Kalecik’te Yöreye Özgü Ürünlerin Ticarileşmesinde Kalite Süreçleri

Kalecik’te Yöreye Özgü Ürünlerin Ticarileşmesinde Kalite Süreçleri

Ankara Kalkınma Ajansı ve Kalecik İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü arasında “Kalecik’te Yöreye Özgü Ürünlerin İşlenmesi, Paketlenmesi, Depolanması, Markalaşması ve Ticarileşmesinde Kalite Süreçleri” projesi için imzalar atıldı.

A+A-

Ankara Kalkınma Ajansı ve Kalecik İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü arasında “Kalecik’te Yöreye Özgü Ürünlerin İşlenmesi, Paketlenmesi, Depolanması, Markalaşması ve Ticarileşmesinde Kalite Süreçleri” projesi için imzalar atıldı. Kalecik İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından yürütülecek proje ile müdürlük personeline kırsalda yöreye özgü ürünlerin işlenmesi, paketlenmesi, depolanması, markalaşması ve ticarileşmesine yönelik eğitimler verilmesi planlanıyor.

Kalecik’te mevcut tarımsal ürünlerin sanayiye kaliteli ham madde sağlayıcı kaynaklar olarak entegrasyon çalışmalarının başlatılması ihtiyacı öncelikli bir konu olarak öne çıkıyor. Kalecik İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü de kırsaldaki çiftçilere tarımsal destekleri sunmaya devam ederken desteklerin daha etkin olması adına kurumsal kapasitenin artırılmayı amaç edinerek bu projeyi gerçekleştirecek. Proje ile kurumda çalışan 13 ziraat mühendisi ile 5 veteriner hekimin katılım sağlayacağı eğitim ile Kalecik genelindeki tarımsal ürünlerin sanayiye kaliteli hammadde olarak kazandırılmasına katkı sağlanması hedefleniyor.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.