Kırşehirliler iftarda buluştu

Kırşehirliler iftarda buluştu

Kırşehirli Dernekler Federasyonu’nun geleneksel iftar programı yoğun katılımla gerçekleşti. Davetlilerin salona sığmadığı organizasyona, katılım üst düzeyde gerçekleşti. 

A+A-

HABER FOTOĞRAF
AYNUR ÇETİN 


Kırşehirli Dernekler Federasyonu adına Genel Başkanı Hilmi Gökçınar’ın ev sahipliğinde düzenlenen iftar programı büyük ilgi gördü. Çok sayıda davetli topluluğunun katıldığı geceye Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga, Danıştay Başkanı Zerrin Güngör, Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akarca, Ankara Valisi Ercan Topaca, Kırşehir Valisi Necati Şentürk, Meclis Eski Başkanı Cemil Çiçek, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici,BBP Genel sekreteri Üzeyir Tunç, AK Parti Kırşehir Milletvekilleri Mikail Aslan, Salih Çetinkaya, Çankaya Kaymakamı Kadir Çakır, Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, federasyona bağlı onur kurulu üyeleri sanayici ve iş adamları  katıldı.

kirsehirliler-iftari3.jpg
GÖKÇINAR’DAN BİRLİK VE BERABERLİK VURGUSU
Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan iftar programın açılış konuşmasını Kırşehirli Dernekler Federasyonu Başkanı Hilmi Gökçınar yaptı. Gökçınar, “Katılımlarından dolayı davetlilere teşekkür ederek federasyon çalışmaları hakkında bilgi verdi. Birlik ve beraberlik vurgusu yapan Gökçınar, salonda gördüğü manzaradan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Ankara Valisi Ercan Topaca’ya yaptıkları ziyarete değinen Gökçınar, Vali’nin sıcak ve yapıcı karşılamasından duyduğu memnuniyetini” dile getirdi. 

kirsehir-belediye-baskani-yasar-bahceci.jpg
KUCAK DOLUSU SELAM GETİRDİM
Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci DE Kırşehir’den sıcak ve kucak dolusu sevgi ve selam getirdiğini dile getirdi. Bahçeci, “Bu birlikteliği görmek bizi mutlu ediyor. Allah bozmasın. Bu birlikteliğiniz Ankara’ya da güç katacaktır. Kırşehirliler Günü için Ankara’da biz de sizlerle birlikte olacağız” dedi.

ak-parti-kirsehir-milletvekili--salih-cetinkaya.jpg

TÜRKİYESİZ DÜNYA OLMAZ
AK Parti Kırşehir Mellitvekili Salih Çetinkaya, “Allah devletimize, milletimize, Cumhurbaşkanımıza zeval versin. Rabbim bu ülkeyi gelecek nesillere taşısın. Türkiyesiz dünya olmaz. Yeni gelecek, Türkiye’nin geleceği olacak. 

ak-parti-kirsehir-milletvekili-mikail-aslan.jpg

ANKARA’DAKİ NÜFÜSU SAYILI İLLERDENİZ
AK Parti Kırşehir Milletvekilleri Mikail Aslan, konuşmasına Federasyona teşekkür ederek başladı. Aslan, Ankara’daki Kırşehir nüfusunun fazlalığına dikkat çekerek, birlik ve beraberliğin bozulmaması dileğinde bulundu.

danistay-baskani-zerrin-gungor.jpg

KIRŞEHİRLİ OLMAKTAN İFTİHAR DUYUYORUM
Danıştay Başkanı Zerrin Güngör; konuşmasına “Bozkırın güzel ve değerli insanları sizleri selamlıyorum” diyerek başardı. Güngör, “Başka bir programa katıldığımız için iftarınıza katılamadık. Kırşehirli olmaktan iftihar duyuyorum. Kırşehir ahi şehridir. Gelenekleriyle, görenekleriyle tarihyle önemli bir değere sahiptir. Birbirimize sahip çıkalım, yükselen arkadaşlarımızın önünü açarak, onlara destek verelim” dedi.

yargitay-baskani-ismail-rustu-cirit.jpg

FAHRİ KIRŞEHİRLİYİM
Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit de yaptığı konuşmada kendisinin de fahri bir Kırşehirli olduğunu belirterek, Kırşehirlilerle birlikte olmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi. 

yargitay-cumhuriyet-bassavcisi-mehmet-akarca.jpg

BU CUMHURİYET KOLAY KURULMADI
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akarca’da “Bu güzel birlikteliğinizi görünce, Allah daim etsin diyorum. Kırşehir kültürüyle değerleriyle güzel bir şehirdir. Tüm İslam aleminin ramazanını kutluyorum. Bu Cumhuriyet kolay kurulmadı. Demokrasimize, hukukumuza sahip çıkalım. Başta 15 Temmuz şehitlerimiz olmak üzere, tüm şehitlerimize rahmet diliyorum-“ diye konuştu.

kirsehir-valisi-necati-senturk.jpg

TANITIM GÜNLERİ DÜZENLEYECEĞİZ
Kırşehir Valisi Necati Şentürk, davetlileri selamlayarak, “İftar sofralarındaki nimetleri bize lütfeden Yüce Allah’a hamd, O’nun Resulüne salat ve selam ediyoruz. Allah’ın selamı, rahmeti ve bereketi hepinizin üzerine olsun. Bu yıl Kırşehirlilerin de desteği ile Ankara’da Kırşehir Tanıtım Günleri’ni düzenleyeceğiz” dedi. Vali Şentürk, konuşmasını kendi yazdığı şiiri okuyarak tamamladı.

ankara-valisi-ercan-topaca.jpg

KIRŞEHİRLİLER VATANINI ÇOK SEVEN İNSANLARDIR
Ankara Valisi Ercan Topaca, tutulan oruçların kabul olmasını dileyerek, “Kırşehirli çok sayıda dostlarım var. Kırşehirli Dernekler Federasyonu, heyet olarak birkaç defa beni ziyaret ettiler. Bu ziyaretlerinde samimi, çalışkan, iyi niyetli, gayretli, vatanını milletini seven mert insanları gördüm. Adeta Hacı Bektaş-ı Veli’nin torunlarını, Aşık Paşa’nın torunlarını, Neşet Ertaş’ın torunlarını, onlara yaraşan insanları gördüm. Ankara Valisi olarak bu güzel insanlara her zaman yardımcı olmak, onlara hizmet etmek, onlarla birlikte çalışmaktan onur duyduğumu ifade etmek istiyorum. Ayrıca Federasyon Başkanı Hilmi Gökçınar’ı ve ekibini de bu çalışmalarından tebrik ediyorum” diye konuştu. Vali Topaca, yaklaşan Ramazan Bayramının herkes için hayırlara, güzel günlere, barışa, huzura vesile olması temennisinde bulundu.
Öte yandan yoğun programları nedeniyle iftar programına katılamayan Meclis Başkanı İsmail Kahraman ve Başbakan Binali Yıldırım’ın gönderdikleri telgraflar okundu. Her iki liderin telgrafları salonu dolduran misafirler tarafından büyük alkış gördü.

kirsehirliler-iftari6.jpg

kirsehirliler-iftari7.jpg
 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.