Kırşehirlilerin dayanışması örnek olmalı

Kırşehirlilerin dayanışması örnek olmalı

Ankara Valisi Ercan Topaca, Kırşehir Çayağzı Kasabası Kültür ve Yardımlaşma Derneğini ziyaret ederek geçtiğimiz ay meydana gelen hasarda zarar gören vatandaşların sorunlarını dinledi.

A+A-

ANKARA VALİSİ VE MAMAK PROTOKOLÜNDEN ÇAYAĞZI DERNEĞİ’NE ZİYARET

Ankara’daki Kırşehirlilerde bir dayanışma ve kaynaşma olduğunu söyleyen Ankara Valisi Ercan Topaca, “İyi günde, kötü günde birlikte olan bir devlet yapısını inşallah çocuklarımıza teslim edeceğiz. Onlar da bu yürüyüşümüzü devam ettirecekler. Kırşehirliler yardımlaşmanın ve birlikteliğin en güzel örneklerini her zaman ortaya koymuştur” dedi.

Ankara Valisi Ercan Topaca Boğaziçi Mahallesi Kırşehir Çayağzı Kasabası Kültür ve Yardımlaşma Derneğini ziyaret etti. Ziyarete Vali Ercan Topaca’nın yanı sıra Vali Yardımcısı Bilal Bozdemir, Mamak Kaymakamı Ziya Polat, Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Mamak İlçe Emniyet Müdürü Bülent Yiğit, AK Parti Mamak İlçe Başkanı Abdullah Özer, Kırşehirli Dernekler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Kani Araz ve Genel Sekreter Hüseyin Ata, Kırşehir Çayağzı Kasabası Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Mehmet Kızılırmak, dernek üyeleri ve çok sayıda Kırşehirli’nin yanı sıra mahalle sakini katıldı. Samimi ve sıcak sohbet havasında geçen ziyarette Vali Topaca sel baskınında maddi zarara uğrayan vatandaşların sorunlarını yerinde dinledi.

cayagzi-koyu1.jpg

DEVLETİMİZ YANIMIZDA

Kırşehir Çayağzı Kasabası Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Mehmet Kızılırmak, davetlerine icabet ettikleri için Vali Ercan Topaca ve davetlilere teşekkür ederek şunları söyledi, “Sel felaketinde başta Sayın Valimiz olmak üzere Belediye Başkanımız ve devletimizin yetkili organları felaket yaşandığı andan itibaren hemen halkımızın yanında olarak devletimizin büyüklüğünü bir kez daha hissettirmiştir. Devletimizin desteğini her zaman yanımızda hissettik. Yaralarımızı ne hızlı şekilde sardılar ve bizleri yalnız bırakmadılar” ifadelerini kullandı.

DEVLET OLARAK YARAYI HEP BİRLİKTE SARDIK

Vali Ercan Topaca burada yaptığı konuşmada sel felaketinde halkın gösterdiği anlayış için onlara teşekkür ederek “Kimse çok ağlayıp, sızlayıp feveran etmedi. Devlet yanında olunca hep birlikte bu yarayı kısa sürede sardık. İnşallah bundan sonra bu tür felaketleri ne mahalle olarak ne ülke olarak yaşamama temennisinde ve duasında bulunuyoruz. Bu topluluk, ülkemizin geleceği, toplumun ayakta kalması açısından umudumu güçlendirdi. Anadolu’nun Çayağzı gibi bir bölgesinden daha büyük bir şehre gelip burada o kültürü yaşatmak, daha büyük toplumlarda kaybolmamak milletimizin bekası için önemlidir. Bu, bir dayanışmayı gösteriyor; kendi aranızdaki muhabbeti, sevgiyi, saygıyı, birbirini kollamayı gösteriyor.

cayagzi-koyu2.jpg

DERNEKLERİMİZ KÜLTÜRÜMÜZÜ YAŞATIYORLAR

Daha büyük topluluklarda birçok kişi kültürünü, inancını, örfünü kaybediyor. Bunu kaybetmemenin yolu bu tür birlikteliklerdir. Bu boyutuyla ben derneği ayakta tutan sizlere ve Dernek Başkanı’na teşekkür ediyorum. Bizim coğrafyamız hakikaten sorunlu bir coğrafyadır. Stratejik değerinden dolayı hep birilerinin müdahale ettiği bir coğrafyadır. Atalarımız bu coğrafyanın inancını, kültürünü, geleneklerini yaşatmak için direnmiştir. Bugün de aynı sorumluluğu bizler taşıyoruz. Çevremizdeki, komşu ülkelerdeki sıkıntılar bu problemin hiç geçmeyeceğini gösteriyor. Dolayısıyla aramızdaki dayanışmanın, kaynaşmanın, birbirimizi anlamaya çalışmanın çok önemli olduğunu düşünüyorum. Aynı bölgeden gelenlerin birbirine destek olarak ve aynı zamanda gittiğiniz yerle de kaynaşarak bu birlikteliği devam ettirmeliyiz. Bu vatanı çocuklarımıza aldığımızdan daha iyi teslim etmek için birlikte, aynı inançla çalışmaya devam etmemiz gerekiyor” dedi.

DAYANIŞMANIN EN GÜZEL ÖRNEĞİNİ VERİYORSUNUZ

Ankara’daki Kırşehirlilerde bir dayanışma ve kaynaşma olduğunu söyleyen Vali Topaca, bunun gelişmesini diledi ve şöyle devam etti, “İyi günde, kötü günde birlikte olan bir devlet yapısını inşallah çocuklarımıza teslim edeceğiz. Onlar da bu yürüyüşümüzü devam ettirecekler. Kırşehirliler yardımlaşmanın ve birlikteliğin en güzel örneklerini her zaman ortaya koymuştur. Bu duygu ve düşüncelerle ben bu birlikteliğinizden, bu samimiyetinizden, bu davetinizden dolayı bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

BÜYÜK BİR DEVLETİZ

Ziyarette bir konuşma yapan Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül de “Biz büyük devletiz. Allah bir daha ne beldemize ne şehrimize ne de ülkemize felaket göstermesin ama önemli olan şu: Bu tür felaketlerde vatandaşımızın beklentisi devletini güçlü bir şekilde yanında hissetmesidir. Muhtarımızın da dediği gibi 83-84 senesinde bir sel felaketi olmuştu ki ben hatırlıyorum. Burada sadece bir zabıtayı bir saat gördük, başka da kimseyi görmedik, asıl üzücü olan budur. O gün Sayın Vali’mizin o duyarlı duruşu, hem devlete güvenimizi hem devletimizin gücünü hem de bürokratlarımızın Vali’mizin, Kaymakamımızın, Bakan’ımızın, Büyükşehir Belediye Başkanımızın bu noktadaki hassasiyetini gösteriyor ki tedbirler alındı.” diye konuştu. Sel felaketinde devletin çok iyi organize olarak hızlı bir şekilde müdahale ettiğini belirten Başkan Akgül “Sayın Vali’mize, Kaymakamımıza ve değerli büyüklerimize teşekkür ediyorum. Millet olarak birliğimizi Mevlam daim etsin. Biz bir olduğumuz ve bu coğrafyadaki köklü medeniyete sahip çıktığımız sürece, birlik ve beraberliğimizi kuvvetlendirdiğimiz müddetçe yedi düvel bir araya gelse bu millete diz çöktüremez.” dedi.

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.