Kırşehirliler Vakfı Çankaya Belediyesi İftarına İlgi Büyük Oldu

Kırşehirliler Vakfı Çankaya Belediyesi İftarına İlgi Büyük Oldu

Çankaya Belediyesi ve Kırşehirliler Vakfı’nın beraber düzenlediği iftar yemeği Kırşehirlilerin yoğun katılımıyla gerçekleşti.

A+A-

CHP Ankara 2. Bölge milletvekili adayı Yıldırım Kaya “Kırşehirlilerin Çankaya’da istediği Kırşehir Evi başımın gözümün üstüne. Turgut Altınok Keçiören’de Kırşehirliler Vakfı’na arsa veriyor da Yıldırım Kaya Milletvekili olacak buraya bir Kırşehirliler Evi yapılmasına öncülük etmeyeceğim olur mu öyle şey? Bunun hiçbir mümkünatı yok” dedi.

Çankaya Belediyesi ve Kırşehirliler Vakfı’nın beraber düzenlediği iftar yemeği Kırşehirlilerin yoğun katılımıyla gerçekleşti. Birlik ve beraberliğin en somut örneğinin yaşandığı iftar yemeğinde 7’den 70’e katılan Kırşehirlilerle adeta gövde gösterisi yaptı. Ayrıca düzenlenen iftar yemeğinde Kırşehirliler tarafından Çankaya bölgesinde istenen Kırşehirliler Evi’nin yapımı için de sözler alındı.

PROGRAMA YOĞUN KATILIM

Çankaya Belediyesi ve Kırşehirliler Vakfı’nın ortaklaşa düzenlendiği iftar yemeğine CHP Ankara 2. Bölge 2. Sıra Milletvekili Adayı Yıldırım Kaya, Çankaya Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürü Ali Selvi, Kırşehirliler Vakfı Başkanı Oğuz Altın ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Kırşehirliler Birliği Derneği Başkanı Recep Dedebali ve Yönetim Kurulu Üyelerinin yanı sıra çok sayıda Kırşehirli katıldı.

kirsehir-vakfi-(4).jpg

HEMŞERİLERİMİN KARŞISINDA DİLİM TUTULUYOR

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara 2. Bölge 2. Sıra milletvekili adayı Yıldırım Kaya programda yaptığı konuşmada “ Çok kıymetli hemşerilerim sizlerin arasında bulunmak beni her seferinde heyecanlandırıyor. Binlerce insanın karşısında konuşma yapıyorum ama Kırşehirlilerin karşısına geldiğimde insanın dili tutuluyor. Çünkü sizler gerçekten Orta Anadolu’nun bozkırın tezenesi, bozkırın sesi, nefesi, soluğu olanlardansınız. Özellikle burada kadınlarımız var. Kırşehirlilerin Vakfı’nın yürüttüğü mücadelede Kırşehir Dernekler Federasyonu’nun yürüttüğü mücadelede kadınlarımızı hep ön saflarda görmeye başladık. Burada federasyonun Kadın Kolları Başkanı çok büyük emekler veriyor ve kadın örgütlenmesinde bugüne kadar yılmadan usanmadan dernek vakıf ayrımı da yapmadan bir çalışma yürütüyor” ifadelerini kullandı.

kirsehir-vakfi-(1).jpg

BABAM DA KIRŞEHİRLİLERE ÇOK İYİ HİZMET ETTİ

Kaya “Buraya gelmeden önce Belediye Başkanımız Alper Taşdelen aradı. O Yıldırım Abi Kırşehirlilerle buluşacağız ama bugün hiç beklemediğim bir toplantı çıktı o yüzden katılamayacağım dedi. Benim çok sevdiğim kıymetli müdürümüz var Sosyal Hizmetler Müdürü Ali Selvi oda aslında bir Kırşehirli gibi emaneti devir alacak gibi bir arkadaşımız. Başkanımızın söylediği şudur; Ben, babamın döneminde de Kırşehirlilere dair çok iyi hizmet ettiğini biliyorum. Babamdan aldığım terbiye örgütümden aldığım gelenek Kırşehirlilere sahip çıkmamı bir görev olarak veriyor” dedi.

KIRŞEHİRLİLER EVİ YAPILMASINA ÖNCÜLÜK ETMEYECEĞİM OLUR MU ÖYLE ŞEY?

Kaya sözlerine Çankaya’da açılması planlanan Kırşehir Evi’ne değinerek “Oğuz Başkanım baştan beri bir çalışması var. Diyor ki bu Kırşehirliler Vakfı’na bir Kırşehir Evi’ni Çankaya’da inşa etmek istiyorum diyor. Bu benim en büyük arzum en büyük çabam diyor. Belediye başkanımıza iletilmek üzere genel sekreterimizin sözlü başkanımızın da yazılı bir talebi var. Bu talep başım gözüm üstüne. Turgut Altınok Keçiören’de Kırşehirliler Vakfı’na arsa veriyor da Yıldırım Kaya Milletvekili olacak buraya bir Kırşehirliler Evi yapılmasına öncülük etmeyeceğim olur mu öyle şey? Bunun hiçbir mümkünatı yok. Belediye başkanımız bu işi bize bırakmaz ama bunun takipçisi olmak Kırşehir Evi’nin açılışını hep birlikte inşallah bana nasip olur” ifadelerini kullandı.

KIRŞEHİR MİLLETVEKİLİ SAYISI BEŞ OLACAK

Kaya 24 Haziran seçimlerine değinerek “Ben bunu daha öncede söyledim Kırşehir’in 1950 yılında beş milletvekili vardı. Şimdi ise Kırşehir milletvekili sayısı iki. Size sözümüz olsun sizin de çabanız olsun 1950 yılında beş milletvekilini elimizden alanlara inat 2018’de Kırşehir’in milletvekili sayısı parlamentoda en az beş olacak. Beş olacak ki rahmetli Osman Bölükbaşı’nın kemikleri sızlamasın. Ben bu konuda üzerimize düşen çabayı göstereceğime inanıyorum. Çıkarmış olduğunuz adaylar için ben günde yirmi saat çalışıyorum. Yani Kırşehirlilerin adayı olarak Yıldırım Kaya 2. Bölgede 2. Sıradaymış. Ben onun için yirmi saat çalışıyorum sizlerden de ikinci sıradaki adayınıza günde iki saat çalışmanızı istiyorum” dedi.

ÇANKAYA BELEDİYESİ’NDEN KIRŞEHİR EVİ İSTİYORUZ

Kırşehirliler Vakfı Genel Sekreteri Ali Çetin iftar programında yaptığı konuşmada “Biz Çankaya Belediyesi’nden güzel bir Kırşehir evi istiyoruz. Güzel merkezi bir parktan Yıldırım Bey’den istirham ediyoruz. Belediye Başkanımız Alper Bey burada olsaydı ondanda istirham edecektik. Artık bunu Yıldırım Bey’e havale ediyoruz” dedi.

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.