kullandı.

HER BÖLGEDEN KENDİ ADAYLARIMIZI ÇIKARTACAĞIZ

Demokrat Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Uyanık da kabul sırasında yaptığı konuşmada her bölgeden aday çıkartacaklarını, çıkartılacak güçlü adaylar etrafında bir ittifak ortamı yaratacaklarını söyleyerek seçim takviminin açıklanmasıyla kesinleşen tüm adayları açıklayacaklarını söyledi.

GÜVENİNİZE HEP LAYIK OLACAĞIZ

Demokrat Parti Ankara İl Başkanı Selami Genel, Genel Başkanın kabulünden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Sayın Genel Başkanım öncelikle bizi makamınızda kabul ettiğiniz için teşekkür ediyoruz. Verdiğiniz görev üzerine el birliği ve işbirliği ile sizin izinizde Ankara İl Teşkilatını layık olduğu yere getirmeye çalışacağız. Yönetimimizi oluşturduk. İtimadınıza güveninize her zaman layık olacağız. Teşkilatımızın ve genel merkezimizin her zaman yanında olarak etkili bir şekilde çalışacağız. İlçe teşkilatlarımızda da çalışmalara başladık” şeklinde konuşmasını sürdüren Genel İl teşkilatını güçlendirmek adına yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi. Eksiklikleri olan ilçelerdeki eksiklikleri gidererek güçlendirdikleri, aday tespitleri de yaptıklarını dile getirdi. Ziyaret sırasında Demokrat Parti ilçe başkanları da söz alarak yerel seçimlere yönelik çalışmalar hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Ziyarette Genel İdare Kurulu Üyesi Gürhan Eryol, Yüksek Haysiyet Divanı üyeleri Birol Gökçe ve Sakin Kandemir de hazır bulundu.

Demokrat Parti Genel Başkanı Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, Ankara İl Teşkilatını makamında kabul etti

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.