Kırşehirlileri buluşturan iftar

Kırşehirlileri buluşturan iftar

Kırşehirliler Derneği Ankara’da yaşayan hemşerilerini iftarda buluşturdu.

A+A-

Kırşehirliler Derneği Ankara’da yaşayan hemşerilerini iftarda buluşturdu. KIR-DER Başkanı Orhan Aydın’ın öncülüğünde düzenlenen iftar yemeğinde 24 Haziran seçimlerinde Ankara’dan aday gösterilen milletvekili adayları hemşerilerine kendilerini tanıtıp destek istediler.

Kırşehirliler Derneği (KIR-DER)’in geleneksel olarak düzenlemiş olduğu Ramazan ayındaki iftar programı bu yıl kendilerine ait olan Keçiörendeki Kırşehir Evi’nde geniş katılımla yapıldı.

ADAYLARA DESTEK VERDİLER

Aynı zamanda Ankara'dan aday olan milletvekillerinin tanıtımına katkı sağlamak amacıyla da gerçekleşen iftarda Ankara’da yaşayan Kırşehirlilerin yanı sıra Ankara dışından da çok sayıda davetli katıldı. KIR-DER Yönetim Kurulu Üyesi Murat Köksal’ın sunumuyla gerçekleşen iftara, Kırşehirli milletvekili adaylarından, AK Parti’den aday olan Hacı Turan, Arife Polat Düzgün, Enes Şişman, MHP’den aday olan Nevin Taşlıçay, Tarkan Toper’in yanı sıra, Kırşehir eski milletvekillerinden Abdullah Çalışkan, Metin Çobanoğlu, Kırşehir Eski Belediye Başkanı Halim Çakır, Keçiören Belediye Başkanı Adnan Baloğlu, Ak Parti Keçiören İlçe Başkanı Şükrü Özek, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Mehmet Doğanay, SASA Hukuk Bürosunun Sahibi Saliha SASA, KIR-DER Eski Başkanı Kemal Çalışkan, KIR-DER Eski Başkanı Lokman Yıldırım, Tuhafiyeciler Odası Başkanı Raşit Kanık, Mucurlular Derneği Başkanı İzzet Güner, KIR-DER’in Kurucu Başkanlarından Osman Hoşcan, KIR-DER Başkanı Orhan Aydın ile birlikte yönetim kurulu üyeleri, şube başkanları ile birlikte çok sayıda Kırşehirli katılarak parti gözetmeksizin her partideki milletvekili adaylarına desteklerini gösterdiler. İftar yemeği her zaman olduğu bu etkinlikte de sahneye davet edilen Kırşehir Eski Belediye Başkanlarından Halim Çakır’ın İftar duası yemek duası yapıldı.

BİZ KIRŞEHİRLİLERİN HAKKINI KORUYACAĞIZ

KIR-DER Genel Başkanı Orhan Aydın yemek duası sonrası yaptığı konuşmasında “KIR-DER Genel Merkezi yönetimine yeni başkan seçildiğini, buna rağmen derneğin değişik kademelerinde görev aldığını, KIR-DER’in 1987 yılında kurulduğunu, altı şube ile bu güne kadar pek çok faaliyetlere imza attığını" belirterek sözlerini şöyle tamamladı, Ankara’da eski olmakla birlikte oldukça da örgütlü bir dernek olan KIR-DER’in eskiden de olduğu gibi edindiği misyonu gereği diğer illerdeki Kırşehirlilerde dahil olmak üzere, Ankara ve Kırşehir’de yaşayan Kırşehirliler arasında yardımlaşma, kültürümüzün tanıtılması, Kırşehirliler arasında dayanışma faaliyetlerine devam edeceklerini belirten Yıldırım, ülkemiz ve Kırşehir ortak menfaatleri konusunda, doğrunun yanında olmak koşulu ile dernek olarak üzerlerine düşen görevi yapmaya hazır olduklarını her zaman hemşerilerinin yanında olduğunu ve hemşerilerinin de derneklerine sahip çıkmalarını isteyen Orhan Aydın, hep beraber tek yürek, tek ses ile birlik ve beraberliğe davet ederek, Kırşehir ve Kırşehirlilerin hakkını koruyacağını ve savunacağını” söyledi.

KENDİLERİNİ TANITTILAR

Kır-Der Genel başkanı Orhan Aydın’ının ardından Ankara'dan aday olan Kırşehirli Milletvekili adaylarından, AK Parti’den Hacı Turan, Arife Polat Düzgün, Enes Şişman, MHP'den aday olan Nevin Taşlıçay, Tarkan Toper gelen konuklara kendilerini tanıtarak destek isteyerek bu seçimde Kırşehir’in gücünü göstermelerini beklediklerini dile getirdiler. İftar yemeğine katılan Kırşehirliler yemeklerini yedikten sonra çaylarını içip bol bol sohbet edip hasret giderdiler. Bu anlamlı akşam hatıra fotoğrafı çekiminin ardından sona erdi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.