Hacı adayları bilgilendirildi

Hacı adayları bilgilendirildi

Ankara İl Müftülüğü’nün hac farizasını yerine getirecek olan “5223” hacı adayımıza yönelik düzenlemiş olduğu “2019 Yılı Hacı Adayları Eğitim ve Bilgilendirme Semineri” Kocatepe Camii’nde gerçekleştirildi.

A+A-

Ankara İl Müftülüğü’nün hac farizasını yerine getirecek olan “5223” hacı adayımıza yönelik düzenlemiş olduğu “2019 Yılı Hacı Adayları Eğitim ve Bilgilendirme Semineri” Kocatepe Camii’nde gerçekleştirildi. Seminere çok sayıda hacı adayı katıldı. Kocatepe Camii İmam Hatibi Mehmet Atıcı’nın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan seminerde konuşan Ankara Müftümüz Mehmet Sönmezoğlu; Hacca gitmeden önce ve hac yolculuğu esnasında yapılması gerekenleri anlatarak, hacı adaylarına önemli tavsiyelerde bulundu.

SİZLER MİSAFİRSİNİZ

Hac vazifesinin hakkıyla yerine getirilmesi gerektiğini ve ibadetten alıkoyacak her şeyden uzak durulması gerektiğini hatırlatan Ankara İl Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu yaptığı konuşmada şunları söyledi, “Kıymetli Hacı adaylarımız “Sizler Rahmanın misafirleri olarak Hacca gitmeye hak kazandınız, bu yolculuğun tekrarı olmayabilir ve genelde de olmuyor. Öyleyse hac farizamızı yerine getirmek üzere çıkacağınız bu yolculuğu sıradan bir seyahat ve sıradan bir gezme olarak asla algılamayın. Hakkıyla eda edilen bir hac farizası, hac ibadeti, o kulu bütün günahlarından arındırarak günahsız bir hale getirir” dedi.

HACILAR BİLGİLENDİRİLDİ

Hacı adaylarının katıldıkları hac yolculuğu öncesi eğitim seminerlerinde; Hac İrşad hizmetleri, Medine’de yapılacak görevler ve hizmetler, Umrenin tarifi, Tavaf ve Say, İhramdan çıkma, Arafat’a hazırlık, Arafat vakfesi, Müzdelife vakfesi, Şeytan taşlama, Ziyaret tavafı, Hacılara teknik bilgiler verilmesi, Hacıların kafile başkanları ve görevlilerle tanıştırılması gibi konularda hacı adaylarına uygulamalı anlatımlar ile bilgilendiriliyor. “2019 Yılı Hacı Adayları Eğitim ve Bilgilendirme Semineri’’ İl Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu’nun konuşmaları, Hac ve Umre Hizmetlerinden sorumlu İl Müftü Yardımcısı Mehmet Münip Şallıoğlu’nun sunumlarından sonra Hac ve Umre Hizmetleri Şube Müdürü Abdullah Bozkurt’un yaptığı dua ile sona erdi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.